ترکیه: از تحریم‌های ضدایرانی آمریکا پیروی نمی‌کنیم
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۶۵۰۹۱
۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
۱۲۲۷۹
مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با تاکید بر این که آنکارا تحریمهای آمریکا بر ضد ایران را رعایت نخواهد کرد، تهدید کرد اگر آمریکاییها مثل گاوچرانها با ترکیه رفتار کنند، آنکارا نیز پاسخی متقابل به آنها خواهد داد.

خبرگزاری صدا و سیما: مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با تاکید بر این که آنکارا تحریمهای آمریکا بر ضد ایران را رعایت نخواهد کرد، تهدید کرد اگر آمریکاییها مثل گاوچرانها با ترکیه رفتار کنند، آنکارا نیز پاسخی متقابل به آنها خواهد داد.

وزیر امور خارجه ترکیه که به لیتوانی سفر کرده است این مطلب را در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با لیناس آتاناس لینکویسیوس همتای لیتوانیایی خود در ویلنیوس بیان کرد.

چاووش اوغلو با اشاره به تحریمهایی که آمریکا پس از خروج از توافق نامه هسته ای ایران بر ضد این کشور به اجرا گذاشته است، خاطر نشان کرد ترکیه این تحریمها را رعایت نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه افزود ترکیه یک منطقه یا ایالت آمریکا نیست بنابراین مجبور نیست. وی تصریح کرد ترکیه مجبور نیست تصمیم نادرستی را که یک کشور بر ضد یک کشور دیگر اتخاذ کرده است، تایید کند.

وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه گفت: آمریکا باید از زبان تهدید دست بردارد.

چاووش اغلو با اشاره به مسایل روز ترکیه و بحران در روابط این کشور با آمریکا، بر اهمیت ادامه گفتگو بین دو کشور تاکید کرد و گفت: به عنوان وزیر امور خارجه ترکیه طرفدار ادامه دیپلماسی بوده و در این راه تلاش زیادی کرده است.

چاووش اوغلو با اشاره به اهمیت سفر هیات پارلمانی آمریکا به ترکیه گفت: در آمریکا گروه های مختلفی وجود دارند که باعث هرج و مرج می شوند ولی برخی از اعضاء کنگره آمریکا بر اهمیت ترکیه واقف هستند.

وی با تاکید بر لزوم کنار گذاشتن زبان تهدید و پرهیز از ارایه شروط غیرقابل قبول برای عادی سازی روابط، به احتیاج ترکیه به سامانه دفاع موشکی اشاره کرد و گفت: به این سامانه احتیاج داریم، آیا آمریکا فروش سامانه پاتریوت به ترکیه را تضمین می کند؟ در خصوص جنگنده های اف-35 هم هر روز شاهد تهدیدها و شروط جدیدی هستیم.

وزیر امور خارجه ترکیه گفت: همه کشورها موشک دارند و ترکیه باید بتواند از حریم هوایی خود دفاع کند و سامانه اس-400 برای کشور من یک احتیاج است.ترکیه نیاز فوری به تامین سامانه پدافند هوائی و موشکی دارد. ترکیه ابتدا سعی کرد که سامانه پدافند هوائی را از متحدان ناتو و بخصوص آمریکا خریداری کند. اما کشورهای غربی از فروش آن خودداری کردند.

ترکیه شریک سرمایه گذار برای تولید هواپیمای جنگی اف 35 است. برخی از قطعات هواپیمای جنگی اف 35 در ترکیه تولید می شود. امریکا مدعی است که ترکیه را از این طرح مشترک اخراج می کند. این برداشتی اشتباه است و یادآور فیلمهای کاوبوی است و مقابله خواهد شد.

ترکیه معتقد است واشنگتن و آنکارا به عنوان دو شریک مساوی می توانند با انجام مذاکرات مسائل را حل کنند. اعمال فشار یک جانبه وسیاست تحمیلی حلال مشکلات نیست. ترکیه کشوری مستقل است و یک ایالت آمریکا نیست. روابط ترکیه با روسیه، جایگزین روابط ترکیه با اتحادیه اروپا ویا آمریکا نیست بلکه متکی بر حفظ توازن قواست.

چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه افزود: ترکیه عضو ناتو در روابط خود با روسیه هیچکدام از اصول و تصمیمات پیمان ناتو را نقض نکرده است. امروز تعداد زیادی از اعضای ناتو قضیه اوکراین و شبه جزیره کریمه را فراموش کرده اند. اما ترکیه فراموش نکرده است. ترکیه الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه را برسمیت نشناخته است.

ترکیه درباره بحران سوریه با روسیه همکاری می کند. نشستهای سوچی و آستانه سازنده بود. تحریمهای آمریکا علیه روسیه یک جانبه است و به تایید سازمان ملل متحد نرسیده است .

حکومت آمریکا (ترامپ)در هلسینکی درباره روسیه اظهار نظرهائی می کند. اما بعد از آنکه با اعتراضات و فشارهای مردم آمریکا و دولت روبرو می شود، نظر و سخنان خود را تغییر می دهد.

آیا ترکیه قرار هست هر روز بسته به احساسات و گرایش های متغییر آمریکا تغییر موضع دهد؟ آیا قبل از تصمیم گیری با ما مشورت کردند؟آیا ما به عنوان کشور حاکم بر سرنوشت خود مجبور به شرکت در تحریمهای یک جانبه آمریکا هستیم؟ ترکیه در تحریمهای یک جانبه آمریکا علیه ایران شرکت نکرد.

زیرا آنرا مناسب و عادلانه نمی داند. ترکیه یکی از ایالات آمریکا نیست و کشوری مستقل است. لزومی به شرکت در تحریم ناعادلانه یک کشور علیه کشور دیگراحساس نمی شود. البته اصولا ما مخالف اعمال سیاست تحریمی هستیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1397/06/06
چرا، میترسید کسی دیگه اشغالهاتون رو نخره.
Germany
22:50 - 1397/06/06
ترکیه برادر واقعی ماست و همیشه از ایران حمایت کرده و ماهم تنها کاری که از دستمان میامد برای ترکیه انجام بدیم اینه که به یه مشت ارمنی که هیچ سنخیتی با ما ندارند مجوز برگذاری راهپیمایی علیه ترکیه رابدیم
چون از این بیشتر از دستمان بر نمیاد و گرنه انجام میدادیم


دوست و دشمن خودمون رو بشناسیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
احسنت
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
ترکیه به فکر منافع خودشه. از راه تحریم ها کلی پول به جیب میزنه. گردشگران ایرانی هم ارز زیادی وارد ترکیه میکنن. معلومه باید جوری رفتار کنه که نه سیخ بسوزه و نه کباب.
ایرانی های ارمنی هم هموطن ما هستند. لطفا نژاد پرستانه صحبت نکنیم.
بدون نام
Germany
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
چه ربطی داره چون ارمنیه ایرانی داریم باید بهشون اجازه بدیم به بقیه ی ملت ها توهین کنند و علیه شون شعار بدن

اگه یکی پیدا بشه بگه اقا به بقیه ی ملتهای جهان فوحش ندید این یعنی اون شخص نژاد پرسته یا اونهایی که فوحش میدن

ما هموطن ترک نداریم ، فقط هم وطن ارمنی داریم ، هر کدام از ما رفیق فارس و ترک و کرد و ... نداریم

فقط ارمنیها هم وطن هستند

بهتره مغرضانه صحبت نکنیم ، الان کل دنیا دارن به سمت اتحاد و یکی شدن میرن ، فقط ما ایرانیها هستیم که نژاد پرستانه با همه مشکل داریم
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1397/06/06
فعلا که از آب گل آلود خود ترکیه داره استفاده می کنه! پول برق را به ایران که ندادند. خوب، اینها هم راه و رسم باجگیری را خوب بلد شدن. البته مردم روزی یقه افرادی که بیت المال مردم را بنا به مصالح خودشان به باد دادند باید جوابگو باشند.
Iran, Islamic Republic of
23:25 - 1397/06/06
شما هم اگه گردشگران ایرانی نبودن این حرفارو نمیزدی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
هنگام سخن گفتن چیزی نگیم که دنیا ما را مسخره کنه !! اینهمه توریست آمریکائی - اروپائی - روسی -آفریقائی و عربی و....... تو ترکیه ، شماها هی منت الکی و مسخره می زنند ول کن خخخخخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
روشا فارمسی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر