هکرها از رمز دو مرحله‌ای اینستاگرام گذشتند
۷۵۹۹۲۴
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
۵۳۳۸
بیش از صدها حساب کاربری شبکه اجتماعی اینستاگرام با وجود فعال بودن احراز هویت دومرحله‌ای، هک شد تا شاید مسئولان این شبکه فکری به حال ارتقای تنظیمات مربوط به این نوع احراز هویت کنند.

خبرگزاری تسنیم: حساب حدود هزار نفر از کاربران اینستاگرام اخیرا هک شده و تعدادی از آنها با انتشار خبرهایی سعی در آگاه‌سازی مسئولان این شبکه اجتماعی و سایر کاربران کرده‌اند.

جالب است در میان این گزارش‌ها یکی از کاربران که مدعی هک شدن حساب اینستاگرامی‌اش است، گفته که هنگام استفاده از حسابش به یکباره از حساب خارج شده و با چندین بار تلاش برای ورود به حساب، قادر به انجام این کار نشده و با پیام «چنین حسابی وجود ندارد»، مواجه شده است.

هکرها از رمز دو مرحله‌ای اینستاگرام گذشتند

در میان این تعداد کاربر هدف قرار گرفته توسط هکرها، حدود هشت حساب دارای فالورهای بالایی بوده که بعد از هک شدن، نام و عکس پروفایل‌شان تغییر کرده و حتی ایمیلی که برای پشتیبانی از حساب‌شان وارد کرده بودند با ایمیلی که پسوند دات ru را به دنبال داشته، جایگزین شده است.

در میان اعتراضات این کاربران، یکی از آنها ادعا کرده که با وجود فعالسازی حالت تأیید دو مرحله‌ای حساب خود، باز هم مورد تهاجم هکرها قرار گرفته است در حالیکه اینستاگرام گفته با فعالسازی حالت تأییدیه دو مرحله‌ای، حساب غیرقابل هک می‌شود.

با این حال اینستاگرام در پستی گفته است که تیم اختصاصی برای افزایش امنیت حساب‌های کاربران تشکیل داده است و موضوعات گزارش شده را نیز پیگیری می‌کند.

این شبکه اجتماعی اشتراک عکس و ویدئو گفته است که درصدد ارتقاء تنظیمات مربوط به تأیید دو مرحله‌ای (2FA) است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج