با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
استخدام_2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۷۲۲۰۶
۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳
۱۱۴۰۲
هرکجا که صحبت از خودرو‌های سوپر اسپرت و پرسرعت به میان بیاید بدون شک نامی از مک‌لارن نیز خواهید شنید. این برند در سال ۱۹۸۹ با نام مک‌لارن کارز شروع به کار کرد، هدف اصلی مک‌لارن استفاده از فناوری‌های حاضر در خودرو‌های فرمول یک در اتوموبیل‌های شهری است و آوازه این برند با معرفی خودروی مک‌لارن اف وان، بر سر زبان‌ها افتاد.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: هرکجا که صحبت از خودروهای سوپر اسپرت و پرسرعت به میان بیاید بدون شک نامی از مک‌لارن نیز خواهید شنید. این برند در سال ۱۹۸۹ با نام مک‌لارن کارز شروع به کار کرد، هدف اصلی مک‌لارن استفاده از فناوری‌های حاضر در خودروهای فرمول یک در اتوموبیل‌های شهری است و آوازه این برند با معرفی خودروی مک‌لارن اف وان، بر سر زبان‌ها افتاد. این خودرو صفر تا صد کیلومتر را تنها در عرض ۳ ثانیه طی می‌کند و محصول سال ۱۹۹۲ است.

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

مک‌لارن که ید طولایی در خودروهای مسابقه‌ای دارد دستاوردهای زیادی در صنعت خودروسازی داشته و بیشتر این پیشرفت‌ها را مدیون تکیه بر دانش و فناوری بسیار پیشرفته‌ است. این موارد باعث شده تا مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین پایگاه‌های خودروسازی در دنیا به‌حساب بیاید.

این مرکز رازها و جذابیت‌های زیادی دارد و به همین منظور در ادامه قصد داریم با هم نگاهی به مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن داشته باشیم.

افتتاح مرکز فناوری‌های مک‌لارن

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

این مرکز در شهرک ووکینگ در جنوب انگلستان واقع شده است و در سال ۲۰۰۴، ملکه الیزابت دوم، شخصاً مرکز فناوری‌های مک‌لارن را افتتاح کرد. نظرهای ران دنیس یکی از مهره‌های کلیدی شرکت مک‌لارن در ساخت این مرکز اعمال شده و گفته می‌شود ساخت این بنا چیزی حدود ۳۲۸ میلیون دلار روی دست مک‌لارن خرج گذاشته است.


دقت و وسواس زیاد در ساخت مرکز فناوری‌های مک‌لارن

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

نورمن فاستر، یکی از مهندسین طراح که ساخت استادیوم ویمبلی و فرودگاه هنگ‌کنگ را در کنارنامه خود دارد وظیفه ساخت این مرکز را بر عهده گرفت و با مجموعه ساختمان‌هایی طرف هستیم که ظرافت زیادی در طراحی آن‌ها اعمال شده است.

مراجعین باید حتماً از مسافت طولانی در این مرکز عبور کنند تا به محل پذیرش برسند، این امر باعث می‌شود در حین ورود به مرکز فناوری‌های مک‌لارن نمای کلی از این مرکز در ذهن مخاطب شکل بگیرد و جذب ظرافت طراحی این مجموعه شود.


دریاچه‌‌ای زیبا در مرکز فناوری‌های مک‌لارن

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

در اولین بازدید از این مرکز نظر شما به دریاچه‌ای زیبا جلب می‌شود، جالب است بدانید این دریاچه در کنار رعایت اصول زیباشناختی به لحاظ فنی نیز کاربردهای مختلفی برای کارشناسان این مرکز دارد.

جالب است بدانید گرمای تونل‌های باد در این مرکز از طریق دریاچه‌ای که به آن اشاره شد کنترل می‌شود، این دریاچه عمقی حدود ۳ متر دارد و گنجایش آن برابر با ۵۰ هزار متر مکعب است.


آماندا مک‌لارن از نزدیک پیشرفت‌های این مرکز را دنبال می‌کند

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

آماندا تنها دختر بروس‌ مک‌لارن است و به همراه همسرش مزرعه‌ای در نیوزیلند دارند اما از چند سال پیش به انگلستان مهاجرت کرده تا میراثی که پدر برای وی به یادگار گذاشته‌ است را از نزدیک زیر نظر داشته باشد.


موزه‌ای از بهترین دستاوردهای مک‌لارن

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

در این مرکز قسمتی برای نگه‌داری خودروهای آنتیک و قدیمی مک‌لارن در نظر گرفته شده است. اولین خودروهایی که بروس‌ مک‌لارن معرفی کرده را در این موزه شاهد هستیم. حضور تمامی خودروهای افسانه‌ای مک‌لارن در کنار یکدیگر باعث می‌شود مخاطب در جریان دستاوردهای مک‌لارن قرار بگیرد و متوجه شود که این برند معتبر راه چندین ساله را یک شبه طی نکرده و با برندی قدیمی و معتبر در دنیای صنعت‌خودروسازی سروکار داریم.


رعایت اصول زیبا‌شناختی

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

انصافاً باید اعتراف کرد مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن به لحاظ زیباشناختی جذابیت‌های زیادی دارد و نمای ورودی این مرکز کاملاً شیشه‌ای طراحی شده تا با ساختمانی دلگیر و کم‌نور طرف نباشیم. جالب است بدانید شیشه‌های حاضر در قسمت جلوی این ساختمان وزن بسیاری دارند و با هنرمندی تمام از سقف آویزان شده‌اند.

در این مرکز مسیرهای تردد به صورت معلق بین قسمت‌های مرکزی این ساختمان تعبیه شده تا مراجعین و کارکنان دسترسی سریعی به واحد‌های مختلف این مجموعه داشته باشند.


جلوه‌ای از رنگ‌های برند مک‌لارن

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

تجربه نشان داده است مراجعین همیشه یکی از خودروهای فرمول وان ساخت دست مک‌لارن را جلوی میز پذیرش در این مرکز شاهد هستند. مک‌لارن تأکید ویژه‌ای به وفاداری به رنگ‌های برند خود دارد و در کنار اینکه این برند با رنگ نقره‌ای شناخته می‌شود باز هم جلوه رنگ نارنجی که یکی از رنگ‌های قدیمی و کلاسیک مک‌لارن است را در قسمت‌های مختلف این مرکز شاهد هستیم.

انتخاب رنگ نارنجی تاریخچه جالبی دارد و از قرار معلوم در سال ۱۹۶۸ در یکی از مسابقات برای اینکه رنگ خودروی مک‌لارن با سایر رقبا اشتباه گرفته نشود مدیر تیم مک‌لارن فردی را برای انتخاب یک رنگ مناسب مامور می‌کند. این فرد نیز با مقدار زیادی رنگ نارنجی که در علایم راهنمایی و رانندگی استفاده می‌شده است باز می‌گردد.


چه ارتباطی میان پرنده کیوی و خودروهای مک‌لارن وجود دارد

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

اگر از طرفداران برند مک‌لارن باشید حتماً به خوبی می‌دانید در مدل‌های اولیه این خودروها شاهد حضور تصویری از پرنده کیوی بودیم. این پرنده سمبل کشور نیوزیلند است و از آنجایی که بروس‌ مک‌لارن در این کشور به‌دنیا آمده شاهد نقش پرنده کیوی روی خودروهای اولیه مک‌‌لارن بودیم.

جالب اینجاست که نقش این پرنده یک بار دیگر در خودروی فرمول‌وان مک‌لارن در سال ۲۰۱۷ حضور پیدا کرد.


شوخی غیرعادی

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

بر روی یکی از خودروهای مک‌لارن که گراند‌پری سال ۱۹۹۳ را برنده شده بود شاهد حضور نماد یک جوجه‌تیغی بودیم. در آن سال سگا برای تبلیغ بازی معروف سونیک اسپانسر این مسابقات شده بود. همان‌‌گونه که حتماً می‌دانید نقش اول بازی سونیک را یک جوجه‌تیغی زرنگ و بامزه ایفا می‌کند. در نتیجه شاهد حضور نماد جوجه‌تیغی بر روی خودروی MP4/8 مک‌لارن بودیم.


یاد ایام خوش گذشته

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

افراد زیادی با خودروهای مک‌لارن به موفقیت رسیده‌اند و عناوین مختلف قهرمانی را از آن خود کرده‌اند اما در بین این راننده‌ها حساب آیترون سنا و میکا هاکینن فرق می‌کند و آن‌‌ها به عنوان بهترین راننده‌های مک‌لارن شناخته می‌شوند. مک‌لارن هرگز این دو راننده قهرمان را فراموش نمی‌کند و از هر فرصتی برای تجلیل نام و آوازه قهرمانان خود استفاده کرده است.


اولین خودروی شهری مک‌لارن

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

مک‌لارن در سال ۱۹۹۷ توانست مقام اول مسابقات لمنز را از آن خود کند و در همین راستا ۵ نسخه ویژه از خودروی فرمول وان خود را که برای رانندگی در خیابان‌‌ها بهینه‌شده بود معرفی کرد. جالب است بدانید، لوئیس همیلتون، راننده‌ای افسانه‌ای مک‌لارن، زمانی که در سال ۲۰۰۷ با مک‌لارن قرار داد بست درخواست کرد یکی از این خودروها به وی تحویل داده شود و مدیران مک‌لارن به وی گفتند این خودروها را تنها باید قهرمانان سوار شوند و برای سوار شدن بر این خودرو باید حتماً قهرمان شوی!


تالار افتخارات مک‌لارن

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

مک‌لارن در کنار کسب عنوان قهرمانی فرمول وان، حدود ۷۱ بار در مسابقات CanAm اول شده است و ۵۰۰ پیروزی در مسابقات ایندیاناپولیس را در کارنامه خود دارد. ۴ مرتبه قهرمانی در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز نیز از دیگر افتخارات مک‌لارن است.

به همین منظور در مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن شاهد تالاری هستیم که به جوایز و افتخارات مک‌لارن اختصاص داده شده است.


تونل هوای مرکز فناوری‌های مک‌لارن

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

فرآیند تحقیق و توسعه برای ساخت خودروهای مک‌لارن در این مرکز انجام می‌شود و در نتیجه در مرکز فناوری‌های مک‌لارن شاهد حضور یک تونل هوای پیشرفته هستیم. این تونل در مقابل سالن غذاخوری پرسنل مک‌لارن واقع شده و فن‌های بزرگ با پره‌های ۴ متری که بیشتر از ۶۰۰ بار در دقیقه چرخش دارند در این تونل تعبیه شده است. این تونل بسیار عظیم چیزی حدود ۳ مگاوات برق مصرف می‌کند.


طرحی جالب از مک‌لارن 720S

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

در قسمت‌های مختلف مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن شاهد حضور نماد‌های مختلفی از خودروهای این برند هستیم. در یکی از این بخش‌ها که کنار سالن غذاخوری و تونل هوا واقع شده است یک مک‌لارن 720S با طرحی جالب و جذاب که ظاهراً با تکه‌های لگو درست شده، قرار گرفته است. عکاسان زیادی از این این ماکت در نمایشگاه گودوود در سال ۲۰۱۷ استقبال کردند و بیشتر عکس گرفته شده در این نمایشگاه از همین خودروی مک‌لارن بود.


کنترل هوشمندانه و زیبای دمای هوا

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

تجهیزات و سیستم‌های تعبیه شده در قسمت‌های مختلف مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن حرارت زیادی تولید می‌کند در نتیجه بنای این مرکز به گونه‌ای طراحی شده تا آب در اطراف ساختمان جریان داشته باشد و از این طریق دما متعادل شود. در کنار قسمت تونل باد نیز که گرمای زیادی تولید می‌کند شاهد حضور دیواری آبشار مانند هستیم که آب از آن به پایین به زیبایی جریان دارد تا درجه حرارت محیط را کاهش دهد.


رازداری در ساخت خودورهای جدید

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

به احتمال زیاد در فیلم‌های جاسوسی گاراژهای بزرگ با خودروهای مختلف را دیده‌اید که در مخفیگاه‌های زیرزمینی قرار گرفته‌اند. مک‌لارن نیز که علاقه‌ای ندارد دستاوردهای خود در ساخت جدیدترین خودروها را با رقبا به اشتراک بگذارد سالنی بزرگ به خط مونتاژ خودروهای خود اختصاص داده است که به لحاظ ظاهری شباهت‌های زیادی به گاراژ‌های بزرگ و مجهز در فیلم‌های جاسوسی دارد.

این سالن کاملاً به رنگ سفید رنگ‌آمیزی شده و ظاهری شیک و آینده‌نگرانه دارد. فرایند تولید و مونتاژ خودروهای مک‌لارن از ابتدا تا انتها در این سالن انجام می‌شود.


خودروهایی که همچنان با دست ساخته می‌شوند

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

خودروهای مک‌لارن مکانیزم بسیار پیچیده و حساسی دارند و در نتیجه در صورت ساخت و مونتاژ این خودروها با ربات و تجهیزان مکانیک احتمال پایین آمدن دقت وجود دارد. با این حساب در خط تولید خودروهای مک‌لارن خبری از ربات‌های غول‌پیکر و پیشرفته نیست و تمامی فرآيند ساخت این خودورها به صورت‌ دست‌ساز انجام می‌شود.

جالب است بدانید در قسمتی از خط تولید خودروهای مک‌لارن چیزی حدود ۲۰۰ قسمت از خودرو با دقت ۵۰ میکرون محاسبه می‌شود تا این خودروها بیشترین کیفیت ساخت را داشته باشند. لحاظ کردن این همه دقت باعث شده است در ساخت خودروهای مک‌لارن با فرآيند زمان‌بری طرف باشیم که حدود ۳ هفته به‌طول می‌انجامد.


تولید محدود خودروهای مک‌لارن

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

مک‌لارن یک برند انبوه‌ساز در صنعت خودرو نیست و خط تولید این برند به سقف ۵ هزار دستگاه خودرو محدود شده است. مک‌لارن برنامه‌ای برای تولید محصولات عامه‌پسند و خوش‌فروش مانند خودروهای شاسی‌بلند را ندارد و به گفته مدیران این شرکت خبری از ساخت خودرو با برند مک‌لارن در کلاس‌های مختلف در کار نخواهد بود.


کنترل کیفیت خودرو

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

مک‌لارن وسواس زیادی برای خودروهای خود دارد و تمامی این خودروها در پیست آزمایش می‌شوند، برای اینکه مشتری خودروی نو و سالم را تحویل بگیرد مک‌لارن در حین آزمایش از لاستیک‌ها و تجهیزات موقتی در این خودروها استفاده می‌کند تا کنترل کیفیت خودرو با بیشتر دقت ممکن انجام شود.


مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن دائم در حال گسترش است

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

تجربه نشان داده است مک‌لارن از آن برند‌های بلند‌پروازی است که هدف‌های بزرگی در سر دارد. به همین منظور تا قبل از سال ۲۰۱۱ تمامی خودروهای مک‌لارن در مرکز تکنولوژی‌های این شرکت ساخته می‌شد اما پس از معرفی مک‌لارن MP4-12C و چند خودروی دیگر شاهد افزایش فضا برای ساخت خودروهای مک‌لارن بودیم.


مرکز تولید جدیدی برای خودروهای مک‌لارن

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

دیوید کامرون،‌ نخست‌وزیر سابق بریتانیا در سال ۲۰۱۱ رسما مرکز تولید خودروهای مک‌لارن را افتتاح کرد، این ساختمان که نسبت به مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن ابعاد کوچکتری دارد با هزینه‌ای حدود ۶۳ میلیون دلار ساخته شده است و سالانه تعداد ۳۳۴۰ هزار خودروی مک‌لارن تولید می‌کند.

جالب است بدانید مک‌لارن برای ساختمان این مرکز تولید خود وسواس زیادی داشت و برای زیبایی آن از ۲۱۸ هزار کاشی سفارشی با رنگ‌های موردنظر مک‌لارن استفاده شده است.


خودروهای مک‌لارن با دست رنگ می‌شوند

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

همان‌‌گونه که اشاره شد فرآیند ساخت خودروهای مک‌لارن کاملاً با دست انجام می‌شود و حتی رنگ‌آمیزی این خودروها نیز دستی است و برای اینکه شاهد ثبات و یکدستی کامل رنگ در خودروهای مک‌لارن باشیم تمامی قسمت‌ها به صورت همزمان رنگ‌آمیزی می‌شود.


دست‌ مشتریان برای سفارشی کردن خودروهای مک‌لارن باز است

با راز‌های مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن آشنا شوید

چیزی حدود ۳ میلیون تغییر مختلف را می‌توان در خودروهای مک‌لارن اعمال کرد و این امر باعث شده مشتریان آزادی زیادی در اعمال تغییرات در نسخه‌های سفارشی خودروهای مک‌لارن باشند.

مدیران مک‌لارن مدعی هستند از آنجایی که خودروهای این برند مشتریان ثروتمندی دارد باید انعطاف‌پذیری بیشتری را برای شخصی‌سازی و رنگ‌های مختلف خودرو در نظر داشته‌ باشند تا دل مشتریان مشکل‌پسند مک‌لارن به دست باید.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم به برند محبوب مک‌لارن علاقه زیادی دارید و اطلاعات خوبی از مرکز تکنولوژی‌های مک‌لارن می‌دانید، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان این موارد قرار دهید.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1397/06/30
دقیقا مثل صنعت اشغال سازی ما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
الان فقط باید گفت پراید و یکساعت خندید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
افرین
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1397/06/30
با خوندن این متن یاد این ثبت نام آخری سایپا افتادم که شما خودرو (......) آشغال سایپا رو با قیمت( ....) و میخرید و در آخر رنگ مورد علاقه شما ندارن و مجبور میشی هر رنگی که بهت پیشنهاد دادن رو برداری و بعدشم یه خودرو به تمام معنا بی کیفیت رو برمی داری و خیلی هم راضی هستی.
البته از ماست که بر ماست.
حق ما چنین بوده چون خودمون خواستیم که چنین شرایطی برای زندگی داشته باشیم، اونم کشوری که سهم زیادی از ثروت زیرزمینی و منابع دیگر رو داره.
ای روزگار...
Iran, Islamic Republic of
01:37 - 1397/06/31
تو ایران هم برای ایجاد اشتغال فرآیند تولیدخودرو اکثرا بصورت دستی انجام میشه.
که برعکس شاهد دزدی در کار و افت کیفیت محصولات هستیم.
Iran, Islamic Republic of
06:41 - 1397/06/31
متن رو که خوندم منم یاده ایران خودرو و سایپا افتادم که همین قدر کیفیت واسشون مهمه
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1397/06/31
ایران خودرو و سایپاهم‌اینجوریه دقیقا
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1397/06/31
دقیقا این طراحی مرکز فناوری مک لارن مثل ایرانخودرو و سایپای خودمونه
Iran, Islamic Republic of
02:20 - 1397/09/09
در قسمت اول متن ،اولین تصویر از خودرو مکلارن P1 هست که تولید ۱۹۹۲ نمی‌باشد، درواقع در آن سال مکلارن F1 تولید شد.
در قسمت "اولین خودروی شهری مکلارن " تصویر خودروی نارنجی رنگ خودش هست.
همچنین در همین قسمت نام خودروی "F1 "به اشتباه فرمول یک ترجمه شده . "F1" اسم خود ماشین هست .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آف دکور _فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آف دکور _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر