طالبان در نشست صلح افغانستان شرکت می‌کند
۷۶۲۴۱۹
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
۲۰۲۵
وزیر خارجه روسیه با اعلام اینکه نمایندگانی از طالبان افغانستان قرار است در نشست صلح مسکو در ماه آتی میلادی شرکت کنند، گفت: طالبان در مقابله با داعش نقشی ندارد و از آن استفاده نمی‌شود.

خبرگزاری ایسنا: وزیر خارجه روسیه با اعلام اینکه نمایندگانی از طالبان افغانستان قرار است در نشست صلح مسکو در ماه آتی میلادی شرکت کنند، گفت: طالبان در مقابله با داعش نقشی ندارد و از آن استفاده نمی‌شود.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران در سوچی گفت که روسیه از طالبان برای حضور در نشست چهارم سپتامبر سال جاری میلادی دعوت به عمل آورده و واکنش اولیه از جانب این گروه مثبت بوده است.

وی ادامه داد: امیدوارم که این نشست سازنده باشد.

عبدالقیوم کوچای، سفیر افغانستان در مسکو نیز از حضور طالبان در این مذاکرات استقبال کرد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو از چندین کشور دیگر شامل آمریکا برای حضور در این نشست دعوت به عمل آورده است.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است که مسکو از اقدامات دولت کابل برای برقراری آتش‌بس سه ماهه که از 20 اوت آغاز شده، استقبال می کند.

در همین حال، یکی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا گفته است که دولت واشنگتن تمایلی به حضور در این نشست ندارد و ادامه داد: براساس نشست‌های قبلی که با ابتکار عمل روسیه برگزار شده، براین باوریم که این نشست بعید است نتیجه‌ و پیشرفتی در پی داشته باشد.

در همین حال، لاوروف احتمال استفاده از طالبان برای رویارویی و مقابله با داعش در افغانستان را رد کرد.

وی در جریان نشست خبری با وزیر خارجه صربستان گفت: نمی‌توانم حتی چنین فرضیه‌ای را تصور کنم که چگونه روسیه می تواند از طالبان برای مقابله با داعش استفاده کند. ما از تمامی ظرفیت‌های خود برای مقابله با این گروه تروریستی استفاده می کنیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج