با این اهداف هرگز ازدواج نکنید!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۶۴۹۱۵
۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
۱۱۷۱۵
برخی از افراد ازدواج را وسیله‌ای می‌دانند برای رسیدن به اهدافی که در ذهن دارند؛ اهدافی غیر از هدف‌های زناشویی. ازدواج با هدف‌های اشتباه فرد را بعد از ازدواج دچار سرخوردگی و احساس شکست در زندگی مشترک خواهد کرد.

وب‌سایت سلامت نیوز: برخی از افراد ازدواج را وسیله‌ای می‌دانند برای رسیدن به اهدافی که در ذهن دارند؛ اهدافی غیر از هدف‌های زناشویی. ازدواج با هدف‌ های اشتباه فرد را بعد از ازدواج دچار سرخوردگی و احساس شکست در زندگی مشترک خواهد کرد. می‌توانید برخی از این اهداف انحرافی در ازدواج را در ادامه این مقاله بخوانید.

ازدواج به خاطر ثروت

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ ، ثروت گول زننده است و این امر بسیاری را در ازدواج دچار مصیبت کرده است. برخی از افراد عوامل دیگر را نادیده گرفته و فقط به خاطر ثروت طرف مقابل با او ازدواج می‌کنند و بعد به دلیل عدم توافق در زمینه‌های مختلف اخلاقی، فرهنگی و... ناسازگاری شروع می‌شود و در نهایت به طلاق می‌انجامد یا در مصیبت و گرفتاری روزگار می‌گذرانند.

ازدواج به خاطر عناوین علمی

بعضی از دختران تحت تأثیر عنوان‌هایی چون دکتر و مهندس شیفته ازدواج با مردی می‌شوند و دیگر عوامل را نادیده می‌گیرند و پس از ازدواج که ارزش عنوان در نظرشان کم شد، ناهماهنگی‌های اخلاقی، فرهنگی یا اختلاف سنی نمایان شده و زندگی روی ناخوشایند خود را نشان می‌دهد.

با این اهداف هرگز ازدواج نکنید!

ازدواج به خاطر عناوین شغلی و سیاسی

افرادی هستند که عناوین شغلی و سیاسی برای آنان مهم است و طالب شهرت و قدرت هستند. اینگونه افراد ممکن است بخواهند این نیاز خود را از طریق ازدواج برطرف کنند و عمر خود را با کسب عناوین شغلی و سیاسی همسر خود معامله کنند. در این ازدواج‌ها پس از مدتی اختلاف و ناراحتی شروع می‌شود و سرانجام کار جز تحمل وضع نامطلوب یا طلاق و جدایی نخواهد بود.

ازدواج به خاطر زیبایی

از دیگر ازدواج با هدف های اشتباه ازدواج تحت تاثیر زیبایی است. زیبایی و قامت خوش نعمتی است که خداوند عطا فرموده و باید قدر و ارزش آن را دانست ولی این نعمت نباید در ازدواج جای سایر عوامل دیرپا اعم از عوامل اخلاقی، فرهنگی و نظایر آن را بگیرد. زیبایی عاملی است که می‌تواند به سرعت آسیب ببیند در نتیجه ازدواج به خاطر ظاهر بسیار آسیب پذیر است. مسئله دیگری که کنار زیبایی ظاهری در ازدواج مطرح می‌شود از خود راضی بودن و مغرور بودن برخی از زیبارویان است که گاه برای همسرانشان غیرقابل تحمل می‌شود.

ازدواج به خاطر جلب رضایت

بعضی از ازدواج‌ها به منظور جلب رضایت والدین انجام می‌شود. برای مثال مادری پسرش را تحت فشار می‌گذارد که با دختر برادرش ازدواج کند و می‌گوید که اگر با او ازدواج نکند شیرش را بر او حلال نخواهد کرد. نمونه‌های زیادی از این قبیل وجود دارد که هدف زناشوئی جلب رضایت دیگران است و نتیجه آن بدبختی و فلاکت در زندگی مشترک خواهد بود.

ازدواج به خاطر هنر و ورزش

بعضی از دختران یا پسران شیفته هنر و ورزش می‌شوند. گاه این شیفتگی در حدی است که به ازدواج منتهی می‌شود. نمونه‌هایی از این موارد عبارتند از ازدواج با ورزشکاران، ستارگان سینما یا شاعران و نقاش‌ها. این‌گونه ازدواج‌ها به سرعت به سردی میگراید. با اینکه عشق به هنر ممکن است باقی بماند ولی چون ازدواج هدف‌های دیگری دارد که در زندگی از اهمیت زیادی برخوردار است لذا نرسیدن به این اهداف زندگی زناشویی را به طرف ناسازگاری سوق می‌دهد یا گرمی و لذت این پیوند را کم خواهد کرد.

ازدواج با عقاید مذهبی خاص

برخی از افراد مومن شرط ازدواج خود را سید بودن و زناشویی با اولاد پیغمبر قرار می‌دهند ولی اینکه این سید چه خصوصیاتی داشته باشد برای آنها مهم نیست. گاهی نیز پدرانی که بیش از چهار دختر دارند معتقدند که دختر پنجم را به عنوان خمس باید به سید بدهند. بهتر است در ازدواج عوامل اثر گذار در زندگی زناشویی نیز مورد عنایت قرار گیرد تا در زندگی با ناسازگاری‌های بعدی مواجه نگردند. دخیل کردن اعتقادات مذهبی این چنینی در ازدواج می‌تواند اثرات منفی در زندگی بگذارد.

ازدواج‌های مصلحتی

یک نوع ازدواج با هدف های اشتباه ازدواج‌های مصلحتی است که به خاطر مصالحی غیر از مصالح دختر و پسر انجام می‌شود. در چنین ازدواج‌هایی سعادت و خوشبختی وجود ندارد و رابطه قلبی بین زوج‌های جوان برقرار نمی‌شود. یکی از این مصالح می‌تواند برقراری صلح و آشتی بین اقوام مختلف و فامیل باشد.

ازدواج به خاطر شهرت و پیشرفت

افرادی که برای آنان پیشرفت‌های اجتماعی و شهرت و عنوان مهمتر از زندگی زناشویی بانشاط و شاد است، ازدواج را نردبان ترقی خود قرار می‌دهند. این افراد با خانواده‌هایی که از نظر اجتماعی و سیاسی شاخص و برجسته هستند بدون در نظر گرفتن سایر شرایط ازدواج می‌کنند. چه بسا که آن خانواده موقعیت کنونی خود را پس از مدتی از دست بدهد و یا پیشرفت‌هایی که مورد نظر فرد بوده انجام نشود. در این صورت احتمالاً حاصل این ازدواج ناسازگاری و از هم گسیختگی خانواده خواهد بود.

ازدواج به خاطر ترحم

ازدواجی که تحت تاثیر عواطف و ترحم انجام شود درصد موفقیتش بسیار کم است چرا که احساس ترحم و عواطف ثبات نداشته و نیازهای دیگر زناشویی که به طور قوی ظاهر گشت، عواطف را زیر پا می‌گذارد و موجب تزلزل در روابط زن و شوهر خواهد شد.

با این اهداف هرگز ازدواج نکنید!

ازدواج به خاطر فرار از خانواده اصلی

مواردی است که دختر یا پسر در خانواده اصلی با مشکلاتی مواجه هستند. تعارض والدین، تحقیر و توهین از سوی والدین، وجود ناپدری و نامادری و اعتیاد پدر یا مادر، آزارهای جسمانی، روانی و احتمالاً جنسی و... موجب می‌شود که فرد به هر ازدواجی رو آورد تا خود را از محیط خانواده دور کند. چنین ازدواج‌هایی اکثرا ناموفق بوده و از چاله به چاه افتادن است.

ازدواج به خاطر ارضای نیازهای جنسی

برخی برای رفع نیاز جنسی در ازدواج عجله می‌کنند. مواردی است که سائق‌های جنسی فرصت مطالعه کافی در زمینه‌های مختلف به دختر یا پسر را نمی‌دهد و احساس بر عقل غلبه می‌کند و ازدواج صورت می‌گیرد که پس از رفع نیازهای جنسی یا کمرنگ شدن نقش ظواهر، ناسازگاری و تنش آغاز می‌گردد.

ازدواج برای جبران شکست عشقی

از دیگر انواع ازدواج با هدف های اشتباه این است که فرد برای التیام و فراموشی شکست عشقی ازدواج کند. این چنین ازدواجی احتمالاً به شکست دیگری خواهد انجامید که پایانش نامعلوم است.

ازدواج به علت فشار خانواده یا اجتماع

برخی از خانواده‌ها برابر عرف و فرهنگ خود برای ازدواج به فرزندان خود فشار وارد می‌کنند. در این موارد از سوی جامعه به خصوص در مورد دختران چنین فشاری وجود دارد. در برابر چنین فشارهایی چنانچه ازدواج با عجله و بدون توجه به عوامل موثر در ازدواج انجام گیرد. هرگونه عجله و شتابزدگی در امر ازدواج پیامدهای ناگواری دارد که نتیجه اش مواجه شدن با یک زندگی ناشاد و گذراندن با تنش و ناسازگاری است.

هدف از ازدواج در اسلام

در جهان بینی اسلام ازدواج با هدف های اشتباه نادرست بوده و مهمترین اهداف اصلی ازدواج و تشکیل خانواده به شرح زیر است:

  • پاسخ به ندای غریزه و فطرت
  • ایجاد کانون آرامش برای زن و مرد
  • داشتن فرزند و تربیت کودکان صالح
  • حفظ عفت و پاکدامنی
  • دوستی محبت و عشق
  • اجرای سنت رسول خدا
  • تامین سلامت جسم و روان و برقراری تعادل در وجود آدمی
  • کمک به تعادل و رشد یکدیگر

با توجه به موارد مذکور می‌توان گفت در ازدواج هدف ارضای نیازهای روانی و جسمانی و آرامش و فراهم ساختن امکانات رشد و تعالی مرد و زن است. زندگی مشترک باید بر اساس محبت، همکاری، تفاهم، گذشت و فداکاری متقابل زن و شوهر استوار باشد و ازدواج با هدف های اشتباه زندگی را به طرف نابسامانی سوق خواهد داد.

انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1397/06/07
ازدواج به خاطر ثروت ازدواج برای رفع نیاز جنسی همین
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1397/06/07
پس چرا باید ازدواج کنیم اصلا !!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
از نظر اینا فقط برای تولید مثل باید ازدواج کرد اینو تنها هدف والای ازدواج میدونن یه مشت بچه گشنه و بی آینده وارد جامع کثیف و ناامن کنیم هر روز یکی تو سر خودمون بزنیم یکی تو سر اون
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1397/06/07
خب دلیل دیگه ای نموند ک ! پس چرا ازدواج کنیم :/
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
نکته همین جاست
واقعا چرا؟
من
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
واقعا/خخخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1397/06/07
ازدواج بخاطر ثروت رو خوب اومدی.خامها باید یاد بگیرن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
نیست زیبایی و پول بابای دختر برای آقایون اصلا مهم نیست واقعا روتو برم
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1397/06/07
کلا ازدواج به دلیل همین موارد یاد شده صورت میگیره دیگه! پس کلا نباید ازدواج کرد:)))))))
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1397/06/07
اجراي سنت رسول خدا ؟!؟!
پس ازدواج در ساير اديان چه ؟!؟!؟!
Germany
13:05 - 1397/06/07
تمام چیزایی که گفتین اتفاقا میتونه دلایل خوبی برای ازدواج باشه مواردتون اشتباهه بجز یکی دو مورد
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1397/06/07
ولی خیلی ها هستن که بخاطرثروت باهم ازدواج میکنن اماخب تعداد خیلی کمی زندگیشون پایدارمیمونه
پاسخ ها
فرزانه
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
تعداد کسایی که بخاطر فقر زندگیشون ناپایداره خیلی بیشتر از کساییه که بخاطر ثروت
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1397/06/07
كلا الان نبايد ازدواج كرد ...
تو اين شرايط اقتصادي و سياسي ازدواج حماقته.................
پاسخ ها
توکلی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
با این چیزایی که نوشتن ازدواج نکنن پس باید برای کم کردن بخشی از هزینه زندگی بعضی خانواده ها باید ازدواج کرد ؟ الا برکت الله!!
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1397/06/07
ازدواج هيچ دليلي ذاتي نداره به غير از بقاء نسل .
و تمام عوامل براي ايجاد انگيزه ازدواج هدفش بقاي نسل بشر است.
تو اين شرايط ايران بهتره هيچ نسلي را توليد نكنيد چون اينده ندارد و محكوم به فنا است .....
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1397/06/07
ازدواج تنها دلیلش کسب آرامش جهت تمرکز و هدایت انرژی به سمت ارتقا سطوح مختلف جامعه هست اگر افراد با ازدواج به هرچیزی دست پیدا کنند جز آرامش ...بازهم اکثر انرژیشون به دنبال نوشدارویی کاذب برای آرام ساختن روحشونه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
چه سنگین گفتی .اجی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
واقعیت جامعه ی چیز دیگه میگه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
همینا که گفتی رو به کیس مورد نظرت بگو ببین زنت یا شوهرت میشه یا نه؟! عمرا
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1397/06/07
من هیچ کدوم رو ندارم
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1397/06/07
کاربر 11:30 در جواب نظرت باید بگم ازدواج جنبه های دیگه ای هم داره و این نظرات بیماران جنسی که میگن ازدواج برای رفع نیاز جنسی .
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1397/06/07
خب هر شخصی بالاخره معیارایی داره
اما دوست داشتن خ زیباستتتت اگ واقعا وجود داشته باشهههههههه
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1397/06/08
اون خمسه خیلی جالب بود خخخخخخ
حالا مفتی میدن یا نه؟
Iran, Islamic Republic of
03:12 - 1397/06/08
دختران پنجم به عنوان خمس ؟؟؟؟ مگه ی کالا یا شی عه !!!
Iran, Islamic Republic of
03:36 - 1397/06/08
کو پول؟من یه کار درست حسابی ندارم.هیچ سرمایه ای ندارم.برم یکی دیگه روهم بدبخت کنم!اونوقت دوتایی چه گلی تو سرمون بگیریم!!
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1397/06/08
یعنی فرزند هم خمس داره خیلی جالبه نمیتونستم
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1397/06/10
الان تقریبا همه به خاطر همین هدفها ازدواج می کنند نه چیز دیگه
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1397/07/01
کفتار نیشت رو ببند احمق کودن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر