روحانی: از جزئیات پرونده نازنین زاغری خبر ندارم
۷۷۶۶۴۶
۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
۱۴۴۲۱ 
رئیس‌جمهور در مصاحبه با شبکه CNN و PBS در پاسخ به سؤالی در مورد پرونده نازنین زاغری گفت: من از جزئیات پرونده خبر ندارم ولی آنچه شنیدم این است که اتهام جدیدی برای ایشان مطرح بود و از نو راجع به آن اتهام بررسی صورت گرفت. به هر حال این اقدامی است که در چارچوب مقررات قانونی و قوه قضائیه انجام می‌گیرد.

رئیس‌جمهور در مصاحبه با شبکه CNN و PBS در پاسخ به سؤالی در مورد زندانی بودن برخی افراد دوتابعیتی در ایران، با تأکید بر اینکه ایران در قوانین خود تابعیت دوگانه را نمی‌پذیرد، افزود: امروز تعداد زیادی از افراد بی‌گناه ایرانی و یا آن‌هایی که با ایران در تماس بودند هم در زندان‌های آمریکا هستند.

آن‌ها هم باید آزاد شوند همان‌طوری که شما برای آن‌ها دلسوزی می‌کنید خوب است برای این‌ها هم دلسوزی کنید. به‌نظر من هر تلاشی شود که ما بتوانیم زندانیان را در شرایط مناسب قرار دهیم و زودتر آزاد شوند، این کاری خوب است و ما در یک دوره با آمریکایی‌ها مذاکره کردیم و به توافق رسیدیم هم ما افرادی را آزاد کردیم و هم آن‌ها آزاد کردند که می‌تواند این شیوه در آینده در یک فضای مناسب باز هم ادامه پیدا کند.

مجری پرسید: به‌طور دقیق خانم نازنین زاغری سال پیش به‌نظر می‌رسید که مورد ایشان قابل حل ‌بوده ولی هنوز حل نشده است.

روحانی پاسخ داد: من از جزئیات پرونده خبر ندارم ولی آنچه شنیدم این است که اتهام جدیدی برای ایشان مطرح بود و از نو راجع به آن اتهام بررسی صورت گرفت. به هر حال این اقدامی است که در چارچوب مقررات قانونی و قوه قضائیه انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: باید بکوشیم تا تلاش دولت‌ها در این زمینه‌ها مؤثر باشد؛ چون ما هم در مورد افراد زندانی وقتی با دولت‌های غربی صحبت می‌کنیم، می‌گویند "بله، ما هم ناراحت هستیم ولی قوه قضائیه ما این کار را کرده و کاری از دست ما ساخته نیست."، بنابراین اگر بناست کمک کنیم، همه باید کمک کنیم به افرادی که در زندان هستند برای اینکه زودتر بتوانند به خانواده‌هایشان برگردند، این اقدام دوسویه باید باشد نه یک‌سویه.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1397/07/04
به این میگن یک رئیس جمهور بیخبر و نا آگاه !
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1397/07/04
لعنت بر منافقین وضدانقلاب داخل زندانهای ایران.که بعضیا دارن حمایتش میکنن
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1397/07/04
آفرین روحانی
پاسخ ها
ی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
روحانی ازهچ چیز ملکمت خبر نداره نه دلار۲۰ هزاری نه تورم گرانی نه ازمیحط زیست نه از زندانی ها سیاسی نه ادزدی ها نه ازاقصتادتنها از سفرها خارجی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج