۴ ستاره پاپ، در چهارراه سقوط یا پرواز؟
۷۶۱۱۹۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
۲۰۲۵۲
آیا محسن چاوشی قصد مهاجرت دارد؟ محسن ابراهیم زاده با توجه به استعداد شگرفی که از او دیدیم می‌تواند مسیر خود را جدا کند و آثار ماندگاری هم خلق کند یا در سطح همین «دونه، دونه» باقی می‌ماند...

روزنامه هفت صبح: آیا محسن چاوشی قصد مهاجرت دارد؟/ محسن ابراهیم زاده با توجه به استعداد شگرفی که از او دیدیم می‌تواند مسیر خود را جدا کند و آثار ماندگاری هم خلق کند یا در سطح همین «دونه، دونه» باقی می‌ماند/ در اینکه امیر تتلو آدم با استعدادی است شک نکنید.

۴ ستاره پاپ در چهارراه سقوط یا پرواز؟

اگر ویدئو‌های اجرای زنده او را دیده باشید می‌دانید چه تسلط تحسین برانگیزی روی صدایش دارد/ نعمتی و پالت کورسوی امیدی هستند در موسیقی پاپ و تلفیقی که نشان می‌دهند می‌توان کار با کیفیت و سطح بالا آن هم بدون زنجموره‌های باب روز در عرصه عشق و عاشقی و یا شکایت‌های سیاسی عرضه کرد و مورد استقبال هم قرار گرفت.

چاوشی با «ابراهیم» از ایران می‌رود؟

۴ ستاره پاپ در چهارراه سقوط یا پرواز؟

آیا محسن چاوشی هم قصد مهاجرت دارد؟ او بی شک محبوب‌ترین چهره موسیقی ایران است آن هم بدون برگزاری حتی یک کنسرت صدایش برند شده و در این چند سال اخیر وسواسش در بیرون دادن ترانه بیشتر شده است و در یکی دو سال گذشته سعی کرده ضرباهنگ حوادث اجتماعی و سیاسی را نیز در ترانه هایش لحاظ کند که خب مشکل ساز شده است!

این جملات او را بخوانید: «وقتی خونه ت. کوچیک شد عوضش کن. وقتی محله ات خستهت کرد عوض کن. وقتی شهر، کشورت خفه ت. کرد عوضش کن» این کامنت را صفحه رسمی محسن چاوشی در اینستاگرام منتشر کرده. با توجه به حاشیه‌های اخیر بر سر انتشار آلبوم «ابراهیم» این جملات معنادار به نظر می‌رسد.

ماجرا از ۵ روز پیش شروع شد که این خواننده پرطرفدار اعلام کرد بعد از ۹ ماه انتظار هنوز مجوز انتشار آلبوم جدید او از سوی وزارت ارشاد صادر نشده و اگر این اقدام تا ۲۰ مرداد انجام نشود آلبوم را در فضای مجازی منتشر‌ می‌کند.

واکنش مسئولان وزارت ارشاد به این تهدید چاوشی هم تند بود. به طور مشخص باید به مدیر شورای ارزشیابی و نظارت دفتر موسیقی وزارت ارشاد اشاره کنیم که گفت: اگر ۹۰ ماه هم این آلبوم راکد بماند دفتر موسیقی وزارت ارشاد به آن مجوز نمی‌دهد. چرا؟ چون به زعم این مقام مسئول محتوای این ترانه‌ها باعث بدنام کردن موسیقی و برخوردا نهاد‌های دیگر می‌شود.

به هرحال چاوشی در تاریخ ۲۰ مرداد دموی آلبوم ابراهیم (و نه کل آن) را منتشر کرد. اینطور که از جنجال‌های اخیر و تیزری که منتشر شده بر می‌آید «ابراهیم» دارای مضامین اعتراضی و سیاسی است. از این منظر آلبوم ابراهیم را می‌توان ادامه منطقی همان مسیر تک آهنگ خوزستان دانست.

خبرگزاری ایسنا، اما در گمانه زنی دیگری نوشت اصلاحیه‌هایی که به ترانه‌ها خورده بیشتر به موارد «اروتیک» مربوط است. این فرضیه را اظهارات تهیه کننده آلبوم رد می‌کند که گفته مجوز چاپ تمامی اشعار این آلبوم که از سروده‌های حسین صفا است قبلا توسط وزارت ارشاد صادر شده و بنابراین اصلاح مجدد آن توجیهی ندارد.

برگردیم به همان نقطه شروع. آیا محسن چاوشی قصد مهاجرت دارد؟ اگر به گذشته چاوشی نگاه کنیم پاسخ منفی است. او بین سال ۸۲ تا ۸۷ برای انتشار اولین آلبوم مجازش صبر کرد و تجربه چنین شرایطی را دارد. از طرفی باید به این نکته هم توجه کرد که چاوشی کنسرت برگزار نمی‌کند. اهل استفاده از برند خودش برای درآمدزایی جانبی و کار‌های تبلیغاتی هم نیست؛ بنابراین تنها منبع درآمد او همین فروش آلبوم هایش است. اگر به هر دلیلی موفق به انتشار آثارش در ایران نشود هیچ بعید نیست به گزینه مهاجرت هم فکر کند.


تو چه استعدادی داری پسر

۴ ستاره پاپ در چهارراه سقوط یا پرواز؟

محسن ابراهیم زاده فقط ۸۰ ثانیه زمان لازم داشت تا کل تصوراتمان درباره هنر و استعدادش را به هم بریزد. در این چند روز ویدئویی از او در فضای مجازی بازنشر شده که مربوط به حضور در یک برنامه زنده در شبکه «شما» صداوسیماست. این برنامه در مردادماه سال پیش و به مناسبت عید فطر پخش شده که مجری برنامه از او می‌خواهد قطعه‌ای را به صورت زنده بخواند.

محسن ابراهیم زاده هم با اعتماد به نفس کامل رباعی مشهوری منتسب به ناهید یوسفی را با تحریر‌های شنیدنی و خیلی با تسلط می‌خواند. حالا اینکه چرا بعد از یک سال ناگهان این ویدئو مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته نمی‌دانیم.

شاید بی ربط به حاشیه‌های اخیر کنسرت حمید هیراد نباشد. وقتی این کلیپ کوتاه در فضای مجازی دیده شد، همه پرسیدند خب این پسر با استعداد تمام این سال‌ها ترانه‌های پاپ کف بازار می‌خواند؟ عده‌ای حتی جلوتر رفتند و جنس صدای این خواننده ۳۰ ساله را با اساتیدی مثل حسین خواجه امیری (ایرج) و اکبر گلپایگانی مقایسه کردند.

محسن ابراهیم زاده سال هاست که در عرصه موسیقی پاپ فعالیت می‌کند، اما اخیرا با دو ترانه «دونه، دونه» و «برداشت رفت» به محبوبیت بالایی رسید. ترانه‌هایی که تا الان از او شنیدیم خیلی نکته خاصی ندارند. به نوعی موجی است که بعد از مرتضی پاشایی با خواننده‌هایی مثل مهدی احمدوند و سامان جلیلی راه افتاد. همین الان افراد دیگری مثل سینا درخشنده و فرزاد فرخ هم وجود دارند که سبک و کلماتی که استفاده می‌کنند به حدی شبیه با محسن ابراهیم زاده است که شاید اوایل نتوانید به راحتی آن‌ها را از هم تشخیص دهید.

حال انکته اینجاست که در شرایط فعلی، با این سبک و ترانه‌ها و پیدا کردن یک تنظیم کننده خوب می‌شود در مارکت موسیقی ایران بالا آمد، اما باید فکر بعدش را هم کرد. چون معمولا عمر مفید این ترانه‌ها چند ماه بیشتر نیست و بعد از وارد شدن به چند پادکست - ریمیکس فراموش می‌شوند.

حالا باید دید محسن ابراهیم زاده با توجه به استعداد شگرفی که از او دیدیم می‌تواند مسیر خود را جدا کند و آثار ماندگاری هم خلق کند یا در سطح همین «دونه، دونه» باقی می‌ماند. شاید اگر تهیه کننده‌ها اجازه دهند این پسر با استعداد بتواند دورانی طلایی برای موسیقی پاپ ایران را آغاز کند. اما مطمئنانه با خواندن ترانه‌های بی ربطی مثل دونه دونه.


امیر تتلو؛ مرثیه‌ای برای یک رویا

۴ ستاره پاپ در چهارراه سقوط یا پرواز؟

از جنجال‌های تازه امیر تتلو حتما خبر دارید. اینکه سر از ترکیه در آورد. گفت: می‌خواهم کنسرت ۲۰ هزار نفری برگزار کنم. با مائده هژبری در ترکیه عکس گرفت. با تهیه کننده اش وارد مجادله لفظی شدید شد و چند پست اینستاگرامی با ادبیات خاص خودش خطاب به کیان محمدی‌ها گذاشت و آخر سر هم کنسرت لغو شد.

شایعه‌ای هست، چون تعداد بلیت‌های فروخته شده اش به ۳۰۰ عدد نرسیده (به روایتی ۲۵۰ عدد) بنابراین تصمیم گرفته کنسرتش را لغو کند. الان هم که دوباره ویدئوی جدیدی داده و گفته می‌خواهد درباره ماجرای حضورش در کمپین انتخاباتی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ افشاگری کند.

یعنی هنوز حاشیه‌های کنسرت تمام نشده می‌خواهد یک جنجال جدید به پا کند. این طبیعت تتلو است. او دائم می‌خواهد در کانون توجه باشد. اما اینکه چرا او به این نقطه رسیده هم خودش جای بحث دارد. در اینکه امیر تتلو آدم با استعدادی است شک نکنید. اگر ویدئو‌های اجرای زنده او را دیده باشید می‌دانید چه تسلط تحسین برانگیزی روی صدایش دارد.

منظورمان این است به عنوان یک خواننده موسیقی عامه پسند و در حد بضاعت موسیقی ایران چیزی کمتر از بقیه ندارد. از اواسط دهه ۸۰ هم که حالا شاید برحسب اتفاق یا شانس توانسته از استعدادش استفاده و استایل جدیدی را به موسیقی رپ و پاپ ایران واردکنند؛ بنابراین حق دارد بخواهد به طور رسمی و قانونی در مارکت موسیقی ایران فعالیت کند. کنسرت برگزار کند و از مواهب محبوبیتش در چارچوب‌های قانونی کشور بهره مالی و معنوی ببرد. اما هیچ وقت این فرصت به او داده نشد. به هر دری زد هم نشد که نشد. همه می‌دانیم امیر تتلو مرام و مسلک سیاسی خاصی ندارد و صرفا به امید برگزاری کنسرت، به جناح‌های سیاسی و اجزایی از حاکمیت نزدیک شد.. این زندگی کاتور‌ه ای تتلو نه از روی هدف مشخص بلکه از روی ناچاری است. یعنی شرایط پیرامونی او را به اینجا رساند و باید اعتراف کنیم در خود ویرانگری امیر تتلو خیلی‌ها شریکند.


امید نعمتی و پالت در چند قدمی ماندگار شدن

۴ ستاره پاپ در چهارراه سقوط یا پرواز؟

چرا پای امید نعمتی را به این مطلب کشانده ایم؟ مطلبی که یک سرش محسن چاوشی است و آن سوترش امید نعمتی. شاید، چون نعمتی و پالت کورسوی امیدی هستند در موسیقی پاپ و تلفیقی که نشان می‌دهند می‌توان کار با کیفیت و سطح بالا آن هم بدون زنجموره‌های باب روز در عرصه عشق و عاشقی و یا شکایت‌های سیاسی عرضه کرد و مورد استقبال هم قرار گرفت.

کالای آن‌ها در بازار موسیقی می‌تواند تمام فرضیات سست تهیه کنندگان مثلا کاربلد را که توفیقشان را با میزان جیغ دخترکان ۱۶ و ۱۷ ساله می‌سنجند بر باد دهد. خواننده گروه پالت هم مثل امیر تتلو ۳۴ ساله است. ولی امید نعمتی هیچ وقت هیچ حاشیه‌ای نداشته و ندارد. آرام و بی سر و صدا کار خودش را می‌کند. چه آن زمانی که در گروه دنگ شو حضور داشت و چه حالا که خواننده گروه پالت است. آثار روز موسیقی دنیا را دنبال می‌کند و توهم دانایی ندارد. شاید این روحیه لطیف و تواضع او به خاطر آدم‌هایی باشد که در کنارش حضور دارند. مثل مهیار طهماسبی که آدم بی غل و غش و صادقی است.

سبک گروه پالت موسیقی تلفیقی است. آن‌ها به مسیری پیوستند که از اواسط دهه ۸۰ در ایران با محسن نامجو و گروه اوهام جان دوباره‌ای گرفت. مدتی به محاق رفت و دوباره از اوایل دهه ۹۰ با گروه‌هایی مثل چارتار و دنگ شو احیا شد. لب کلام اینکه پالت برای حضور موفق در این سبک موسیقی رقبای جدی‌ای دارد و اگر بماند و با همین فرمان به مسیرش ادامه دهد در تاریخ موسیقی مدرن ایران ماندگار خواهد شد. آن‌ها حسن سلیقه و وسواس و استعداد را در کنار هم دارند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 93
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1397/05/28
تتلو ستاااارسسسس؟؟؟؟؟ من میرم خودمو جر بدم جییییییغ
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
داداش نویسنده واقعا به امیر تتلو میگی خواننده خوب .....به محسن ابراهیمی میگی استعداد شگرفت .... من خودمو میکشم اصلا کی اینو نوشته ...... با یکم تحقیق میفهمی که خواننده های دیگه خیلی بهترن ....... ای خدا ....... وات ؟؟؟؟ اندر وات ؟؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
اشتباه منفی دادم
بدون نام
Germany
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
من واقعا صدای امیر تتلو رو دوست دارم. حرف بسیار جالبی بود در خودویرانگری اش خیلی ها نقش دارن
21
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
منم میاام...اخه محسن ابراهیم زاده رو با سینا درخشنده مقایسه می کنه...در ضمن امید نعمتی با این همه تلاش نمیدونم چرا اصلا کاراش دلنشین نیست
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
طرف نمیتونه یه کنسرت بده ، شده برند؟ :)))))))) همون بره اونطرف ، کامپیوتری خوندنم شد خوانندگی؟
Shaqyq
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
خداوکیلی نویسنده پیشه خودش چی فکر کرده؟؟؟
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
منم قبول دارم خوشم نمی یاد از پالت
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
مهرداد جاااااان
تو خوبی
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1397/05/28
چاوشی ستاره نیست سوپر استاره
پاسخ ها
بدون نام
Sweden
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
و مهمتر از سوپراستار بودن یه آدم باشعور و متعهده .
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
اگه باشعور بود حالا که معروف شده تهدید نمیکرد ... اصلا در شعن خواننده نیست
گندم
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
چاووشی محبوبه اما تافته جدا بافته نیست...همانطور که خیلی از خواننده ها قواعد و قوانین مملکت رو رعایت میکنن اونم موظفه رعایت کنه مگه با بقیه چه فرقی داره دلیلی هم نداره مردم رو تهدید به جلای وطن کن...
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
بله درسته .....
niloofar
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
کسی که به خاطر دل مردمش خودشو تو خطر میندازه ابر قهرمانه
ترامپ کی می میره
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
چاوشی سیاره ست
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
گندم، جو، گلاب
هرچی که هستی
تو اگه با هنرت همچین برخوردی بشه چیکار می کنی؟
میشینی و نگاشون می کنی
قوانین مملکت یعنی چی؟
قانون میگه غیر اخلاقی نخونه
داره مشکلات مملکت رو شرح میده
در مورد... که حرف نمیزنه
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1397/05/28
نظر گذاشتم شاید بخونن . ارزشی نداره برن یا نرن به اندازه همان تتل !!! فقط نوشیده شایعه تتل ....باید بنویسید واقعیت هست و جز حمله به اونها که گفتید یه شب که جنسش خوب نبوده حسابی به داخلی ها هم تاخته!! نگران نباشید ایران بیاد سرنوشتی جز لمس کردن حلقه های قانون بردست ندارد. این تیکه اخر را از روزمانه ها یاد گرفتم!بجا دستبند چنان کش و قوس میدن ...
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
داداش وات؟؟؟؟؟ خیلی نوشتی
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
فک کنم از رفیقای تتلو باشی
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1397/05/28
وقتی نویسنده دانش موسیقیایی نداره و برا خودش بلغور میکنه
صدای خواننده با اون ظاهر عجیب ابراهیم زاده چیزی در حد فاجعه هست و بشدت فالش و پر از اشتباه . عدم هماهنگی در اواز و بنوعی سخیف ترین اجرا حال این را استعداد میبینند واقعا که
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
لایک.فکر کردم خواننده چیپ تر و سخیف تر از حمید هیراد و همایون و بانی و اینا وجود نداره که با استاد ابراهیم زاده آشنا شدم.بعدم نمیدونم رو چه حسابی گفته نمیشه از فرزاد فرخ تشخیصش داد.نه صداشون یکی هست نه تم آهنگاشون.نوسنده معلوم نیست چی زده اومده مطلب نوشته
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
فکرنکنم محسن ابراهیم زاده استاد باشه....نمیدونم ....
niloofar
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
کسایی مثل شما که به استعداد اهمیت نمیدین و فقط به چهره اهمیت میدن نباید نظر بدن
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
داداچ استعداد از چه نظر؟ از صدای خوبش؟ از صدای کامپیوتریش ؟ من از سلیقه ام نظر نمی دهم از نظر کارشناسی واقعا صدای خوبیه ؟ شما حتما صدای خواننده های دیگر رو نشنیدی که اینجوری و بی ادبانه نظر میدی....
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1397/05/28
موسیقی تو ایران از اواخر دهه ۵۰ به بعد مرد ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
موافقم
یلداY
Germany
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
اون که صد در صد
دلیل فاخر بودن موسیقی دهه پنجاه و قبل تر اینه که الان نرم افزار های آهنگسازی اومده و یه نفر میتونه بدون هیچ دانش موسیقیایی آهنگ بسازه که نتیجش میشه آهنگهای الان..یا مثلا خواننده توانایی خواندن نداره و با دستگاه صداشو درست میکنن ..شعر ها هم که دیگه کلا افتضاح
اما مثلا دهه پنجاه چون تکنولوژی نبود کسی که میخواست آهنگ بسازه باید دانش موسیقی میداشت چون دستگاهی نبود و مثلا خواننده ها باید قوی میبودن چون نمیتونستن صداشونو با هیچی درست کنن
از لحاظ شعر هم شما فکر شهریار قنبری و اردلان سرفراز شعر بگن میشه اون شعر بد بشه؟؟
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
از کی تا حالا کنسرت نذاشتن نشانه دستگاهی بودن صداست یلدا جاااااااااان
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
از هر وقت بگی ....
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1397/05/28
خدایی کسایی مثل مهدی احمدوند خیلی زحمت میکشن واسه کارهاشون نمیتونید بهشون بگین موفقیتشون دلیل موجیه ک بعد از مرتضی پاشایی ب وجود اومد ولی ستاره پاپ ب کسایی میگن ک حداقل ۶ یا ۷ سال فعالیت رو داسته باشن وقتی لقب ی خواننده شاهزاده پاپه نباید ستاره پاپ باشه؟؟؟❤️❤️❤️❤️
پاسخ ها
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
هاااااا؟
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1397/05/28
من نمیدونم این تتلو چ خریه .
ب گرد پای چاووشی نمیرسه میخواد باهاش شاخ ب شاخ بشه بی شعور غورباقه
پاسخ ها
M.G 7
United Arab Emirates
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۱
هویییی احترام خودتو نگه دار . واقعا که من خودم به شخصه 7 ساله طرفدار تتلم خیلی هم خوبه . اگه بهتون بگیم تتلو رو میشناسی هر چی از دهنت در میاد بهش میگین ولی اگر بگیم امیر حسین مقصود لو رو میشناسی میگین نه کی هس وقتی هم یه آهنگ ازش میزاریم میگین اره صداش خوبه . من این روش رو خیلی امتحان کردم .
شما فقط از روی اسم و قیافه قضاوت کنین .
واقعا که
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
به غورباقه توهین نکن ناراحت میشه
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1397/05/28
محسن ابراهیم زاده محشره من سالهاست که از آهنگاش لذت میبرم تنها آهنگشو که دوست نداشتم همین دونه دونه بود
پاسخ ها
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
دقیقا
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
محشر ....فکر نکنم .... ازلحاظ استاندارد موسیقیایی میگم نه از لحاظ سلیقه ....واقعا بده
niloofar
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
نه به نظر من اهنگ دونه دونه اونه بیشتر معروف کرد
بینام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
هیچ کدوم بدرد نمیخورن. الان خواننده خوب کم پیدا میشه. نهایتن یک یا دو آهنگ خیلی عالی دارن.
United Arab Emirates
18:19 - 1397/05/28
امیر تتلو بره بهتره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
ممیزز
Germany
18:22 - 1397/05/28
محسن چاوشی همیشه در اوج بوده و مسیرش رو به تعالی و پیشرفت بوده
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
همیشه نبوده
Singapore
18:43 - 1397/05/28
اینا رو دارم به عنوان یه کارشناس و تحصیلکرده موسیقی و فارغ از هر گونه علاقه و سلیقه میگم
در مورد محسن چاووشی که سقوط براش کلمه ی خنده داریه و همینطور هم داره مسیر سعودی رو طی میکنه و حتی اگر هم بره براش شکست به حساب نمیاد همونطور که شادمهر رفت و پر طرفدار تر و موفق تر شد چون دستش برای انتخاب شعر باز تر شد...چاووشی بلده چطوری همیشه روی بورس باشه
2 تتلو به نظر من در مسیر سقوطه چون یه خواننده فقط به تسلط نیاز نداره و خیلی نکات دیگه برای ماندگار شدن مهمه...تتلو شعر درست و حسابی نداره ولی جدا از این پاشنه آشیل اصلیش شخصیتش و پوشش و حاشیه هایی که درست میکنه چون معمولا خواننده های ماندگار حد اقل از لحاظ شخصیتی دچار تزلزل نیستند
3محسن ابراهیم زاده جوون با استعدادیه و خیلی هم مسلطه ...حتی مشخصه که کاملا رو صداش تسلط داره و خوانندگیش به لطف دستگاه نیست اما یه سری خواننده ها تو ایران هستند که صداشون نزدیک به شادمهره و ما بهشون میگیم ادامه دهنده مکتب شادمهریسم....این یه ذره خوب نیست محسن ابراهیم زاده به طور نا خواسته داره کمی تقلید میکنه از مرتضی پاشایی ای که خودش از شادمهر تقلید میکرد....ابراهیم زاده برای ماندگار فقط باید یه ذره تغییر سبک بده و شعر های قویتری انتخاب کنه
4و البته امید نعمتی و گروهش پالت همواره نو آوری داشته اند و توی اوج بودند...حتی یک کار ضعیف هم ندارند و همه ی شاخصه ها رو برای ماندگار شدن دارا هستند از صدای خوب خواننده تا خلاقیت در آهنگسازی و نبود حاشیه و شخصیت هایی دوست داشتنی و البته شعر هایی قوی...امید نعمت و گروهش شانس بیشتری برای ماندگار شدن نسبت به سه تای قبلی رو دارن
پ.ن:لطفا نظرمو منتشر کنید
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
به نظرم واقعا کارهای پالت ضعیفه ...چرا پالت کار بد نداشته ....همش بده
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
خیلی جامع و کامل بود نظرت
من با حرفات موافقم
Neymar
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
عزیزم نمیخوام حرفتو نقد کنم اتفاقا باهات موافقم اما فِک نکنم محسن ابراهیم‌زاده ادای مرتضی جان رو در بیاره بلکه بخاطر شرایطیه که توش قرار گرفته به هر حال اطرافیانش دوستای صمیمی مرتضی بودن نمیشه این ور انکار کرد بالاخره تحت تاثیر قرار میگیره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
کارشناس موسیقی! شادمهر واقعا پرطرفدارتر شده ؟ الان با اشاره تو همه یادشون افتاد شادمهر عقیلی هم قبلا وجود داشته
یلداY
Germany
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
آقای محسن کار های پالت ضعیف نیست ...ممکنه یکی تحصیکرده ی موسیقی باشه اما طرفدار پالت نباشه ولی نمیتونه خوب بودن پالت رو انکار کنه ...پالت از هر لحاظی حساب کنیم قویه..نمیدونم منظور شما از ضعیف بودنشون دقیقا چیه اگه میشه برام توضیح بدین
سپیده جون شما لطف دارین
neymarمن محسن ابراهیم زاده رو زیر سوال نبردم چون یه وقتایی برخی تقلید ها ناخواسته است فقط میگم برای ماندگار شدن باید یه ذره تغییر مسیر بده
و بدون نام3:20 بله شادمهر واقعا پر طرفدار شده اینکه شما طرفدارش نیتی دلیل نمیشه کسی هم نباشه...شما وقتی میخواین چیزی رو کارشناسی یا نقد کنین باید سلیقه خودتون رو در نظر نگیرید.
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
درسته شاید قویه ولی بدل نمیشینه من از سلیقه نمیگم از تعدتد طرفدار ها و... میگم
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1397/05/28
عاقااااا من چرا هر کاری میکنم تا مثل شماها از تتلو بدم بیاد موفق نمیشم صداشو دوست دارم...الان مشکل منه نمیتونم بدم بیاد ازش یا چی ??!! :/
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
خیلی صداش بده حداقل یاس بهتره ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
خیلیا تتلو دوس دارن این یه واقعیت انکار ناپذیره
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
کار درست رو تو میکنی که میگی صداشو دوست دارم یه جورایی شخصیتشو از کارش جدا میکنی
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1397/05/28
تتلچه رو گذاشتین کنار محسن چاوشی؟ بنده به عنوان یه چاوشیست دو آتیشه همین جا میگم مال خودتون اصا. اودافظ
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1397/05/28
i love you chavoshy
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
وات؟؟؟؟
niloofar
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
اقای محسن به جای اینهمه وات گفتن یکم جمله رو بخون تا متوجه شی
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
نافت رو انگار با وات بریدن
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1397/05/28
تتلووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من برم بمیرم
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
دوست دارم بگم :(((((
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1397/05/28
همشون برن به جهنم، بود و نبودشون واسه ما فرقی نداره، چیزی که زیاده مطرب و تمبک زنه
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
وات اندر وات؟؟؟؟
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
پوووف
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
آره واقعا تو این بی پولی و بحران نگران فرار مطربا باشیم!
پ
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
تو روح اون پرستاری که اومد به بابات گفت که بچه سالمه و مشتلق گرفت
niloofar
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
زیاده ولی خوبش کمه ( ولی تتلو بره بمیره)
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
حتی لیاقت تاسف رو هم نداری
به هنر و موسیقی و هنرمند و یک نوازنده و یک موسیقیدان میگی مطرب؟
تنبک زن؟
محسن الان واقعا باید بگی وات!
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1397/05/28
تتلو صداش خوبه وبعضی شعراشم خیلی خوبه کلن با استعداده ولی حبف که شعور نداره
پاسخ ها
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
ههههههه
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1397/05/29
اینا خواننده نیستن دارن ادای خواننده ها رو در میارن. خواننده به کسی میگن که صداش وآهنگش وشعرش بعد از پنجاه سال هنوز تازه هست وهمه از پیر وجوون میشنون ولذت میبرن.حالا خودتون نام ببرید چه کسانی خواننده هستن:
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
احسان خواجه امیری ( بعد از پنجاه سال که نه ولی آهنگ عایی داره که از اولین کارهاشون است ولی الان هم پرطرفدارترین آهنگ هاست ) ایرج ( چی بگم ....) و...
niloofar
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
ما والا تو دهه 40 زندگی نکردیم که بدونیم
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1397/05/29
برترین ها همیشه از محسن چاوشی مطلب میذاره به نفع خودش که پربیننده تر بشه
وگرن چاوشی کجا و تتلو کجا
محسن فقط چاوشی
میدونم تایید نمیکنی
پاسخ ها
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
تایید
Iran, Islamic Republic of
03:23 - 1397/05/29
تا همین چند وقت پیش چاووشی به خاطر فوبیاش از اجرای زنده زیر سوال بود حتی خیلیا میگفتن زنده نمیتونه بخونه و صدا نداره اما از وقتی سیاسی شده همه یادشون رفته و محبوب قلبها شده!! ای ای ای روزگار!
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
راست میگی
Neymar
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
واییی دقیقا بعضیاشون واقعا طرفدارن اما بعضیاشون هرطرف باد به وزنن
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
تو از کجا میدونی فوبیا داره؟
سحر دولتشاهی هم بعد از عمری بازیگری برای اولین بار تصمیم گرفت جلوی دوربین مصاحبه بیاد
چرا کسی به اون گیر نمیده؟
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
الان واقعا چه ربطی داشت؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
03:48 - 1397/05/29
محسن ابراهيم زاده اصلاااا خوب نيست چندش
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
درست صحبت کنید ولی واقعا به نظرم بد می خونه محسن
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1397/05/29
تتلو یه بی هنر نون به نرخ روز خوره .کسی که تو پست های اینستاگرامیش رنج مردم ایران رو به دلیل دل شکستگیش بدونه واژه هنر رو بی معنا می کنه
ایشون حامی آقای رییسی بودند حالا با رقاصه ها همراه شدند؟
پاسخ ها
Lida
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
دل شکستگی؟؟؟!!!
محسن کجایی بیای بگی وات
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/06/01
شماهایی که اصلا خواننده هارو نمیشناسین لطفن نظر ندین
اصلا محسن چاوشی حق داره چرا آخه ما باید توی کشوری باشیم که مجوز به آهنگ رو به خواننده ایی با این شهرت ندن
امیر تتلو هم صداش خیلی خوبه
پاسخ ها
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
هر مجوزی رو به هر خواننده ی معروفی نمی دهند حالا چون معروفه باید به همه کار هاش مجوز بدن؟؟
United Arab Emirates
12:32 - 1397/08/08
هرکسی حق داره نظر بده ولی حق توهین نداره..
هر خواننده ای با یه سبکی میاد بالا و طرفدارای خودشم داره
به نظرم محسن ابراهیم زاده واقعا یه استعداده و میتونه اینده درخشانی داشته باشه..اهنگ دونه دونه هم محشر بود خیلیا قبولش دارن❤
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
درست میگی من که عاشق محسنم
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1397/08/28
محسن ابراهیم زاده سینا درخشنده سامان جلیلی مهدی احمدوند
جدیدا خیلی بهشون علاقه مند شدم❤❤

به نظرمن یکسری از آهنگاشون واقعا قشنگه
پاسخ ها
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مهدی احمدوند و سامان جلیلی که عالین
Iran, Islamic Republic of
02:13 - 1398/03/14
من کاری به علاقه ی شماندارم و از همه ی خواننده ها خوشم میاد ولی من به شخصه از محسن ابراهیم زاده خوشم میاد اصلا به نویسنده بگید که تو به علاقه ی مردم چیکار داری
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1398/03/29
محسن ابراهیم زاده عشقه
چرا باید با یقه خواننده ها مقایسه بشه
هم صداش
هم آهنگاش
هم سابقش
جذابه
هر کی میگه نه لابد آهنگ خوب نمیدونه به چی میگن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج