درخواست مجازات افساد فی‌الارض برای مظلومین
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۶۹۱۱۴
۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
۶۹۶۱
معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای پولی و بانکی از دادگاه رسیدگی به پرونده وحید مظلومین ملقب به سلطان سکه، درخواست اشد مجازات برای این فرد و باندی وی بر اساس ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی و قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور را کرد.

خبرگزاری تسنیم: مرتضی تورک در ادامه قرائت کیفرخواست باند وحید مظلومین پرداخت و اظهار کرد: متهم دیگر این پرونده فردی به نام «مرد میدان حاجی آقا» است که اتهام وی مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی از طریق قاچاق عمده ارز و انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز ارز و سکه به صورت کلان است.

وی افزود: این فرد از 17 مرداد امسال در بازداشت به سر می‌برد و از کارمندان محمداسماعیل قاسمی معروف به محمد سالم بوده و از زمان تشکیل شبکه فساد با محمداسماعیل قاسمی همکاری داشته است.

نماینده دادستان اضافه کرد: حساب‌های مرد میدان در اختیار محمداسماعیل قاسمی بوده و حساب‌های بانکی وی یکی از جریانات اصلی شبکه فساد بوده و طبق استعلام‌های انجام شده، گردش مالی حساب‌های مردمیدان 644 میلیارد تومان بوده است.

تورک متهم دیگر این پرونده را حسن وزیری معرفی کرد و افزود: این فرد نیز از عوامل مرتبط با محمداسماعیل قاسمی بوده و چون حساب‌های بانکی مردمیدان مورد توجه قرار می‌گیرد، از حساب‌های حسن وزیری برای انجام معاملات و مراودات مالی استفاده شده و طبق مستندات ارائه شده از مرکز مبارزه با پولشویی، تراکنش‌های حساب متهم، 151 میلیارد تومان است که تمام آن مربوط به سال 96 بوده و در همین سال نیز به استخدام محمداسماعیل قاسمی درآمده است.

معاون دادستان تهران متهم دیگر را شاهرخ نخعی خواند و گفت: به علت متواری بودن، اطلاعاتی درباره این متهم در دست نیست.

تورک متهم بعدی را اقدس مهرافزا عنوان کرد و گفت: این فرد خاله متهم و عمه همسر اوست که 70 سال دارد که حساب‌های وی در اختیار مظلومین قرار داشت و تراکنش مالی حساب‌های وی 716 میلیارد تومان است.

وی سروش امیری را متهم بعدی خواند و افزود: این فرد هم متواری و فاقد اطلاعات است و حساب‌های او دراختیار وحید مظلومین بوده و طبق بررسی حساب بانک ملت نشان می‌دهد که تراکنش وی 466 میلیارد تومان بوده است.

تورک افزود: پویا نوبخت از دیگر متهمانی است که در ردیف سیزدهم قرار دارد و مراوداتی با محمداسماعیل قاسمی داشته و حدود 10 میلیارد تومان تراکنش مالی ظرف شش ماه داشته است. وی در تاریخ 5 شهریور 97 دستگیر شد و در بازجویی‌ها اظهار داشته است که همه تراکنش‌ها مربوط به محمداسماعیل قاسمی است؛ احسان فرزادنیا معلم زبان دختر مظلومین چهاردهمین متهم در این پرونده است و با خطوط سیم‌کارتی که به نام این فرد بوده و وی آنها را سوزانده است، مشخص شده که ارتباطی با پرونده داشته‌ است.

پانزدهمین متهم این پرونده وحید دهاقین فرزند قدرت‌الله است که کارمند بانک مسکن بوده است. وی زمانی که ریاست بانک مسکن شعبه پاچنار را برعهده داشت با درخواست مظلومین و بدون حضور صاحبان حساب برای افراد متهم در پرونده حساب‌هایی با مدارک جعلی باز کرد. دهاقین گفته برای جذب سرمایه این امورات را انجام داده است.

تورک بیان داشت: حمیدرضا خارایی شانزدهمین متهم این پرونده است که بعد از دهاقین، ریاست بانک مسکن شعبه پاچنار را بر عهده داشته و بدون حضور صاحبان حساب مبادرت به افتتاح حساب با اسناد و مدارک جعلی کرده است.

معاون دادستان تهران، محمد بیانی را دیگر متهم باند وحید مظلومین خواند و گفت: این فرد در یک فقره مبلغ 500 میلیون تومان به محمداسماعیل قاسمی پرداخت کرده و این مبلغ در قبال خرید 300 هزار دلار به وی پرداخت شده است.

وی هجدهمین متهم این پرونده را شاهین سیمرغ سعید فرزند کریم عنوان کرد و گفت: این فرد از طریق قاچاق عمده ارز مبالغی را به دست آورده و اتهام وی اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی از طریق قاچاق عمده ارز است.

تورک افزود: نوزدهمین متهم این پرونده حمیدرضا صفایی فرزند علی‌محمد است که به دلیل انجام معاملات کاغذی طلا تحت تعقیب قرار گرفت. نکته مهم این است که وی خود یکی از متهمان و قربانی اصلی این گروه است که با دخالت و تبانی، در تعیین قیمت طلا که عمدتا شنبه‌ها انجام می‌شود، قیمت طلا را افزایش می‌دهد.

معاون دادستان تهران در پایان گفت: با توجه به محتویات و مستنداتی که در پرونده موجود است گروه وحید مظلومین گروهی سازمان‌یافته برای اقدام به اخلال در کشور و اتهامات از نظر دادستانی محرز است و طبق ماده 286 قانون مجازات اسلامی، ماده یک قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی و قوانین مبارزه با پولشویی ضمن تقاضای محاکمه، درخواست اشد مجازات را برای متهمان دارم.

قاضی زرگر پس از قرائت کیفرخواست، ختم جلسه را اعلام کرد و گفت: زمان بعدی دادگاه، متعاقباً اعلام می‌شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
15:35 - 1397/06/17
چه اسامی عجیب غریبی!!!
یکم مشکوک به نظر میرسه!احتمالا اسم مستعار مستعار مستعار باشه!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
کاش نام خانوادگی من هم تورک بود ، اقدام که میکنیم ولی ثبت احوال نژادپرست قبول نمیکنه فقط پارسیان و پاسارگاد و اینارو قبول میکنه لعنت بهش
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1397/06/17
با نام خانوادگیه مرتضی تورک خیلی حال میکنم عالیه
دمش گرم
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1397/06/17
تورک با ون تورکه کوچکش چی چی پیل پارو کرده.تورک..تو کلاقرمزیم جا اردکه
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1397/06/17
باور کنید دروغ می گند باور نکنید اینها میشه جواب زندگی سیاه مردم
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1397/06/17
پولهای اینها را بدهید دولت تا شاید دولت کمی قیمت دلار را ارزان کنه.
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1397/06/17
چقد ساده هستید شما.بانک ها این همه بازرس دارن پس این بازرسین تو این همه سال چکار میکردن.
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1397/06/17
امیدوارم طوری تنبیه شن که عبرتی بشود برای سایرین.. اگرچه با تنبیه این أنگل های کثیف شرایط اقتصادی زندگی مردم تغییر نمیکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
اینم مثل بابک زنجانی دست پروده خود دولته.شما خودتو زیاد به زحمت ننداز که ناراحت بشی از این نمونه آدما خیلی تو ایرانه به نوبت تاریخ مصرفشون تموم میشه.فعلا بابک ها هم باید خودشو نو برای دور جدید تحریما یواش یواش گرم کنن.
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1397/06/17
تمامی مظلومین کشور باید محاکمه و مجازات شوند
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1397/07/09
این همه پولشویی انجام میشه.معلوم نیست تو این بانکها چکار می کنند.من برای ازدواجم می خ اینم یه وام ۳ میلیونی بگیرم تو سال۸۸ رئیس بانک بابام رو آورد جلو چشم.کلی ضامن و مدارک میخواست برای این ۳میلیون وام.آخرش با کلی ضامن به من پرداخت کرد.سود ۳میلیون روهم همون موقع برداشتند.اون من نمیدونم اینا چطوری وام میگیرن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر