تامین گوشت هیئات مذهبی با قیمت تنظیم بازار
۷۶۶۵۷۹
۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۳
۷۵۰۹
مدیرعامل پشتیبانی امور دام کشور گفت: نیاز هیئت ها، تکایا و عزاداران در محرم با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار تامین می‌شود.

از خبرگزاری صدا و سیما: حمید ورناصری با اشاره به اینکه توزیع گوشت قرمز و گوشت مرغ در دهه اول محرم ادامه دارد افزود: هیچگونه کمبودی در تولید گوشت مرغ نداریم و در روزهای آینده نیز به منظور تامین نیاز بازار محرم وافزایش تقاضا میزان جوجه ریزی افزایش می یابد و میزان تولید پاسخگوی تقاضای مصرف کنندگان است و انتظار تولیدکنندگان را نیز تامین می کند.

وی گفت: در سه ماه گذشته مرغداران گوشت مرغ را با قیمت کمتر از هزینه تمام شده می فروختند که با توجه به کاهش تقاضا و قیمت، شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مازاد تولید اقدام کرد. این اقدام سبب شد قیمت گوشت مرغ در بازار افزایش نسبی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: در هفته های اخیر میانگین قیمت هر کیلو گوشت مرغ در شهر تهران ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و در دیگر استانهای کشور از ۹۵۰۰ تومان تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شد که شرکت پشتیبانی امور دام به منظور مدیریت و تنظیم بازار براساس دستورالعمل ستاد تنظیم بازار از ابتدای مرداد توزیع گوشت مرغ منجمد را با قیمت هر کیلو ۶۳۵۰ تومان برای عمده فروش ۶۷۵۰ تومان برای مصرف کنندگان آغاز کرد.

وی گفت: گوشت مرغ منجمد در سازمان میادین ، فروشگاهای زنجیره ای و اصناف و در برخی استانها نیز در کامیون های یخچال دار سیار با قیمت تنظیم بازار عرضه شد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: قیمتی که برای گوشت مرغ منجمد و گوشت گرم در ستاد تنظیم بازار مصوب شد با در نظر گرفتن سود حداقلی برای مرغداران است و این قیمت با هزینه تمام شده تولید ، عرضه و منافع مصرف کنندگان هماهنگی دارد.

ورناصری با بیان اینکه به منظور تامین نیاز بخشی از طبقات اقتصادی گوشت گرم مرغ نیز با قیمت هر کیلو ۸۱۰۰ تومان در میادین میوه وتره بار عرضه می شود، تاکید کرد: عرضه گوشت مرغ منجمد تا زمانی که قیمت در بازار به تعادل نسبی برسد ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه توزیع گوشت گوسفندی وارداتی و گوشت گوساله منجمد وارداتی به صورت فله ای و بشقابی ادامه دارد، گفت: هم اکنون در تهران روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن و در استانها نیز به تناسب نیاز بازار عرضه می شود و درماه محرم باتوجه به افزایش تقاضا میزان عرضه و توزیع گوشت قرمز به حدود ۲۰۰ تن می رسد.

وی قیمت هر کیلو گوشت گرم گوسفند وارداتی را برای فروش عمده ۳۴ هزار و ۲۰۰ تومان و برای مصرف کنندگان ۳۷ هزار تومان اعلام کرد و درباره علت افزایش قیمت گوشت گرم گوسفندی وارداتی گفت: به علت تغییر نرخ ارز و افزایش قیمت در بازارهای جهانی اندکی افزایش قیمت داریم اما در یکسال و نیم گذشته گوشت قرمز وارداتی هیچگونه افزایشی قیمتی نداشته است.

ورناصری با بیان اینکه هر کیلو گوشت منجمد وارداتی نیز برای عمده فروش ۲۷ هزار تومان و مصرف کنندگان ۲۹ هزار تومان است، افزود: متقاضیان ، سازمانها و نهادهای اداری ، بیمارستانها ، پادگانها و مراکز نظامی وانتظامی می توانند گوشت مورد نیاز را از محل ذخیره شرکت پشتیبانی امور دام با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار تامین کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1397/06/11
مردم گشنه ن شما فکر هیئتا هستین
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1397/06/11
مسئولین دولت بی تدبیر .بفرمائید شما توی این پنج سال جز خرابی چه کار مفیدی انجام دادید .اعلام کنید. وزیر بهداشت رو از این دولت بیارین بیرون بقیه فکر خودشان و نابود کردن ایران هستن. بابا حالمون بهم خورد آقای روحانی تا کی میخواهید .ادامه بدهید بابا مردیم .خدایا خدایا به دادم برس جونم به لب اومده
Iran, Islamic Republic of
06:45 - 1397/06/11
گوشت محرومان را تامین کنید.
Iran, Islamic Republic of
07:10 - 1397/06/11
کلووشربو ولا تصرفو ،دراین موقعیت که گرانی مواد غذایی بیداد می‌کند برمسولین است که از بریز وبپاشهای غیر ضروری جلوگیری کنند.
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/06/11
با دلار دولت روحانی قیمه محرم هم به خاطره ها پیوست.
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1397/06/11
خب شما اگه میتونیین برای همه مردم اینکارو بکنین چرا فقط هییت ها بقیه مردم آدم نیستن
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1397/06/11
گوشت گوسفندی با ارز 38000ریالی وارد کشور می شود.اگر این همه یارانه ایی را که به خاطر واردات گوشت به وارد کنندگان می دهند،به تولید کنند گان داخلی بدهند،شاید یک روزی از واردات گوشت بی نیاز گردیم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج