روحانی مشهور: مگر صدا و سیما در و پیکر ندارد؟
۷۷۱۰۳۳
۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
۱۲۰۵۲ 
استاد فاطمی‌نیا در سخنانی با اعتراض شدید به صداوسیما به خاطر دعوت از برخی روحانیون که آن‌ها را «دزد فضائل» نامید، گفت: «من نمی‌دانم این صداوسیما در و پیکر ندارد؟! به امام سجاد قسم من دلم خون است از بعضی‌ها که صداوسیما آن‌ها را می‌آورد. این‌ها نه تنها مردم را هدایت نمی‌کنند، بلکه عقل را از مردم می‌گیرند.»

روزنامه جوان نوشت: استاد فاطمی‌نیا در سخنانی با اعتراض شدید به صداوسیما به خاطر دعوت از برخی روحانیون که آن‌ها را «دزد فضائل» نامید، گفت: «من نمی‌دانم این صداوسیما در و پیکر ندارد؟! به امام سجاد قسم من دلم خون است از بعضی‌ها که صداوسیما آن‌ها را می‌آورد. این‌ها نه تنها مردم را هدایت نمی‌کنند، بلکه عقل را از مردم می‌گیرند.»

آیت الله فاطمی‌نیا با اشاره به یکی از برنامه‌های تلویزیون گفت: «حضرت زهرا (س) را می‌کنند یک پول! مگر ایشان‌ام‌الائمه، معصومه و مطهره نیست مگر ایشان علم لدنی ندارد؟ چرا حضرت را از زنان معمولی هم پایین‌تر می‌آورید؟! آدم چه خاکی بر سرش بریزد؟! صداوسیما هم این حرف‌ها را پخش می‌کند، یعنی یک عالم و متخصصی در این صداوسیما نیست؟!»

روحانی مشهور: مگر صدا و سیما در و پیکر ندارد؟

وی با اشاره به همسر علامه طباطبایی (ره) بیان داشت: «خانم علامه طباطبایی لقمه به دست علامه می‌داد تا به اندازه یک لقمه گرفتن هم وقت ایشان گرفته نشود و بتواند المیزان را بنویسد. حالا حضرت زهرا (س) را در صداوسیما از خانم علامه طباطبایی هم پایین‌تر می‌آورند.

و می‌گویند حضرت زهرا (س) با امیرالمومنین (ع) مفاخره می‌کرد و می‌گفت: تو اگر امیرالمومنین هستی منم فاطمه زهرا هستم، تو اگر فلان هستی منم فلان هستم. این‌ها را می‌گفت که پیامبر رسید و گفت: زهرا بس کن! اگر این حضرت زهرا (س) است که این از عیال علامه طباطبایی هم کم‌تر است؟! چطور بر چنین آدمی جبرئیل نازل می‌شده است؟!»

استاد فاطمی‌نیا با درجه سه خواندن منابع این حدیث می‌گوید: «یکی کتاب القطره را به عنوان سند می‌گوید. آقا! القطره نویسنده‌اش یک عالم و مجتهد بوده خدا هم خیرش بدهد ولی محدث نبوده! محدث شدن یک رشته جداست و این کتاب قطعاً درجه سه است! یک کتاب دیگر که می‌گویند الفضائل لإبن شاذان است، این کتاب هم معتبر نیست ، چون با یک کتاب فضائل دیگر قاطی شده است. علامه مجلسی هم در اول بحار می‌گوید این کتاب در نزد ما معتبر نیست.

کتاب سومی را هم که به عنوان سند می‌گویند مناقب ابن شهر آشوب است، این را هم زیاد به رخ ما می‌کشند. ولی یک چیز را می‌دانند و خیلی چیز‌ها را نمی‌دانند. ابن شهر آشوب آدم بزرگی بوده است، اما مناقب کتاب مضطربی است.

آشیخ آقا بزرگ می‌گویند مناقب بار شتر بوده و یک نفر نمی‌توانسته بلندش کند که احتمالاً یا با خط بزرگ بر روی ورق‌های ضخیم نوشته شده بوده (البته شوخی می‌کند) یا هر چه بوده اینی که در دست ماست، نبوده. این مناقب که در دست ما است یک خلاصه متزلزلی است. آشیخ آقا بزرگ می‌گوید قطعاً این کتاب ناقص است.»

ایشان در ادامه بیان داشت: «اصلاً کتاب درجه یک هم این حرف را بزند نباید باور کرد، ما یک اصولی داریم، اصل این است که حضرت فاطمه (س)، معصومه بوده‌اند حال هر چیزی را که با این تناقض دارد، باید کنار گذاشت. حضرت زهرایی که مادر حسنین (ع) و مادر امام زمان (عج) است می‌آید با امیرالمومنین (ع) مفاخره کند؟!

که تو امیر المومنین هستی و منم کسی هستم برای خودم و آخر سر هم پیامبر باید بیاید بگوید فاطمه بس کن و برو سر علی را ببوس و او هم آمده و عذرخواهی کرده است! آخه آشیخ شما برای این حضرت زهرا فاطمیه می‌گیرید. این خانم معصومه و مطهره است و ملائکه بر ایشان نازل می‌شوند. این شیوخ چه جواب خدا را خواهند داد؟!»

استاد فاطمی‌نیا در ادامه با اشاره به لزوم تخصص در علم الحدیث برای تشخیص احادیث معتبر گفت: «در بعضی از مواردِ کتاب‌های بزرگانی، همچون شیخ صدوق هم، علما گاه تأمل می‌کنند و می‌گویند شاید کسی بعداً مطلبی را اضافه کرده یا شاید ناسخ خیانت کرده است! آقا، وحی منزل که نیست! کتاب شناسی یک علم است. چطور پزشکی، علم است! کتاب‌شناسی هم، علم است. به خدا قسم، خدایا تو شاهدی من انا رجل نمی‌کنم، ولی به خدا کتاب‌شناسی زمان می‌برد، منظور شناخت اسم کتاب نیست، منظور موضوع‌شناسی است! اسم کتاب مهم نیست.

در داروخانه یک نسخ پیچ داریم یک دکتر دارو ساز داریم. نسخ پیچ ۲۰۰ تا اسم بلد است. آسپرین، قطره چی چی و... این‌ها را همه نسخه پیچ می‌داند، ولی دکتر داروساز می‌فهمد این دوا ممکن است با فلان دوا نسازد، این آثار جانبیش چیست، این سر گیجه می‎آورد، آن فلان می‌آورد. کتاب هم همین‌طور است، الآن شما بروید کتاب‌فروشی، کتاب‌فروش ۲۰۰ تا اسم کتاب در ذهنش است. آقا حافظ داری؟ بله. آقا خیام داری؟

بله. نظامی‌ داری؟ بله. این نسخه‌پیچ است، اما موضوع‌شناسی زمان می‌برد. من رو سیاه که جلوی شما نشسته‌ام، قسم حضرت سجاد خوردم که انا رجل نمی‌کنم، ۶۰ سال موضوع‌شناسی کردم. ۶۰ سال! بنده خاک پای شما هستم ولی موضوع‌شناس هستم. ممکن است در کتاب‌های معتبر هم چیزی اشتباه وجود داشته باشد که اگر علم الحدیث بلد نباشی به اشتباه می‌افتی! می‌گوید آقا چاپ شده است، جلد زرکوب، زیبا، مال شیخ صدوق است!

باشد، من می‌گذارم روی چشمم، اما اگر یک غلط چاپی باشد و تو علم الحدیث نداشته باشی همان‌جا سرگردان می‌شوی!»

استاد فاطمی نیا با اشاره به سخنرانی‌های مذهبی صداوسیما بیان داشت: «البته در بین این‌ها افرادی هستند که مردم را هدایت می‌کنند، اما بعضی‌ها دزد عقیده، ایمان و عقل هستند، فقط عقل آدم را کم می‌کنند، گاهی به بچه هایم که بعضی‌ها را می‌بینند می‌گویم ببند عقلت کم می‌شود عوضش آواز بخون!

حضرت زهرایی که با امیرالمومنین مشاجره می‌کند اصلا وجود ندارد! اصلاً خدا این حضرت زهرا را نیافریده است! حضرت زهرا را بشناسید. امام راحل فرمودند: بعد از پیغمبر اکرم (ص) و انبیا، جبرئیل بر کسی نازل نشد جز بر حضرت زهرا، یک همچین خانمی است، صحیفه فاطمیه دارد، بعد تو می‌گویی با علی مفاخره می‌کرد و‌ای صداوسیما تو هم پخش می کنی!»

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
09:05 - 1397/06/22
کلا هر چیزی به نفعتون نباشه تکذیب میکنین
United Arab Emirates
09:07 - 1397/06/22
احسنتم واقعا بنده استاد فاطمی‌نیا را قلبن دوست دارم بسیار حرفهای زیبا و دلنشینی میزنند
ایشون سلسله سخنرانی‌هایی دارند در باب وسواسی زیاد که خیلی میتونه به کسانی که وسواس هستند کمک کنه
بسیار باین شیرین و رسایی دارند
United Arab Emirates
09:08 - 1397/06/22
خدا حفظتون کنه استاد فاطمی‌نیا که الحق شما یکی از مدافعین تشیع هستید و همیشه به بیسوادانی که با دین مردم بازی‌میکنند تشر میزنید خدا حفظتون‌کنه برای شیعه ان شاءالله
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1397/06/22
همه کتابها الکی میگن فقط توراست میگی
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1397/06/22
بله واقعا بی درو پیکره که یکی مثل تو چی میخواد تو صداوسیما
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1397/06/22
ای حرفا دبگه قدیمی شده
مردم روشن شدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
البته مثل تودرجهل مرکب هستند
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1397/06/22
کی صدا و سیما میبینه اخه
United States
14:16 - 1397/06/22
دنیا کجاست ما کجاییم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1397/06/22
احتمالا امام جمعه فردا از صدا سیما و شفافیت حرف بزنه اخه رهبر هم در موردش حرف زده والله سیاستی بالاتر از سیاست اخوندی در دنیا نیست به میش میگه فرار کن به گرگ میگه بگیرش
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1397/06/22
ایشون علمی صحبت کردن ...هر کی مخالف نظر ایشونه علمی حرف بزنه با سند ....نه ازروی حقد و کینه و غضب یا ازروی کم سوادی
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1397/06/23
احسنت استاد فاطمی نیا
صدا و سیما خیلی کاراش مشکل داره این مباحث اعتقادی که پخش شده یه جور خیانت به دین و باور مردمه اگه صدا وسيما عذرخواهی کرد معلومه عمدی در کار نبوده
البته دسته گلهای صدا وسيما کم نیست
حیدری در گفتگو با روحانی رئیس جمهور بی تدبیر رو ميگم جرات نمیکرد سوال بپرسه درد مردم رو بگه اینم اتفاقی بود که این مجری باشه تو این گفتگو
تجمع طلاب قم که به حمایت از مردم حرکت خود جوش وسیعی انجام دادن به نظرتون چرا صدا سیما پخش نکرد و رسانه ای نشد اینها درد دولت نه ملت نمونه خیلی
زیاده .......
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1397/06/23
ان شاءالله خداوند به شما جزای خیر دهد که باعث هدایت بنده های خدا هستید. اجرکم عندالله
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1397/06/23
روحانی مشهور؟؟؟ اصن این کی هست؟؟؟ بعدشم شما مخالف هرچیزی که علیهتونه باش دوران شما هم به سر می رسه... سانسورم نکن انقدر:-/
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج