فخرالدینی: کردستان قطب موسیقی ایران است
۷۶۸۹۰۵
۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
۲۷۱۹
فرهاد فخرالدینی که بتازگی بازدیدی از هنرستان هنرهای زیبای سنندج داشته در نشست استادان شورای عالی موسیقی ایران که با حضور هنرمندان کردستانی برگزار شد از استعدادهای خوبی که در این دیدار به آنان برخورده ابراز شگفتی کرد.

روزنامه ایران: فرهاد فخرالدینی که بتازگی بازدیدی از هنرستان هنرهای زیبای سنندج داشته در نشست استادان شورای عالی موسیقی ایران که با حضور هنرمندان کردستانی برگزار شد از استعدادهای خوبی که در این دیدار به آنان برخورده ابراز شگفتی کرد.

فخرالدینی: کردستان قطب موسیقی ایران است

او کردستان را سرزمینی سرشار از ملودی، نشاط، شادی و سربلندی خواند و گفت:« با توجه به استعدادهایی که در این هنرستان به آنها برخورده‌ام حتم دارم ۹۰ درصد کودکان و نوجوانان سنندجی با شرکت در امتحان‌های ورود مراکز موسیقی موفق به کسب حد نصاب بالایی از امتیاز خواهند شد. از همین رو لازم است بهترین دانشگاه‌های موسیقی کشور در سنندج دایر و کردستان به‌عنوان قطب موسیقی ایران معرفی شود.»

این آهنگساز و رهبر ارکستر در بخش دیگری از گفته‌هایش به نقش حسن کامکار به‌عنوان یکی از بزرگان عرصه موسیقی کشور اشاره کرد. به گفته فخرالدینی با توجه به خدمات ارزنده‌ای که حسن کامکار (بنیانگذار گروه موسیقی کامکارها) به هنر کشورمان ارزانی داشته، پسندیده است که نسبت به ساخت و نصب سردیسی از وی در یکی از میدان‌های بزرگ سنندج اقدام شود.

عضو شورای عالی موسیقی ایران ادامه داد: «تربیت خانواده‌ای چون خانواده کامکار به مانند یک دانشگاه تمام عیار هنر موسیقی و پایه‌ریزی فعالیت امروز موسیقی در این استان، توسط کسانی که زمانی افتخار شاگردی این مرد بزرگ را داشته‌اند می‌طلبد تا مسئولان زودتر نسبت به ساخت این سردیس اقدام کنند.»

او در پایان گفته‌هایش سنندج را مکانی حیرت انگیز عنوان کرد و گفت:«روز اول ورودم به سنندج، به مکانی مملو از نقاشی ها و مجسمه های بسیار زیبای استاد هادی ضیاءالدینی رفتم. به جرأت می‌توانم بگویم با دیدن شهرهای بسیار زیبایی چون سن پترزبورگ، رم، فلورانس و... که مهد صنعت و هنر مجسمه‌سازی است، توانایی این استاد را در حد و اندازه بزرگترین استادان این کشورها می‌دانم.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج