دلیل اصلی خودکشی‌ها در سال‌های اخیر
۷۶۴۸۲۳
۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
۳۸۶۴
خودکشی به عنوان یکی از فرزندان حوزه آسیب‌های اجتماعی مساله دیگری دارد. برخی از حوزه‌ها مانند خودکشی به‌شدت متاثر از حوزه‌های دیگر از جمله حوزه اقتصادی هستند.

روزنامه اعتماد: خودکشی به عنوان یکی از فرزندان حوزه آسیب‌های اجتماعی مساله دیگری دارد. برخی از حوزه‌ها مانند خودکشی به‌شدت متاثر از حوزه‌های دیگر از جمله حوزه اقتصادی هستند.

اما در سال‌هاي اخير آنومي جامعه بي‌هنجاري در بسياري از حوزه‌ها، بلاتكليفي، فقدان نظام هنجاري و ... موجب مي‌شود كه خودكشي‌ها هم افزايش پيدا كنند و هم ناپيداتر شوند.

نمي‌خواهیم غيبت عامل فرهنگي را ناديده بگيريم اما عوامل تشديدكننده هم در سال‌هاي اخير به خصوص در سال ٩٦ و ٩٧ بيشتر شده كه محرزترين آن در حوزه بازار و اقتصاد است كه جامعه را دچار بي‌هنجاري شديد كرده و از اين نظر بايد منتظر نرخ بالاتر و نوع خاصي از خودكشي باشيم.

در اينجاست كه موضوع داشتن آمار دقيق (با ضريب خطاي كمتر) موضوع مهمي مي‌شود. وقتي كه شما عزم و توان‌تان اينقدر زياد و متعهدانه باشد كه قدرت پايش پديده‌هاي پيچيده را پيدا مي‌كنيد، يعني يك عزم فرهنگي، سياسي و اجرايي براي توجه به مساله خودكشي شكل گرفته و چنين عزمي مي‌تواند راهكار هم ارايه دهد.

دانشي كه آمار خودكشي را به دقت رصد و توصيف مي‌كند حتما قادر به تبيين هم هست و اگر تبيين مي‌كند حتما قادر به پيشگيري هم هست و اگر پيشگيري مي‌كند حتما مي‌تواند راهكارهايي را هم برايش تجويز كند.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1397/06/06
خودکشی از بزرگترین گناهان کبیره است و غیر قابل بخشش است . آیه قرآن« خود را بدست خویشتن به هلاکت نیفکنید.»
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1397/06/06
بااین وضعیت همه خودکشی میکنیم ،نه پول هست نه کار هست نه امید به فردایی هست
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1397/06/06
مقصر اصلی اقتصاد وگرانی است که برای ملت بوجود آورد استوبیکاری برای جوانان باعث خود کشی جوانان شده است ببشتر از این خواهد شد وعدهای از گرسنگی وفقر دست به خود کشی می زنند
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1397/06/06
فقروبدبختی وگرانی وفشارروانی یکیش خود من زیرفشارگرانی میخوام خودموخلاص کنم
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1397/06/06
رشدچشمگیر امارهای بانک مرکزی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج