پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!
۷۶۲۳۷۴
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۳
۶۹۸۴
در این مطلب به ۱۰ بازیکنی می‌پردازیم که هرگاه گل زده اند، تیمشان شکست نخورده است.

وبسایت نود: به نقل از اسکواکا، لیورپول شب گذشته (دوشنبه) با نتیجه ۲-۰ کریستال پالاس را شکست داد تا با ۶ امتیاز موقتا در جایگاه دوم جدول قرار گیرد. اتفاق ویژه این دیدار، گلزنی جیمز میلنر در شب پیروزی لیورپول بود. او در این بازی از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد تا باز هم در شب گلزنی اش، تیمش از نباختن مطمئن شود. در ادامه به ۱۰ بازیکن لیگ برتری نگاه خواهیم داشت که هرگاه گل زده اند، تیمشان شکست نخورده است.

۱۰-ویکتور موزس

تیم هایی که برایشان گل زده: ویگان، لیورپول، استوک سیتی، وستهم، چلسی

تعداد بازی هایی که گل زنی کرده: ۱۹ (۱۳ برد، ۶ تساوی)

انتقال او به چلسی در سال ۲۰۱۲ چندان خوب پیش نرفت و او مجبور شد دورانی را به شکل قرضی در تیم های دیگر بگذراند. اما آمدن کونته دوران بازی موزس را متحول کرد و او در دو فصل گذشته نقشی غیرقابل انکار در تیم لندنی ایفا کرده است.

پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!


۹-اسکار

تیم هایی که برایشان گل زده: چلسی

تعداد بازی هایی که گلزنی کرده: ۱۹ (۱۶ برد، ۳ تساوی)

به نظر می‌رسید قرار است به بازیکنی خاص در چلسی تبدیل شود و در سال ۲۰۱۴، پیراهن اسطوره ای شماره ۸ را از فرانک لمپارد تحویل گرفت. اما در ۲۵ سالگی، حقوق ۴۰۰ هزار پوند در هفته را به بازی در لیگ برتر ترجیح داد و راهی سوپرلیگ چین شد. افت محسوس فرم اسکار در هنگام خروج مورینیو از چلسی انتقادات زیادی را برانگیخت. اسکار در هر دو فصل ۱۴-۲۰۱۳ و ۱۶-۲۰۱۵ نخستین گل فصل باشگاه چلسی را به ثمر رسانده بود.

پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!


۸-لی شارپ

تیم هایی که برایشان گل زده: منچستریونایتد، لیدز یونایتد

تعداد بازی هایی که گلزنی کرده: ۱۹ (۱۷ برد، ۲ تساوی)

شارپ در ۱۴۵ بازی خود برای یونایتد ۲۲ گل به ثمر رساند (۱۷ گل لیگ برتری) و ۵ گل دیگر را هم با پیراهن لیدز وارد دروازه حریفان کرد. شارپ در دوران حضور در اولدترافورد به ۳ قهرمانی لیگ برتری رسید.

پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!


۷-پدرو

تیم هایی که برایشان گل زده: چلسی

تعداد بازی هایی که گلزنی کرده: ۲۰ (۱۹ برد، ۱ تساوی)

شاید او به ۳۱ سالگی رسیده باشد، اما هنوز هم مهره ای قابل اتکا برای آبی ها محسوب می‌شود و با گلزنی مقابل هادرزفیلد و آرسنال، نقش موثری در دو پیروزی چلسی در ابتدای لیگ برتر ایفا کرده است.

پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!


۶-آنتونیو والنسیا

تیم هایی که برایشان گل زده: ویگان، منچستریونایتد

تعداد بازی هایی که گلزنی کرده: ۲۳ (۲۲ برد، ۱ تساوی)

آقای قابل اعتماد یونایتد به تدریج از یک هافبک راست به یک مدافع راست تبدیل شد اما همچنان به زدن گل های حساس برای شیاطین سرخ ادامه می‌دهد. بازیکن اکوادوری در لیگ برتر ۶ گل برای ویگان و ۱۷ گل برای یونایتد به ثمر رسانده و بی دلیل نیست در این فصل به کاپیتان اول منچستر تبدیل شده است.

پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!


۵-اویویند لئوناردسن

تیم هایی که برایشان گل زده: ویمبلدون، لیورپول، تاتنهام، آستون ویلا

تعداد بازی هایی که گلزنی کرده: ۲۸ (۲۱ برد، ۷ تساوی)

حضور لئوناردسن در این لیست، به واسطه تیم هایی که برایشان بازی کرده، اندکی عجیب است. او ۳۰ گل لیگ برتری در کارنامه اش دارد که ۱۳ گل از این تعداد مربوط به دوران حضور او در ویمبلدون است. این بازیکن نروژی بعد از بازنشستگی در سال ۲۰۰۷ به کار در صنعت گردشگری مشغول شده است.

پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!


۴-سالومون کالو

تیم هایی که برایشان گل زده: چلسی

تعداد بازی هایی که گلزنی کرده: ۳۲ (۲۹ برد، ۳ تساوی)

بازهم بازیکنی دیگر از چلسی. هیچ وقت نمی‌دانستید باید انتظاری چه چیزی را از کالو داشته باشید اما آمار او گویای همه چیز است. کالو در ۶ فصل حضور در استمفوردبریج ۳۶ گل لیگ برتری به ثمر رساند و در فصل ۱۱-۲۰۱۰ زیر نظر کارلو آنچلوتی با زدن ۱۰ گل، بهترین فصل خود را پشت سر گذاشت. بازیکن ساحل عاجی با چلسی یک لیگ برتر، یک لیگ قهرمانان، یک جام اتحادیه و ۴ جام حذفی را بالای سر برد.

پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!


۳-دله علی

تیم هایی که برایشان گل زده: تاتنهام

تعداد بازی هایی که گلزنی کرده: ۳۳ (۲۷ برد، ۶ تساوی)

حضور یک بازیکن ۲۲ ساله در این جایگاه به خودی خود شگفت انگیز است. آخرین گل علی در جریان پیروزی ۲-۱ تاتنهام در هفته اول وارد دروازه نیوکاسل شد. هافبک ملی پوش اسپرز در فصل ۱۷-۲۰۱۶ آمار فوق العاده ۱۸ گل را در لیگ برتر ثبت کرد اما در فصل بعد، تعداد گل های او به نصف تقلیل یافت. اگر او به گلزنی ادامه دهد و تاتنهام هم در این روزها نبازد، باز هم می‌توان تاتنهام را در لیگ قهرمانان دید.

پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!


۲-داریوژ واسل

تیم هایی که برایشان گل زده: آستون ویلا، منچسترسیتی

تعداد بازی هایی که گلزنی کرده: ۴۶ (۳۶ برد، ۱۰ تساوی)

واسل ۵۲ گل لیگ برتری داشت، ۳۵ گل برای آستون ویلا و ۱۷ گل دیگر برای سیتی، و تیم های او در روز گلزنی واسل هرگز شکست را تجربه نکردند. بعد از ۱۱ سال بازی در لیگ برتر، واسل برای یک فصل به آنکارا گوچو در سوپر لیگ ترکیه رفت و پس از آن در چمپیونشیپ و با پیراهن لستر، از فوتبال خداحافظی کرد. واسل تا مارچ ۲۰۱۷ نفر اول این لیست بود تا این که این رکورد را به صدرنشین فعلی تقدیم کرد...

پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!


۱-جیمز میلنر

تیم هایی که برایشان گل زده: لیدز یونایتد، نیوکاسل، آستون ویلا، منچسترسیتی، لیورپول

تعداد بازی هایی که گلزنی کرده: ۴۸ (۳۸ برد، ۱۰ تساوی)

تا قبل از بازی دوشنبه شب، میلنر برای ۱۷ ماه گلزنی در لیگ برتر را تجربه نکرده بود. میلنر در سال ۲۰۰۲ و در ۱۶ سالگی در پیروزی ۲-۱ لیدز مقابل ساندرلند گلزنی کرد تا جوان ترین گلزن تاریخ لیگ برتر نام گیرد و این رکورد را ۳ سالی هم در اختیار داشت. میلنر حال نام خود را در صدر جدول یک رکورد دیگر می‌بیند.

در کنار ۵ گل برای لیدز، او ۶ گل برای نیوکاسل، ۱۲ گل برای آستون ویلا، ۱۳ گل برای منچسترسیتی و ۱۳ گل برای لیورپول به ثمر رسانده و در روز گلزنی، تیم های میلنر بازنده میدان نبوده اند. به نظر می‌رسد بالا رفتن سن روی میلنر تاثیر عکس گذاشته است.

پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج