جناب علی مطهری! باید از مردم عذرخواهی کنید
۷۶۶۹۰۸
۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
۱۰۷۸۶
علی مطهری به حق جزو معدود نمایندگان و سیاسیونی است که تلاش می‌کند حقیقت را به پای مصلحت‌های بیجا و منفعت طلبانه ذبح نکند. به همین علت همواره مورد غضب پرده نشینان قدرت و جریانی بوده که منافعش را با سخنان مطهری در خطر می‌دیده است.

خبرآنلاین - مجید تولایی: جریان جشن غدیر که که موجب ذوق‌زدگی بیست و سی هم شد از دو منظر قابل ارزیابی است. اول این که مخاطب فهیم به درستی قصد و نیت گردانندگان این بخش خبری را می‌فهمد و می‌داند که ندیدن بسیاری از واقعیات جامعه و پررنگ کردن یک موضوع از علی مطهری نه به قصد همراهی کردن با مردم که تلاش برای ریختن آبی بر آتش درونی ناشی از کینه از نماینده ملت است و نکته دوم نوع برخورد فرزند شهید مطهری و روحانی همراه است.

جناب مطهری! فقط ۵ دقیقه وقتتان را می‌گیریم

حضور علی مطهری در مراسم جشن غدیر در شهر گلپایگان و حواشی بوجود آمده پیرامون آن چند روزی است که موجب ذوق زدگی مخالفان علی مطهری شده است. علی مطهری به حق جزو معدود نمایندگان و سیاسیونی است که تلاش می کند حقیقت را به پای مصلحت‌های بیجا و منفعت طلبانه ذبح نکند. به همین علت همواره مورد غضب پرده نشینان قدرت و جریانی بوده که منافعش را با سخنان مطهری در خطر می دیده است.

علی مطهری نشان داده که در موضع گیری‌های خود چندان توجهی به افکار عمومی ندارد و ملاک را آنچه که می فهمد می داند و به همین دلیل است که اگر اظهاراتش در حوزه سیاست مورد توجه و اقبال اصلاح طلبان قرار می گیرد به همان نسبت دغدغه های فرهنگی اش بویژه در مساله حجاب مورد عتاب این جریان و اقبال جریان رقیب است.

اما جریان جشن غدیر که که موجب ذوق زدگی بیست و سی هم شد از دو منظر قابل ارزیابی است. اول اینکه مخاطب فهیم به درستی قصد و نیت گردانندگان این بخش خبری را می فهمد و می داند که ندیدن بسیاری از واقعیات جامعه و پررنگ کردن یک موضوع از علی مطهری نه به قصد همراهی کردن با مردم که تلاش برای ریختن آبی بر آتش درونی ناشی از کینه از نماینده ملت است.

جناب مطهری! فقط ۵ دقیقه وقتتان را می‌گیریم

اما نکته دوم نوع برخورد فرزند شهید مطهری و روحانی همراه است. بدون تعارف بعد از دیدن این فیلم اولین نکته ای که به ذهن رسید ضرورت عذرخواهی علی مطهری و برخورد شدید با روحانی مذکور بود. این که جوان مورد نظر با چه نیت و هدفی در این شرایط پر استرس اقتصادی، مطهری را مورد عتاب قرار داده مهم نیست؛ مهم این است که علی مطهری در کسوت نمایندگی ملت باید خود را در معرض افکارعمومی قرار دهد و با سعه صدر صدای ملت را بشنود و پاسخگو باشد. ظن بر سناریوسازی احتمالی نافی مسئولیت هیچ فردی در قابل مردمی که به واقع ولی نعمت همه مسئولین هستند نیست.(اولین واکنش مطهری به فیلم منتشر شده از او در مراسم عید غدیر)

یکی از نقدهای همیشگی علی مطهری به بخش هایی از حاکمیت همواره این بوده که صدای ملت را نمی شنوند. پس چرا وی در مواجهه با اعتراض یکی از همین ملت چنین برآشفته می شود و به جای عذرخواهی و خاک پاشیدن بر دهان متملقین راه توجیه را برمی گزیند؟

واقعیت امروز جامعه این است که مردم فارغ از جناح بندیها و دسته بندی ها در شرایط سخت اقتصادی تنها یک جریان را مقصر نمی دانند و چپ و راست را با هم مقصر شرایط فعلی می شمارند و انتظاری هم که از مسئولان دارند این است که به جای فرافکنی و توجیه نظری، فکری برای به سامان رساندن اقتصاد کشور کنند و دست از سخنرانی ها و مسائل غیرمرتبط با حوزه وظایف خود بردارند.

جناب مطهری! فقط ۵ دقیقه وقتتان را می‌گیریم

در پایان جناب علی مطهری را که بر خلاف برخی نظرات می توان فرزند خلف پدر بزرگوارش دانست به دو خاطره و نقل قول از استاد شهید ارجاع می دهیم تا چراغی برای راه آینده اش باشد:

همسر شهید مطهری سال‌ها قبل در گفت‌وگو با بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری خاطره‌ای نقل قول می‌کند که جالب توجه است.

وی تعریف می‌کند: جمعی از متدینان که اداره مسجد ... را به عهده داشتند از شهید مطهری خواستند فردی را به عنوان امام جماعت پیدا کنند. ایشان با یک روحانی مسن و عائله‌مند صحبت کردند و او امامت مسجد را پذیرفت.

پس از چند ماه همان گروه، بسیار ناراحت نزد شهید مطهری آمده و گفتند قصد دارند امام جماعت را برکنار کنند. به ایشان گفتند: آقایی که شما معرفی کردید در سخنرانی‌هایش با ذکر نام به شما (به خاطر کتاب مسئله حجاب) شدیدا توهین می‌کند و این کار یک شب و دو شب او نیست.

شهید مطهری آنان را شدیدا از برکناری او منع کردند و گفتند: او علیه من صحبت کرده است نه اسلام؛ اگر اشکال شما به او فقط این مسئله است، بگذارید همچنان به امامت جماعت ادامه دهد.

همچنین شهید مطهری در یکی از سخنرانی های خود در خصوص آزادی بیان و نوع مواجهه با آن می گوید: من به جوانان و طرفداران اسلام هشدار می دهم که خیال نکنند راه حفظ معتقدات اسلامی،جلوگیری از ابراز عقیده دیگران است.از اسلام فقط با یک نیرو می شود پاسداری کرد و آن علم است و آزادی دادن به افکار مخالف و مواجهه روشن و صریح با آن ها.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1397/06/12
آقای مطهری باید ازآن آقا ومردم عذر خواهی کند وآن روحانی‌که مغرورانه صحبت از گونی می کند فصای ساواک وسیستم ستم شاهی را تداعی کرده است که باید شدیدا تنبیه شود
پاسخ ها
ترسو
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
اين باشه ، اونم چشم .........
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1397/06/12
اگر فرزند مطهری نبود واقعا الان نماینده نبود بخاطر پدرش نماینده شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
آقازاده واقعی..
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1397/06/12
برخوردآقای مطهری درشأن یک نماینده ونایب رییس مجلس نبودوبایدعذرخواهی کندواستعفادهد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
اتفاقا شان اینا همینه و پایینتر
United Arab Emirates
11:08 - 1397/06/12
پدرش کی بود و چیکار کرد و حالا پسرش چه غلطی میکند
پاسخ ها
بینام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
درسته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
پدر ایشان قابل مقایسه با ایشان نیست شهید مطهری اهل حق کجا علی مطهری کجا فقط اسمش مطهریه و الا افکارش ربطی به پدر شهیدش نداره د ر ضمن نویسنده خدای سبحان قلم به شما نداده ک ناحق بنویسی کدام بخش حاکمیت منافعش با حرفهای ناحق جناب مطهری به خظر میافته ؟ جناحزدگی نوشتارت حال آدمو خراب میکنه کاش کمی عقل در جامعه ما رشد میکرد
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1397/06/12
نفرمایید چه توقعی مگه آدم از عوامل استکبار جهانی معذرت میخواد اونم علی فريماني چه حرفا،به قول وزیر خارجه عزیز اینا یه مشت رباتن
Canada
11:36 - 1397/06/12
لهنت به شماها که واقعیتهارو نمیبینید .کجاش از پیش طراحی شده بود این بابا که ظاهرا از خودتونه .اگه مردم از ظلم شماها سر به اعتراض بذارن این میشه از قبل طراهی شده . شرم ولعنت به شما.
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1397/06/12
اینها اینقدر وقیحن که معذرت خواهی تو قاموسشان نیست
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1397/06/12
آقازاده فقط اونی که خارج رفته نیست اینی که به خاطر باباش نماینده شده هم هست ما هیچوقت نمی بخشیمت
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1397/06/13
جناب مطهری سالها در مجلس و در پرتو اعتبار پدرشان هر حرفی دوست داشتند زدند و برای جلب توجه و متفاوت نشان دادن خود هرکاری دوست داشتند انجام دادند خدا فامیلهای مجلسی و ... را برایشان حفظ کند.حالا از موقعی که در قسمت بالای مجلس نشسته دیگر صحبتهای سالهای قبل یادش رفته . سعی میکند بیشتر سکوت کند و فقط در سخنرانی های مذهبی و با چهارچوب مشخص صحبت میکنند. به گمان ایشان وقتی صحبت از غدیر به میان می آید صحبت پراید معنائی ندارد. مسولین و نمایندگان ما سالهاست از ما فاصله گرفته اند و از بالا به مردم نگاه می اندازند ما موجودات حقیر حق سوال کردن بی موقع را نداریم .نکند فامیلها و دوستان برایتان خواب رئیس مجلسی دیده اند که اینقدر کلاس میگذارید.
Iran, Islamic Republic of
07:10 - 1397/06/15
یاد پر اوازه اسلام شناس زیرک وهوشمند , فقیه , عارف , حق گو , شجاع , فیلسوف , عالم , شهید راه تفکر الهی و بی توجه به زخارف دنیا گرامی . ,,,,,,خدایا فرزندان ما را مایه ابروریزی ما قرار نده,,,,,,
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1397/06/16
این یه سناریوی ازپیش طراحی شده بود سوال کننده خودش اومده همه چیزوگفته وعذرخواهی هم کرده
ایکاش ماچندتانماینده شجاع.مدیر و مدبر وآگاه درمسائل کشور وپی گیرمشکلات مردم درمجلس داشتیم
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1397/06/16
ژن خوب به فرزند شهید رجایی ریاست جمهور ڪشور میڱویندڪه بعد از شهادت پدرش یڪ مغازه ڪوچڪ در شهر ری دارد وبا آن امرار معاش میڪند ونه از رانت ونه از سهمیه استفاده ڪرد ،این ژن های خوب نه حرف مردم رو میفهمند نه زندڱی ونه سفره شان را ،نڱاه ڪنید وببینید این آقا دڪتربش را از ڪجا واز چه طریق مثل بقیه دڪترهای سیاسی ڱرفته با چه صحبتهایی آمد والان چڪار میڪند
United Arab Emirates
03:06 - 1397/06/17
اولا اون روحانی همراه مطهری نبود دوما اون اقا حرف مفت میزد و همون طور که مطهری گفتم برنامه ریزی شده بود وگرنه برخورد مطهری با مردم همیشه خوب بوده تنها نماینده ای که فکر مردمه همین مطهریه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج