ناصری: روحانی موضع جدید در نیویورک مطرح کند
۷۷۴۳۶۲
۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
۶۴۹۱
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: حضور روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل به شرطی مفید است که وی حرف جدیدی برای گفتن داشته باشد، در غیر این صورت ظریف می‌تواند به جای رئیس‌جمهور در سازمان ملل شرکت کند.

خبرگزاری ایسنا: یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: حضور روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل به شرطی مفید است که وی حرف جدیدی برای گفتن داشته باشد، در غیر این صورت ظریف می‌تواند به جای رئیس‌جمهور در سازمان ملل شرکت کند.

عبدالله ناصری با بیان اینکه حضور در مجموع عمومی سازمان ملل مهم است مخصوصا اگر گفتمان جدیدی توسط روسای جمهور کشور مطرح شود، اظهارکرد: با این وجود مجمع عمومی سازمان ملل در کلیات خود یک کار روتین شبه تشریفاتی است. بسیاری از روسای جمهور هم به طور پیوسته در مجمع عمومی شرکت نمی‌کنند. روسای جمهور ایران نیز تا سال 84 هیچ التزامی نداشتند که به طور پیوسته شرکت کنند، اما احمدی‌نژاد هر سال در مجمع عمومی شرکت کرد و روحانی هم این روند را ادامه داد.

این عضو بنیاد باران همچنین بیان کرد: اگر روحانی فقط در سال اول ریاست جمهوری خود در این اجلاس شرکت می‌کرد، حضور امسال وی با توجه به ریاست آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، می‌توانست جدی تلقی شود، اما شرکت هر ساله رئیس جمهور در سازمان ملل موجب شده است که حضور وی تشریفاتی تلقی شود.

ناصری با بیان اینکه نمی‌شود پیش بینی کرد که چه فضایی علیه جمهوری اسلامی ایران و رئیس جمهور با توجه به حضور پرجنجال و تبلیغاتی ترامپ و رسانه‌هایی که در اختیار اوست شکل می‌گیرد، گفت: حضور رئیس جمهور در سازمان ملل خوب است، اما به شرط آنکه با دست پر در این اجلاس شرکت کرده و حرف جدیدی برای گفتن داشته باشد.

مثلا اعلام کند به عنوان پیش‌شرط مذاکرات، در صورت بازگشت آمریکا به برجام، مذاکره مستقیم با این کشور در دستور کار قرار می‌گیرد. اگر روحانی چنین حرف‌های جدیدی داشته باشد که توجه جهانیان را جلب کند، حضورش سودمند است در غیر این صورت ممکن است فضای تبلیغاتی علیه کشورمان شکل بگیرد.

این فعال سیاسی در پایان با اشاره به اینکه اگر رئیس جمهور در این اجلاس شرکت نکند،‌ حضور وزیر خارجه می‌تواند اهداف ما را تامین کند، خاطرنشان کرد: در صورتی که رئیس جمهور حرف جدیدی برای گفتن ندارد، با توجه به تسلط ظریف بر دیپلماسی بین‌المللی، او می‌تواند به جای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1397/06/30
چطوره به عنوان حرف جدید پایگاه های نظامی مون را در اختیار امریکا قرار دهد شاید خوششان اومد و به مذاکرات برگشتند!!؟؟
آخه ،این چه طرز فکریه که راحت مطرح میکنی،شما اصلاح طلبان تا این مملکت را به بیچارگی و دریوزگی مقابل امریکا نرسانید دست از کار نمی کشید....
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1397/06/30
حرف درستیه...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
حرف درستیه ولی نتیجش از الان معلومه
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1397/06/30
از الان مشخصه چی میخواد بگه ،1-ما از حق موشکی نمیگذریم ،2-کشور در جهت پیشرفت اقتصادی و سیاسی است3-برجام سند مهمی بود که یک شخص خودرای آن را نقض نمود 4-تحریمهای امریکا تاثیری بر اراده آهنین ملت ایران ندارد5-از گردنه ها عبور میکنیم و مردم ما آماده مقاومت در این گردنه ها هستند 6-برای مذاکره با آمریکا هیچ دلیلی نمی بینیم آنها باید مسئولانه به برجام برگردند ،و این داستان ادامه دارد......
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1397/06/30
کسانی که به روحانی دل بسته اند که برای کشور کاری بکند یا ساده لوح هستند ویا ازطریق روحانی منافعی دارند روحانی در این 5سال گذشته چکارکرده که بخواهد در 3 سال مانده انجام بدهد .
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1397/06/30
کسانی که به روحانی دل بسته اند که برای کشور کاری بکند یا ساده لوح هستند ویا ازطریق روحانی منافعی دارند روحانی در این 5سال گذشته چکارکرده که بخواهد در 3 سال مانده انجام بدهد .
United States
12:57 - 1397/06/30
روحاني ، بايد حرف جديدي بزنه ، حرفهاي تكراري در زمينه استكبار تك قطبي امريكا.... و برجام ديگه تكراريه
و مطمئنا شنونده اي نداره، مواضع جديد لازمه
United States
13:02 - 1397/06/30
مذاكره بدون حضور اروپا منافع بيشتري از ايران رو تأمين ميكنه،بهتره بگه شرايط مذاكره مستقيم در صورت عدم اجراي مرحله دوم تحريمها قابل برنامه ريزيه ولي اجراي مرحله دوم تحريمها ،فضاي مثبت براي هر جور مذاكره اي رو از بين ميبره
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1397/06/30
ببخشید اصلاح طلب که نه بفرمایید وابسته این زیبنده است
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1397/06/30
نه بابا کی کشف کردی چقدر با هوشی بدبختی مردم ما در این شرایط قحط الرجال است کار دست کاردان نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج