نجات ۴ پناهجوی ایرانی توسط ماهیگیر بریتانیایی
۷۶۶۸۶۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
۹۸۹۶ 
سه مرد و یک زن ایرانی توسط قایق ماهیگیری بریتانیایی در نزدیکی سواحل یکی از بنادر انگلیس پیدا شدند. این چهار تن سعی داشتند از گشت ساحلی فرانسه که بر اساس قوانین وظیفه استرداد آنها به این کشور را بر عهده دارد، دوری کنند.

خبرگزاری ایلنا: سه مرد و یک زن ایرانی توسط قایق ماهیگیری بریتانیایی در نزدیکی سواحل یکی از بنادر انگلیس پیدا شدند. این چهار تن سعی داشتند از گشت ساحلی فرانسه که بر اساس قوانین وظیفه استرداد آنها به این کشور را بر عهده دارد، دوری کنند.

یک ماهیگیر بریتانیایی چهار مهاجر ایرانی را در حالی نجات داد که دور روز را در یک قایق بادی و در دو کیلومتری ساحل گذرانده بودند.

بر اساس این گزارش، سه مرد و یک زن به سن‌های ۲۷، ۳۰، ۳۵ و۳۷ ساله توسط خدمه قایق رویال شارلون که یک قایق ماهیگیری است، نجات پیدا کردند.

به نظر می‌رسد این چهار مهاجر ایرانی باشند. کسی که عملیات نجات را انجام داد بود گفته که ما آنها را در حالی که مضطرب بودند پیدا کردیم. ترس زیادی در چهره آنها بود.

یکی از مهاجران برای جلب توجه خدمه، تیشرت قرمزی را بالای سرش تکان داده است. به گفته خدمه قایق ماهیگیری بریتانیایی، در ابتدا آنها فقط پارو می‌زدند اما با نزدیک شدن ما تیشرت قرمزی را سر پارو گرفتند و آن را در هوا تکان دادند.

بر اساس گزارش این گروه، قایقی که این چهار مهاجر روی آن سوار بودند، تنها برای حمل سه نفر تعبیه شده بود. وضعیت زمانی بدتر می‌شود که بدانیم این قایق هیچ موتوری نداشته و آنها مجبور بودند پارو زدن را بین خودشان تقسیم کنند.

بر اساس گزارش اسکای نیوز، این چهار ایرانی پناهجویانی بوده‌اند که در اطراف کانال انگلیسی در یک قایق پلاستیکی به مدت دو روز سرگردان شده بودند.

این چهار نفر از قایق‌های گشت فرانسوی در اطراف کانال دوری می‌کردند. بر اساس قراداد بین فرانسه و انگلیس، این مهاجران باید به فرانسه عودت داده شوند چراکه به نظر می‌رسد از فرانسه به سمت بریتانیا حرکت کرده‌اند.

دفتر داخلی بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که روز شنبه صبح، نیروهای مرزی تماسی از سوی گارد ساحلی بریتانیا دریافت کردند که طی آن وجود یک قایق کوچک در سواحل مدیترانه را تایید می‌کرد.

بر اساس این بیانیه، گشت ساحلی در نزدیکی محل مستقر بوده و این چهار نفر را به بندر «دور» منتقل کرده تا در آنجا بر اساس قانون مهاجرت فرآیند لازم انجام شود.

چند ماه پیش هم ۵ ایرانی در حالی که سعی داشتند با یک قایق بادی در وضعیت آرام دریا به بریتانیا برسند، پیدا شدند. آنها در طول این مسیر پاروهای خود را در هوای مه آلود گم کرده بودند. این ۵ نفر توسط گشت فرانسوی کانال و دریای شمال نجات پیدا کردند.

اوایل ماه هم سه نفر به اتهام همدستی در ورود غیر قانونی به بریتانیا در حالی که سعی داشتند چهار عراقی را وارد کشور کنند، دستگیر شدند.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1397/06/11
قابل درک هست


منم اگر 50 میلیون داشتم قاچاقی میرفتم


منتها ندارم
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1397/06/11
روحانی کاری با مردم ایران کرده که حاضرن زندگیشان را در دست بگیرند و فقط از اینجا بروند. دیگر هیچ امیدی به آینده برای جوانان با دولت روحانی نمانده حتی نمیتوانیم بلیط هواپیما بگیریم.
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1397/06/11
کاری کردید با این ملت پیر و جوان تو فکر فرار هستند از دست این بی عرضه بودن سران مملکت
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1397/06/11
بخدا انسانیت فقط اونجاست
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1397/06/11
چرااینهاازمملکت گل وبلبلمان گریخته وبه دامن اجانب پناه می برند. می رن تاجابرای. مابازبشه. خدااجدادشان. رابیامرزدبریدتاتخم مرغ سهمتون رامابخوریم. البته. اگرسهم داشتیدوپیداشد
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1397/06/11
الان سخنگو دولت یا حکومت میگه ما اصلا توی فرهنگ لغت فارسی واژه پناهجو نداریم! کار کار انگلیساس!
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1397/06/11
روزگاری در این سرزمین نفرین شده قدرتمندترین پاسپورت رو داشتیم. این افسانه نیست. واقعیت بود
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1397/06/11
ننگ بر مدیران ناکارامد که این گونه با ابروی ایران بازی می کنند ...
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1397/06/11
قابل توجه مسولین به ویژه ریس جمهور گرامی
چشماتونو باز کنید به خواب نزنید خودتونو
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1397/06/12
مردم چه کنند اجبارشون هست وگرنه هیچ انسان عاقل چنین عملی انجام نمی دهد وقتی داخل مملکت خودش داره از بی کاری وشرمندگی جلو زن وبچه مجبوره که راه به فرار ترجیح دهد خوش بحالشان اگر به مقصد برسن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج