ترجمه فیسبوک با بهره‌گیری از یادگیری ماشینی
۷۶۷۱۸۷
۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
۳۸۱۷
فیس‌بوک قصد دارد با بهره‌گیری از فناوری‌های نوینی همچون یادگیری ماشینی به توسعه سیستم ترجمه آنلاین محتوا بپردازد.

خبرگزاری ایسنا: فیس‌بوک قصد دارد با بهره‌گیری از فناوری‌های نوینی همچون یادگیری ماشینی به توسعه سیستم ترجمه آنلاین محتوا بپردازد.

ترجمه فیسبوک با بهره‌گیری از یادگیری ماشینی

از آنجا که فناوری‌های نوینی همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی این روزها از سوی شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی استقبال زیادی برخوردار شده است، حالا به نظر می‌رسد که فیس‌بوک نیز می‌خواهد با بهره‌گیری از آن به توسعه و تکمیل سیستم ترجمه آنلاین بپردازد.

فیس‌بوک بدین‌ترتیب به کاربران این امکان را می‌دهد تا درصورت نیاز از سیستم ترجمه آنلاین فیس‌بوک استفاده کرده و از عملکرد بی‌نظیر آن بهره‌مند شوند. این بدان معناست که فیس‌بوک قادر خواهد بود تمامی متون از زبان‌های مختلف جهان را ترجمه کند و این به‌طور قطع تجربه بسیار لذت‌بخش و جدیدی را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد.

البته به‌نظر می‌رسد که عملکرد فیس‌بوک در زمینه ترجمه هم‌چنان از رقیب بزرگ و قدرتمند خود یعنی گوگل عقب‌تر باشد و لازم به ذکر است که سیستم ترجمه توسعه داده شده توسط غول‌های تکنولوژی هرگز نمی‌تواند جای ترجمه انسانی را بگیرد چراکه همواره به‌صورت واژه به واژه ترجمه می‌شود و معنای عبارات کنایی و احساسی را قادر به ترجمه و تبدیل نخواهد بود.

فیس‌بوک در واکنش به این مساله عنوان کرده است که درصدد توسعه مدل‌های پیشرفته‌تر، بهتر و کامل‌تری نسبت به ترجمه کلمه به کلمه بوده و امیدوار است بتواند به توسعه و تکمیل این فناوری بپردازد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج