سیگار‌ها در پستو؛ بازار در التهاب
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۶۹۵۲۴
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
۴۴۰۹
رییس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی از ورود پول‌های سرگردان به خرید سیگار توسط افراد غیر مرتبط خبر داد و اعلام کرد: سیگارهای خریداری شده به پستوها منتقل شده و شاهد التهاب در بازار محصولات دخانی هستیم.

خبرگزاری ایسنا: رییس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی از ورود پول‌های سرگردان به خرید سیگار توسط افراد غیر مرتبط خبر داد و اعلام کرد: سیگارهای خریداری شده به پستوها منتقل شده و شاهد التهاب در بازار محصولات دخانی هستیم.

محمدرضا تاجدار  در ارتباط با افزایش غیر متعارف قیمت سیگار و تعارض قیمت عرضه توسط واحدهای فروش به مصرف کنندگان نسبت به قیمت درج شده روی پاکت‌های سیگار اظهار کرد: بخشی از افزایش قیمت‌ها طبیعی است اما شاهد پدیده‌ای هستیم که بر اساس آن قیمت عرضه شده توسط واحدهای فروش با قیمت درج شده روی پاکت‌های سیگار متفاوت است و سود حاصل از این تعارض به جیب دلالان و محتکران سیگار می‌رود.

وی ادامه داد: قیمت دلار در سال گذشته حدود ۳۴۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان بود اما در سال جاری به حدود ۸۰۰۰ تومان در سامانه نیما افزایش یافته است که این نشان دهنده رشد ۱۰۰ درصدی قیمت است و در حوزه محصولات دخانی که ۷۰ تا ۸۰ درصد مواد اولیه وارداتی است، شاهد رشد قیمت‌ها هستیم.

رییس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان، وارد کنندگان و صادر کنندگان محصولات دخانی همچنین به مصوبه مجلس شورای اسلامی در ارتباط با عوارض مربوط به مالیات سیگار اشاره کرد و گفت: به ازای هر کارتن سیگار تولید داخل ۷۵ هزار تومان، تولید مشترک ۱۵۰ هزار تومان، برند خارجی تولید داخل ۲۵۰ هزار تومان و سیگار وارداتی ۶۰۰ هزار تومان عوارض اخذ می‌شود که این مساله نیز در افزایش قیمت‌ها تاثیرگذار است.

تاجدار با بیان اینکه در سه ماهه ابتدایی سال جاری شاهد کاهش ۲۰ درصدی تولید محصولات دخانی هستیم، گفت: علت اصلی این مساله عدم تخصیص ارز به واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه است و کاهش عرضه، میزان تقاضا را افزایش داده که این مساله تنها مربوط به محصولات دخانی نیست و به سایر اصناف نیز مربوط می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پول‌های سرگردان به حوزه محصولات دخانی وارد شده است، اظهار کرد: سیگار از کالای مصرفی به کالای سرمایه‌ای تغییر پیدا کرده و برخی افراد برای حفظ ارزش پول خود شروع به خرید سیگار و انبار آن کرده‌اند، افراد غیر مرتبطی که فاصله عرضه و تقاضا را افزایش داده‌اند و اساسا کنترل بازار از دست رفته است، چراکه همین افراد می‌توانند قیمت‌ها را کنترل کنند.

رییس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی با بیان اینکه طی مدت زمانی ۲۰ روز شاهد ثبات نرخ ارز در سامانه نیما و عرضه آن به تولید کنندگان بودیم، گفت: در کنار این مساله نظارت و کنترل تعزیرات موجب آرام شدن فضا و کاهش قیمت‌ها شد، اما التهابات اخیر قیمت ارز مجددا پول‌های سرگردان را به حوزه سیگار وارد کرده و سیگارهای خریداری شده را به پستوها برده است.

وی ادامه داد: به طور حتم تولید کنندگان راغب به افزایش قیمت سیگار در بازار نیستند و در شرایط فعلی روی نقطه سر به سر و حتی در حال زیان‌دهی امورات خود را سپری می‌کنند. آنچه رخ می‌دهد مربوط به بازار توزیع است و در صورت تامین منابع ارزی به طور حتم حباب دخانیات خواهد شکست و قیمت‌ها واقعی می‌شود.

تاجدار همچنین در مورد وظیفه دستگاه‌های نظارتی درخصوص کنترل عرضه در سطح بازار و نظارت بر قیمت فروش عرضه کنندگان بیان کرد: مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور که زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کند، تعزیرات و نیز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان باید در این رابطه ورود کرده و نسبت به کنترل قیمت‌ها اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، همزمان با آغاز سال جاری شاهد التهاب و نوسان در سطح عرضه محصولات دخانی بودیم؛ به گونه‌ای که هر بسته سیگار در برخی خرده فروشی‌ها تا قیمت بیش از دو برابر نیز به متقاضیان مصرف فروخته می‌شود و در این بین هیچ نهاد نظارتی نسبت به سودجویی دلالان و واسطه‌ها ورود نکرده و در این بین تولیدکننده و مصرف کننده متضرر شده و افراد واسطه سود حاصل از خرید و فروش سیگار را به جیب می‌زنند.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:34 - 1397/06/18
اگر برخورد نشود همین قیمت خواهد ماند سیگار از نون شب واجب تر است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
نظرتان محترم هستش .
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1397/06/18
خوبه اگه بتونن قیمتو تا پاکتی صد هزار تومان برسونن حتما بیشترین افراد سیگارو ترک میکنند من خودم وچند نفر دیگه این کار رو کردیم اونوقت نون احتکار کنندگان آجر میشه باید غیرت داشته باشیدخیلی خوب میشه تا اینقدر جوانهای مردم کمتر تو خواب سکته میکنند ومیمیرند
پاسخ ها
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
در تمام دنیا برای سیگار و سایر مواد دخانی مالیات 300 تا 500 درصدی و عوارض بیش از 200 درصد میگیرن تا مصرف مواد دخانی پایین بیاد و این همه خرج عواقب سیگار نکنن از قبیل انواع سرطان ها و بیماریهای قلبی
ولی در ایران چون مقداری از پولش تو جیب گردن کلفت ها میرود حتی مجلس حاضر نیس مالیات بر دخانیات را افزایش دهد
تنها فقط با گرانی سیگار موافق هستم
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1397/06/18
به جهنم حالا سیگارهم مهمه
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1397/06/18
خداکنه اینقدرگرون شه ادمها فقیرنتونن بکشن راحت شن ازدست سیگارامثالش
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1397/06/18
دمتون گرم که بفکر دخانیاتمونید تا از بدون دخن نمیریم!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1397/06/18
جوان ایرانی تنها دلخوشیش همین سیگار بود که تو زمان غم میکشید که دیگه اونم نمیتونه بکشه
آزادی که نداریم حداقل سیگار هم برامون آرزو نمیکردید لا مصبها
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1397/06/18
درسته سیگار ضرر داره ولی بازار مصرف داره و قیمتهای بالای آن به سبد خانوار تحمیل و فشار مضاعف میآورد.شاید باورتان نشود من چندین بار سیگار را ترک کرده ام ولی قیمت این روزهای آن به هیچ وقت عاملی نشده تا دوباره ترک کنم و نمیدانم چرا بیشتر هم شده مصرف روزانه سیگارم.و بهمن کوچک مصرف میکنم که از 1500تومان رسیده به 4500و در برخی جاها 5000تومان هم میخرم خودتان حساب کنید تورم آن را ...و جالب اینجاست دولت با تعرفه های بالا اولین ضربه را به بازار و مردم وارد کرده که اولین قدم تعدیل این تعرفه هاست ...دولت به شدت پولدار شده ولیکن خود را به گدایی زده و نم پس نمیدهد و این خاصیت دولت بزرگترین ضربه به کشور را میزند .امروز باید فکری کند دولت شاید در ماههای آینده دیر شده باشد واقعا دیر...
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1397/06/18
من سه روز ترک کردم بخاطر گرانی ولی روز چهارم دیگه نتونستم کم مشکل و اعصاب خوردی نداریم که بشه ترک کرد اونروز تاحالا هم اشغال ترین سیگار رو میگیرم که ضررش خیلی بیشتره این گرانی سیگار رو دولت کلید زد از زمستان پارسال به بهانه ضرر داشتن بابا خسته شدیم دیگه صبرم حدی داره
Netherlands
21:50 - 1397/06/18
من موندم چرا کسی به فکر ما معتادا نیست از وقتی که دلار گرون شده دیگه تریاک اصل کابل که هیچ اشغال ماشغال گیرمون نمی یاد داریم تلف میشیم دیگه برا قاچاچی نمی صرفه به ما معتادا بنگ برسونه مسئولین شما منقل و با فورتون براه ما ر ودر یابید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر قدیمی_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فرش تارنگ_فوتر