آخرین صحبت‌های مک‌کین پیش از مرگش
۷۶۵۰۱۴
۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
۱۳۲۵۹ 
جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی که چند روز پیش از بیماری سرطان جان باخت، نامه‌ای را به عنوان آخرین صحبت‌هایش پیش از مرگ نوشته که شامل انتقاد از سیاست‌های دونالد ترامپ و همچنین ایده‌های او برای آینده و هشدارهایش نسبت به تضعیف آمریکا از بابت سیاست‌های ترامپ است.

خبرگزاری ایسنا: جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی که چند روز پیش از بیماری سرطان جان باخت، نامه‌ای را به عنوان آخرین صحبت‌هایش پیش از مرگ نوشته که شامل انتقاد از سیاست‌های دونالد ترامپ و همچنین ایده‌های او برای آینده و هشدارهایش نسبت به تضعیف آمریکا از بابت سیاست‌های ترامپ است.

آخرین صحبت‌های این سناتور درگذشته آمریکایی در نامه‌اش روز دوشنبه توسط دستیار پرسابقه او ریک دیویس در ایالت خود مک‌کین یعنی آریزونا قرائت شد.

این نامه مک‌کین به مردم آمریکا صحبت از عشق او به آمریکا و قدردانی‌اش از خانواده‌اش و از مردم کشورش است. با این حال او در صحبت‌هایش با موضوع میهن‌پرستی هشدارهایی را نیز داده است.

مک‌کین در این نامه گفته است: ما هنگامی که میهن پرستی خود را با رقابت‌های قبیله‌ای اشتباه می‌گیریم عظمت خودمان را تضعیف می‌کنیم چراکه این رقابت‌ها باعث پاشیدن بذر نارضایتی و نفرت و خشونت در تمام گوشه‌های جهان می‌شود.

در بیانیه مک‌کین آمده است: ما زمانی که خودمان را پشت دیوارها مخفی می‌کنیم به جای آنکه این دیوارها را فرو بریزیم، زمانی که به قدرت آرمان‌هایمان شک می‌کنیم به جای آنکه به آنها به عنوان نیروی عظیم تغییری بنگریم که همیشه در آنها دیده‌ایم، عظمت خود را تضعیف می‌کنیم.

این اشاره‌ای به طرح‌های دولت ترامپ برای ساخت دیوار در مرز آمریکا با مکزیک دارد.

دیویس این بیانیه مک‌کین را در حالی قرائت کرد که او گفته است: من به عنوان یک آمریکایی با افتخار زندگی کرده و مردم. ما شهروندان بزرگترین جمهوری جهان، کشور آرمان‌ها هستیم نه کشور خون و خاک.

او گفت: من مثل اکثر مردم حسرت‌هایی هم دارم اما من یک روز از زندگی خودم را چه در دوره‌های خوشی و چه در دوره‌های سختی با بهترین روز هیچ کس دیگری عوض نمی‌کنم.

مک‌کین خاطرنشان کرده است: ما 325 میلیون فرد برخوردار از صدای بلند و آرا خود هستیم. ما استدلال و رقابت می‌کنیم و گاهی اوقات حتی در مناظره‌های عمومی ناهنجار خود به یکدیگر تهمت می‌زنیم.

او گفت: اما ما همواره بیشتر از آنکه با یکدیگر اختلاف داشته باشیم با هم اشتراک نظر داشته‌ایم. اگر ما تنها این موضوع را به خاطر داشته باشیم و فرض کنیم که همه ما عاشق کشورمان هستیم از این دوره‌های چالش برانگیز عبور خواهیم کرد و از آنها قدرتمندتر از قبل خارج خواهیم شد. ما همواره این کار را می‌کنیم.

مک‌کین نتیجه گرفت: در مشکلات فعلی دچار یأس نشوید اما همواره به عظمت و امیدهای آمریکا معتقد باشید چون در اینجا هیچ چیزی غیرممکن نیست. آمریکایی‌ها هرگز صحنه را ترک نمی‌کنند و ما هرگز تسلیم نمی‌شویم و هرگز از تاریخ خودمان را پنهان نمی‌کنیم. ما تاریخ را می‌سازیم.

دیویس تایید کرد که دونالد ترامپ قرار نیست در مراسم خاکسپاری مک‌کین حضور پیدا کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
خدا عذابشو زیاد کنه و ترامپ رو بهش ملحق
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1397/06/06
حالا برای مدت طولانی هم باید داستان های این پلشت رو دنبال کنیم تا چهلمش بگذره لابد!
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1397/06/06
همون بهتر که سقط شد و به درک واصل شد
چرت و پرت زیاد گفته
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1397/06/06
این دشمن انسانیت در اواخر عمر نحس خود باز هم نژاد پرستانه وخود خواهانه واز آرزوهایی توسعه طلبانه زده است حساب توبا مامورین آتش در اسفل السافلین انشاله
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1397/06/07
روحش شاد . آزارش به مردم آمریکا نرسید . اختلاس نکرد . دزدی نکرد . فاسد نبود ........
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج