مبنای محاسبه تعرفه ریلیِ حمل بار تغییر کرد
۷۶۲۲۴۴
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
۴۰۷۵ 
معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از اعمال تعرفه جدید حمل بار در شبکه ریلی کشور بر اساس تن-کیلومتر خبر داد.

ایرنا: معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از اعمال تعرفه جدید حمل بار در شبکه ریلی کشور بر اساس تن-کیلومتر خبر داد.

به گزارش سه شنبه تارنمای وزارت راه و شهرسازی، بابک احمدی افزود: با ابلاغ دستورالعمل خردادماه امسال درباره اعمال تعرفه حمل بار، از این پس روش تُن-کیلومتر جایگزین محور-کیلومتر قرار گرفت.

وی گفت: برای تشویق شرکت های ریلی، تعرفه قطارهای حامل بار با واگن های خالی نیز نسبت به گذشته تغییر یافته است.

احمدی بیان داشت: در سنوات گذشته 75 درصد تعرفه سهم واگن پر و 25 درصد تعرفه سهم واگن خالی بود؛ در حالی که اکنون 60 درصد تعرفه، سهم واگن پر و 40 درصد تعرفه، سهم واگن خالی است.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت شرکت راه آهن هدف از اجرای این شیوه تعرفه گذاری در شبکه ریلی کشور را تشویق به حمل 2 سربار قطارهای باری در شبکه اعلام کرد و گفت: بر اساس تعرفه‌های امسال هزینه حمل 2سر بار در خطوط ریلی کشور نسبت به گذشته کاهش می یابد.

 سالیانه بیش از 45 میلیون تن بار در شبکه ریلی حمل می شود و دولت در نظر دارد با توجه به 480 میلیون تن بار در کشور، سهم ناوگان ریلی از جابجایی کالا را تا سال 1404 به 30 درصد برساند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1397/05/30
چی داره میاد به سر مملکت یه چند سال چیزی تغییر ندین چی میشه الان بعدا ایناهم اعتراض میکنن اخه چرا اینقدر ظلم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج