احضار 11 وزیر روحانی به مجلس
۷۷۸۲۸
۳۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۸
۸۱۵۹ 
وزیران اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور، راه و شهرسازی، نیرو، اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نفت هفته آینده در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور پیدا می‌کنند.
خبرگزاری ایسنا: وزیران اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور، راه و شهرسازی، نیرو، اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نفت هفته آینده در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور پیدا می‌کنند.

 کمیسیون‌های تخصصی مجلس هفته آینده جلساتی را برگزار خواهند کرد که دستور آن به شرح زیر است:


فانی در کمیسیون آموزش و تحقیقات

کمیسیون‌ آموزش و تحقیقات مجلس به بررسی پیش‌نویس طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس مدارس غیردولتی، طرح اصلاح موادی ازقانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و طرح تقویت و توسعه سازمان بسیج رسانه می‌پردازد.

همچنین قرار است فانی وزیر آموزش و پرورش نیز با حضور در کمیسیون به سوالات ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و ایرانپور نماینده مبارکه پاسخ دهد.

بررسی بودجه سال آینده وزارت آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

صالحی و علوی در کمیسیون امنیت

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز هفته آینده علاوه بر استماع گزارش صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، میزبان وزیر اطلاعات جهت پاسخ به سوال علی مطهری نماینده تهران خواهد بود.

بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از دیگر موارد کاری کمیسیون به شمار می‌آید.

ربیعی در کمیسیون اصل 90

کمیسیون اصل 90 مجلس هفته آینده ضمن رسیدگی به گزارش‌ها و شکایات واصله به این کمیسیون نشستی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهد داشت.

طیبی و قاضی‌زاده هاشمی در کمیسیون بهداشت

کمیسیون بهداشت هفته آینده بررسی طرح الحاق یک بند به ماده 534 قانون آئین دادرسی مدنی و طرح بیمه اجتماعی فراگیر را در دستور کار قرار داده است.

همچنین استماع برنامه‌های رئیس جهاد دانشگاهی، رسیدگی به مشکلات آلودگی هوا در جنوب کشور به خصوص شهر اهواز با حضور مسئولان سازمان محیط زیست، وزارت کشور و وزارت بهداشت از دیگر موارد کاری کمیسیون است.

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان نیز نشست مشترکی برگزار می‌کنند.

رحمانی فضلی در کمیسیون شوراها

کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس هفته آینده بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آئین‌نامه داخلی مجلس و طرح برنامه و بودجه را در دستور کار قرار داده است.

همچنین قرار است وزیر کشور جهت پاسخگویی به سوالات اسدی،‌ لاهوتی، اکبریان، بشیری، ایرانپور، جدگال و اربابی در کمیسیون حضور یابد.

بررسی پیشنهادات برای اصلاح آئین‌نامه داخلی در کمیسیون آئین‌نامه

کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس هفته آینده ضمن جمع‌بندی و بررسی نهایی مصوبات جلسات گذشته در خصوص طرح‌های ارجاعی و پیشنهادات به بررسی سایر طرح‌ها و پیشنهادات واصله در خصوص آئین‌نامه داخلی می‌پردازد.

آخوندی و چیت‌چیان در کمیسیون برنامه و بودجه

بررسی ایرادات شورای نگهبان در مورد لایحه اصلاح قانون بودجه 92، ادامه رسیدگی به طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری و بررسی طرح استفساریه جزء 1-5 قوانین بودجه سال‌های 91 و 92 در دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه قرار دارد.

همچنین قرار است وزیر راه و شهرسازی جهت پاسخگویی به سوال نگهبان سلامی نماینده خواف و وزیر نیرو جهت تشریح برنامه‌ها و بیان مشکلات اعتباری طرح‌های در دست اجرا در کمیسیون برنامه و بودجه حضور یابد.

بررسی طرح‌های بیمه اجتماعی فراگیر، الحاق یک تبصره به بند 78 قانون بودجه سال 92 و لغو بند 58 قانون بودجه سال جاری نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.

طیب‌نیا و نعمت‌زاده در کمیسیون اقتصادی

کمیسیون اقتصادی مجلس نیز هفته آینده بررسی مصوبه مجمع عمومی بانک مرکزی در مورد برخی بدهی‌ها از جمله بدهی بانک ملی و رسیدگی به طرح صدور چک را در دستور کار خود قرار داده است.

بررسی لایحه موافقت‌نامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دو دولت ایران و جمهوری بروندی و استماع گزارش استادان دانشگاه صنعتی شریف در مورد طرح مدیریت مدرن از دیگر موارد کاری کمیسیون اقتصادی است.

رسیدگی به دو تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه دهنده از سوی موسوی‌نژاد نماینده دشتستان و تفحص از عملکرد صنعت بیمه کشور ارائه شده از سوی جمعی از نمایندگان نیز در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفته است.

همچنین قرار است وزیر اقتصاد و امور دارایی جهت پاسخگویی به سوالات زارعی و بذرپاش نمایندگان تهران، ثروتی نماینده بجنورد، ندیمی نماینده لاهیجان، ایرانپور نماینده مبارکه، افضلی‌فرد نماینده اردبیل و بهمنی نماینده سراب در کمیسیون حضور یابد.

رسیدگی به سوالات بخشایش نماینده اردستان و میرمحمدی نماینده گلپایگان از وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفته است.

تصمیم‌گیری در مورد تفحص از عملکرد شرکت ملی نفت در کمیسیون انرژی

کمیسیون انرژی مجلس هفته آینده در مورد تقاضای تحقیق و تفحص موسوی‌نژاد و میرکاظمی نمایندگان دشتستان و تهران مبنی بر عملکرد شرکت ملی نفت ایران و نحوه فروش نفت تصمیم‌گیری می‌کند.

بررسی مسائل مربوط به پالایشگاه ستاره خلیج فارس و طرح یک شوری برنامه و بودجه نیز در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

سفر اعضای کمیسیون فرهنگی به قم

کمیسیون فرهنگی مجلس نیز هفته آینده ضمن بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده، پیگیری تصمیمات نشست مشترک کمیسیون فرهنگی مجلس با حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، مشاورین کمیسیون را انتخاب می‌کند.

اعضای کمیسیون فرهنگی همچنین هفته آینده در سفری به استان قم از مراکز فرهنگی این استان بازدید و با مسئولان فرهنگی دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

برگزاری نشست مشترکی بین اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس و مسئولان نیروی انتظامی و سازمان صدا و سیما برای بررسی مسائل فرهنگی ازدیگر موارد کاری کمیسیون به شمار می‌آید.

کارگروه ارشاد و تبلیغات کمیسیون فرهنگی نیز راهکارهای امر به معروف و نهی از منکر را مورد بررسی قرار می‌دهد و کارگروه هنر، رسانه و گردشگری و کارگروه خانواده، ورزش و جوانان هم در نشستی مشترک درباره طرح جامع اداره صدا و سیما تصمیم‌گیری می‌کند.

بررسی طرح جرم سیاسی در کمیسیون قضایی

کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بررسی لایحه قضازدایی و حذف برخی از عناوین مجرمانه از قوانین و طرح ممنوعیت به کارگیری سلاح سرد و تشدید مبارزه با جرایم خشونت‌بار را هفته آینده بررسی می‌کند.

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در کارگروه حقوق خصوصی مجلس و دو طرح جرم سیاسی و مجازات مرتکبین عملیات بیمه‌ای غیرمجاز در کارگروه حقوق عمومی و کارگروه حقوق جزای کمیسیون قضایی و حقوقی بررسی می‌شود.

بررسی طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور در کمیسیون اجتماعی

کمیسیون اجتماعی مجلس نیز هفته آینده نشست مشترکی با مسئولان کمیته امداد امداد خمینی(ره) در محل این کمیته برگزار خواهد کرد.

بررسی طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور برگزاری جلسه‌ای با محسنی بندپی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران جهت معارفه و ارائه گزارش عملکرد در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.

ادامه بررسی طرح خدمات‌رسانی به ایثارگران از دیگر موارد کاری کمیسیون است.

زنگنه و چیت‌چیان در کمیسیون صنایع و معادن

کمیسیون صنایع و معادن هفته آینده میزبان وزیر نیرو جهت پاسخگویی به سوالات عزیزی، رضایی، اربابی، هاشمی، عباسی، ندیمی، بیاتیان، کریمیان و قاضی‌پور نمایندگان شیروان، جهرم، ایرانشهر، میناب، فیروزکوه، لاهیجان، بیجار، مریوان و ارومیه خواهد بود.

همچنین قرار است تقاضای تحقیق و تفحص بهمئی نماینده رامهرمز با حضور چیت‌چیان مورد بررسی قرار گیرد.

مهمان دیگر کمیسیون صنایع و معادن زنگنه وزیر نفت است که قرار است به سوالات نادران و رسایی نمایندگان تهران و جعفری نماینده بجنورد پاسخ داده شود.

بررسی طرح نحوه تامین غیرنقدی مطالبات پیمانکاران پروژه‌های عمرانی حمل و نقل و آب و فاضلاب نیز در دستور کار هفته آینده کمیسیون قرار گرفته است.

رئیس بنیاد مسکن در کمیسیون عمران

کمیسیون عمران هفته آینده ادامه بررسی طرح ملی جمع‌آوری آب باران و طرح برنامه و بودجه را در دستور کار خود قرار داده است.

از دیگر موارد کاری کمیسیون استماع گزارش تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معاونینش از عملکرد و ارائه برنامه‌های کاری است.

حجتی در کمیسیون کشاورزی

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی هفته آینده طرح قانون نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را بررسی می‌کند.

وزیر جهادکشاورزی نیز هفته آینده جهت پاسخگویی به سوالات کائیدی، موسوی‌لارگانی،‌حسینی، کوچکی‌نژاد، شکری، عاشوری، عالی، حسین‌زاده، لاهوتی و هروی نمایندگان پل‌دختر، فلاورجان، زابل، رشت، طوالش، فومن، زابل، نقده، لنگرود و قائنات در کمیسیون کشاورزی حضور می‌یابد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج