منع دستگاه‌های اداری از دریافت کپی شناسنامه
۷۷۲۷۹۰
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
۴۵۹۷
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: به زودی به مردم اعلام می شود تا نشانی و کدپستی خود را به ثبت احوال اعلام کنند تا ارائه خدمات ادارات دولتی به افراد از طریق آدرسهای ثبت شده باشد و دریافت کپی مدارک هویتی حذف شود.

خبرگزاری فارس: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: به زودی به مردم اعلام می شود تا نشانی و کدپستی خود را به ثبت احوال اعلام کنند تا ارائه خدمات ادارات دولتی به افراد از طریق آدرسهای ثبت شده باشد و دریافت کپی مدارک هویتی حذف شود.

سیف اله ابوترابی گفت: سازمان ثبت احوال کشور با صدور کارت هوشمند ملی به صورت عملی گامی بزرگ در تحقق دولت الکترونیک برداشته است.

وی در مورد احراز هویت دستگاه های اجرایی کشور از ثبت احوال و ثبت کدپستی افراد گفت: به زودی به مردم اعلام می شود تا نشانی و کدپستی خود را به ثبت احوال اعلام کنند تا ارائه خدمات ادارات دولتی به افراد از طریق آدرسهای ثبت شده در پایگاه ثبت احوال باشد.

وی افزود: طرح حذف کپی مدارک هویتی برای ارائه به دستگاه های اداری، در حال حاضر در سه استان سمنان، خوزستان و قم به صورت آزمایشی انجام شده است.

ابوترابی با بیان اینکه الزام به ارائه کپی مدارک از جمله مشکلات در دستگاه های اداری کشور است و با اجرای این طرح امیدواریم این مشکلات برطرف شود چراکه با اجرای این طرح، دستگاه‌های اداری از دریافت کپی شناسنامه منع می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان ثبت احوال در این زمینه مشکلی ندارد، ادامه داد: با حذف کپی مدارک هویتی، احراز هویت از طریق سامانه‌ای به صورت برخط، در این استان ها انجام می‌شود و قرار است که این طرح به کل کشور تعمیم داده شود.

ابوترابی خاطرنشان کرد: امکانات سخت افزاری و نرم افزاری این کار فراهم شده و منتظریم دستگاه‌های اجرایی به این سامانه متصل شوند تا حذف کپی مدارک در هر سیستمی در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: همچنین احراز هویت بانکها از سامانه استعلام هویت ثبت احوال اعتماد مردم به دستگاه ها را به دنبال خواهد داشت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1397/06/26
کارها ساده میشود.ولی بعضی ها بیکار میشوند.ازتعدادکارکنان دستگاهها وکسانی که کپی میگیرند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
دولت یک نفر را هم نمی تواند بیرون کند.بیکار می شوند ولی حقوق می گیرند.
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1397/06/26
ما که هنوز کارتمونو نگرفتیم. بشینیم ببینیم کی میاد
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1397/06/26
این شعاردولت کارمندان ادم دولت هستن بایدبهترین حقوق کمترین. کاروانجام بدن با۲ملیون وتا۲بعدازظهراز۸صبح وپنجشنبه هاتعطیل باجمعیت ۸۰ملیون و۸ملیون جمعیت وژاپن با۳۰۰ملیون نفر۴۰۰هزاربه کجاچنین شتابان ازکجاحقوقشون میده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج