این علائم در شکم درد را جدی بگیرید
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۷۴۱۲۸
۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
۱۵۱۴۹
مشکلات گوارشی عامل مراجعه‌ی سالیانه ۴۱ میلیون نفر به اورژانس بیمارستانهاست. شدت درد، موقعیت آن در ناحیه‌ی داخل شکم و همراه بودنش با سایر علائم می‌تواند سرنخ‌هایی از ریشه‌ی درد و اینکه آیا نیاز به اقدام فوری دارد یا نه بدهد.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: برای‌تان پیش آمده که تخم مرغ سالادتان طعم خوبی نداشته اما شما آن را خورده باشید چون خیلی گرسنه بودید؟ یا اینکه یا وجود اینکه می‌دانستید عدم تحمل لاکتوز دارید اما باز هم هوس چیزکیک امان‌تان را بریده باشد و آن را خورده باشید؟ در چنین شرایطی، دل درد و معده درد غیرقابل پیش بینی نیست اما در سایر مواقع ممکن است واقعا علت دل دردتان را ندانید یا آنقدر طول بکشد که مطمئن شوید ایراد از چیزی که خورده‌اید نیست و مشکل فراتر از اینهاست.

مشکلات گوارشی عامل مراجعه‌ی سالیانه 41 میلیون نفر به اورژانس بیمارستانهاست. شدت درد، موقعیت آن در ناحیه‌ی داخل شکم و همراه بودنش با سایر علائم می‌تواند سرنخ‌هایی از ریشه‌ی درد و اینکه آیا نیاز به اقدام فوری دارد یا نه بدهد. علائمی که در ادامه می‌گوییم نشان می‌دهند که شکم درد شما نیاز به اقدامی جدی‌تر از یک راهکار خانگی ساده دارد.

پایین شکم‌تان به شدت تیر می‌کشد

این علائم در شکم درد را جدی بگیرید

دردی که مانند فرو کردن چاقو است و در قسمت پایین شکم می‌پیچد و همراه با تهوع، استفراغ و تب و لرز است می‌تواند علامت سنگ کلیه باشد. اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید. برای تشخیص سنگ کلیه، پزشک برای‌تان سی تی اسکن تجویز می‌کند و دارهای ضد التهاب غیراستروئیدی می‌تواند دردتان را تسکین بدهد، اما اگر این داروها اثر نکردند، ممکن است به مسکن‌های نارکوتیک یا مهار کننده‌های بتا (دارویی که رگهای خونی را شل می‌کند و جریان خون را افزایش می‌دهد) نیاز پیدا کنید تا از شدت دردتان کم شود و بتوانید سنگ‌های بزرگتر را دفع کنید.

در سمت راست پایین شکم‌تان درد شدیدی دارید

یک درد ناگهانی در قسمت پایین شکم مخصوصا اگر همراه با تب باشد می‌تواند نشانه‌ی آپاندیسیت باشد. این درد معمولا در اطراف ناف شروع شده و به سمت پایین شکم می‌رود، تدریجا بدتر می‌شود و می‌تواند موجب تهوع، اسهال و یا یبوست شود. اگر این علائم را دارید و دردتان تداوم دارد و علتی برایش پیدا نمی‌کنید یا ساعتها طول کشید، فورا اورژانش را خبر کنید. آپاندیسیت به عمل جراحی نیاز دارد و اگر پاره شده رها شود می‌تواند کُشنده باشد.

بالای شکم و میان قفسه سینه‌تان درد دارید

این علائم در شکم درد را جدی بگیرید

اگر در قسمت بالای شکم و درست زیر دنده‌ها دردی تیر مانند یا احساس فشار داشتید می‌تواند علامت مشکل قلبی باشد. مخصوصا اگر درد، پیوسته باشد یا علائم دیگری مانند تنگی نفس هم داشته باشید.

خیلی از افراد این علائم را به عنوان سوزش سر دل یا بد هضمی تلقی می‌کنند و این احتمال هم بعید نیست. اما کسی که ریسک فاکتورهایی چون دیابت یا فشار خون بالا را دارد باید زودتر به پزشک مراجعه کند تا علت شناسایی شود.

شکم درد شدید بعد از خوردن غذای چرب

اگر یک وعده غذای پُرچرب خوردید و خیلی زود بعد از آن احساس درد شدید داشتید که از بین نرفت می‌تواند علامت مشکلی در کیسه صفرای‌تان باشد. کیسه صفرا، کیسه‌ای کوچک و گلابی شکل است که زیر کبد قرار گرفته و عملکرد اصلی آن، ذخیره‌ی زرداب و فرستادن آن به روده‌ی کوچک است؛ یعنی جایی که چربی گوارش می‌شود. زمانی که کیسه صفرا ملتهب می‌شود که معمولا به دلیل انسداد مجرای صفر توسط سنگ صفراست، زرداب تجمع می‌کند و می‌تواند منجر به بیماری کیسه صفرا شود.

اسپاسم شکم همراه با اسهال یا یبوست

این علائم در شکم درد را جدی بگیرید

اگر دچار نفخ همراه با اسهال و یا یبوست همراه با گرفتگی‌های پایین شکم شدید می‌تواند نشاندهنده‌ی سندروم روده‌ی تحریک پذیر یا IBS باشد. این بیماری مزمن، 25 تا 45 میلیون نفر در ایالات متحده را مبتلا می‌کند. این بیماری در هر سنی می‌تواند بروز کند، اما اغلب در افراد زیر 50 سال مشاهده می‌شود و تقریبا از هر سه بیمار، دو نفر زن هستند.

اگر علائم شکم دردتان به علت IBS است، بهترین اقدامی که می توانید بکنید این است که از داروهایی استفاده کنید که فورا دردتان را تسکین بدهند. IBS را می‌توان با مدیریت رژیم غذایی و استرس به شیوه‌ای سالم در بلند مدت کنترل کرد، اما پزشک‌تان ممکن است داروهایی نیز تجویز کند.

آروغ می‌زنید و درد مبهمی در بالای شکم دارید

در بیماران سنین بالاتر، احساس درد مبهم در بالا یا وسط شکم که همراه با تهوع و آروغ زدن است می‌تواند نشاندهنده‌ی حمله‌ی قلبی باشد. استفراغ‌های مکرر یا درد آرواره و احساس تنگی نفس هم می‌تواند علامت مشکل قلبی خطرناک باشد. در تمامی این موارد باید هر چه زودتر بیمار را به اورژانس برسانید.

شکم درد شدیدی که علتی برایش پیدا نمی‌کنید

وقتی درد در قسمت میان شکم ناگهان بوجود می‌آید، مخصوصا در افرادی که سابقه‌ی زخم معده دارند یا آنهایی که زیاد آسپرین یا داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی مصرف می‌کنند، می‌تواند نشاندهنده‌ی سوراخ شدن معده باشد.

سوراخ شدن معده نیاز به عمل جراحی فوری دارد زیرا اگر فورا اقدامی نشود، جریان هوای آزاد و محتوای معده می‌تواند منجر به بروز مشکلی جدی به نام پریتونیت شود. در پریتونیت، عفونت قارچی یا باکتریایی موجب التهاب پریتونیوم یا آب شامه‌ی شکم می‌شود (غشاء نازکی که روی اندامهای داخل شکم را می‌پوشاند). این اتفاق در نهایت به دلیل آلوده شدن حفره‌ی شکم منجر به شوک سپتیک خواهد شد. شوک سپتیک نیاز به عمل جراحی دارد تا نشتی معده گرفته شود و اگر به موقع و فوری انجام نشود، اندامها از کار افتاده و بیمار از بین خواهد رفت.

درد در قسمت چپ و پایین شکم که با حرکت کردن تشدید می‌شود

این علائم در شکم درد را جدی بگیرید

درد در قسمت پایین و چپ شکم می‌تواند علامت دیورتیکول باشد؛ بیماری دیورتیکول عبارت است از وجود بیرون زدگی‌های کوچک کیسه مانند (دیورتیکول) از دیواره روده بزرگ. خوشبختانه فقط کافیست زودتر به پزشک مراجعه کنید. درمانهای رایج شامل آنتی بیوتیک و نرم کننده‌ی مدفوع می‌شود تا احتمال آبسه و دمل کمتر شود. شاید هم پزشک تشخیص دهد که نیازی به آنتی بیوتیک ندارید و کافیست از مسکن‌های ساده‌ای چون استامینوفن استفاده کنید.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1397/07/14
شبكه سلامت كم بود تو هم اضافه شدي؟
Germany
14:19 - 1397/10/18
با وجود هر نوع علایم ما باید سریع به دکتر مراجعه نماییم ..چرا که دردهای شکمی را باید جدی بگیریم
فروشگاه اينترنتي
www.baneh.com
باسپاس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روشا فارمسی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو