مطهری: سیامک نعمتی در پیکان مدافع راست بود
۷۷۸۴۰۹
۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
۷۴۰۰
پیکان بعد از سومین برد پیاپی در لیگ برتر حالا بیست روز فرصت دارد تا برای بازی حساس و دشوار هفته نهم برابر پرسپولیس آماده شود.

ورزش سه: پیکان در یک بازی سخت و دشوار برابر سپیدرود با گل دقایق آخر به یک سه امتیاز باارزش رسید و حالا یکی از مدعیان لیگ برتر است.( البته هنوز کمیته انضباطی رای مربوط به بازی این تیم برابر صنعت نفت آبادان را اعلام نکرده است) این در حالی است که بعد از یکی دو هفته نه چندان خوب که با حذف در جام حذفی برابر پارس جنوبی و تساوی خانگی برابر ماشین سازی تبریز همراه بود با کسب نتیجه در سه بازی اخیر دوباره توانست به جمع بالانشینان اضافه شود.

حمید مطهری مربی پیکان و دستیار اول مجید جلالی در تغییرات تاکتیکی این تیم برای رسیدن به توازن تاکتیکی در هفته های اخیر نقش مهمی داشته است. او درباره بازی و برد این هفته برابر سپیدورد گفت:« ما قبل از این برد هم با توجه به حریفانی که داشتیم بد کار نکردیم و برای هر بازی راه و روش همان بازی را اجرا می کنیم.

ما با سبک های مختلفی فازی می کنیم و برنامه ریزی هایمان برای هر بازی متفاوت است. در سه بازی آخرمان خداراشکر توانستیم برنده باشیم.»

او افزود:« در بازی با ماشین سازی هم که در تهران مساوی کردیم موقعیت های گل داشتیم اما موضوعی که بود انگار بچه ها بعد از سه بازی خوب ابتدای فصل به یک نوع راحتی ذهنی رسیده بودند که مانع از بردمان شد. ما برای اینکه برنده باشیم باید روی ذهن بازیکنانمان کار می کردیم و این موضوعی زمان بر است.

ما در این دو سه سالی که در پیکان هستیم همیشه سعی کردیم روی ذهن بچه ها کارکنیم و خداراشکر در این مدت هم برنامه هایمان جواب داد و دوباره توانستیم در کسب نتیجه هم موفق عمل کنیم.»

یکسال بعد از آن بازی جالب

پیکان در هفته نهم باید به مصاف پرسپولیس برود و این در حالی است که سال گذشته نیز دو تیم تقریبا در چنین شرایطی به مصاف هم رفتند. در آن زمان پرسپولیس بعد از حذف الاهلی عربستان به نیمه نهایی راه پیدا کرد و قبل از بازی با الهلال دوبازی در لیگ برتر در هفته های ششم و هفتم با پیکان و سپاهان داشت.

پرسپولیس تا قبل از بازی با پیکان باختی نداشت اما در این بازی در ورزشگاه آزادی با یک گل مغلوب شد. مطهری درباره بازی این هفته برابر پرسپولیس هم گفت:« ما در سال گذشته در حالی با پرسپولیس بازی کردیم که این تیم دراوج قرار داشت و ما بازی را بردیم.

البته ما در هفته نهم بیست روز دیگر باید با پرسپولیس بازی کنیم و نتایجی که این تیم برابر السد می گیرد خیلی می تواند در شرایط آن ها تاثیر داشته باشد.»

او درباره اینکه پیکان فصل گذشته هفت هفته پیروز شد اما بعد از آن افت کرد و چه برنامه ای دارند که امسال دچار چنین اتفاقی نشوند گفت:« ما پارسال روند خوبی داشتیم و هفت هفته بردیم و هفته هشتم مساوی کردیم. ببینید خیلی ها فقط بازی های ما مقابل استقلال و پرسپولیس را می بینند اما ما سال قبل از لحاظ فوتبالی افت نکردیم.

در آن زمان برای ما مسایل چالشی ایجاد کردند که ذهن تیم را به هم زد. برخی با یک برنامه ریزی تیم ما را به حاشیه بردند و از آن به بعد بچه ها از نظر ذهنی به هم ریختند و توپ هایمان گل نمی شد.»

بازی پرسپولیس با السد

بازیکن سابق پرسپولیس درباره بازی این تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر السد گفت:« پرسپولیس با بازی که مقابل الدحیل داشت می تواند السد را شکست دهد.

من می توانم بگویم السد از نظر کارتیمی در حد و اندازه های الدحیل نیست. درست این تیم چند بازیکن خوب مثل ژاوی و گابی را دارد اما الدحیل از نظر تیمی به مراتب تیم بهتری از السد است. پرسپولیس اگر انسجام تیمی اش را حفظ کند می تواند حتی در قطر السد را متوقف کرده و یا این تیم را شکست دهد.»

او که زمانی مربی سیامک نعمتی در پیکان بوده درباره اینکه گفته می شود این بازیکن به دلیل کمبود مهره برابر السد دفاع راست خواهد بود گفت:« سیامک نعمتی واقعا بازیکن خوبی است اما سبک بازی گرفتن از این بازیکن کاملا متفاوت است.

درباره سیامک نعمتی باید بگویم که او در ابتدا در پیکان دفاع راست بود و زمانی که ما او را به گوش چپ آوردیم حتی خودش فکر نمی کرد بتواند بازی کند و به همین دلیل کمی مقاومت هم می کرد و می گفت شاید نتوانم در این پست بازی کنم. اما سیامک بازیکنی کاملا تاکتیکی و درخدمت تیم است و به نظرم می توانددر دفاع راست هم نمایش خیلی خوبی برابر السد داشته باشد.»

سورپرایز سپیدورد

حمید مطهری در ادامه درباره تیم سپیدرود گفت:« سپیدورد فراتر از انتظار ما بود. من بازی های این تیم را دیده بودم و باید بگویم که سپیدرود با کادرفنی جدیدش که همه از دوستان خوب من و مربیان کاربلد هستند واقعا تغییر کرده و این سپیدرود آن سپیدرود سه هفته اول لیگ برتر نبود. این تیم از نظر طرح تاکتیکی و برنامه های فنی تیم بسیار خوبی بود.»

او افزود:« علی کریمی کادر بسیار خوبی مثل دکتر نوشادی و علیرضا امامی فر را دارد و روز جمعه ما به خوبی تفاوت را در بازی این تیم احساس کردیم. من فیلم های قبلی این تیم را کامل دیده بودم . سپیدرود واقعا پیشرفت کرده است هرچند در بخش هایی مشکلاتی وجود دارد که طبیعی است اما این تیم دیگر آن تیم هفته های ابتدایی نیست.

سپیدرود دیسیپلین و نظم خیلی خوبی داشت و مهمتر اینکه تماشاگران خیلی خوبی دارد که می توانند کمک کنند تا این تیم نتایج خوبی در ادامه بگیرد. ما سه امتیاز مهم را گرفتیم و بازی سختی را پشت سرگذاشتیم. من فکر می کنم و امیدوارم که سپیدرود با این کادرفنی خوبش بتواند به رده های بالاتر جدول بیاید و هوادارانش را خوشحال کند.»

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج