پیام نوآم چامسکی به جشنواره «مقاومت»
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۷۸۹۵۴
۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
۴۶۷۹
نوام چامسکی منتقد و زبان‌شناس آمریکایی به جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» پیام داد.

خبرگزاری مهر: نوام چامسکی منتقد و زبان‌شناس آمریکایی به جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» پیام داد.

پیام نوآم چامسکی به جشنواره «مقاومت»

به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت»، نوام چامسکی فعال سیاسی، منتقد اجتماعی و زبان شناس آمریکایی طی پیامی خطاب به جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» عنوان کرد: اقدام جشنواره «مقاومت» در زمینه مبارزه با افراط گرایی از طریق فیلم و ویدیو بسیار چشمگیر است.

وی افزود: در جهان امروز اشکال مختلفی از افراط گرایی خشونت بار وجود دارد که به خودی خود خطرناک هستند و می‌تواند با افزایش سطح خشونت بدتر شده و بقای انسان‌ها را تهدید کند به همین دلیل خوب است که ریشه‌های این مسئله و اصول شکل دهنده افراط گرایی خشونت بار را از بین ببریم و لذا این اقدامات خیلی اهمیت دارد.

وی در نقد عملکرد دولت عربستان سعودی و کشتار مردم بی‌گناه یمن تصریح کرد: قبل از هر چیز باید توجه داشته باشیم عملکرد عربستان سعودی با حمایت آمریکا و غرب است. این رژیم هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیرمستقیم حمایت می‌شود. این کشور ده‌ها میلیارد دلار سلاح از آنها خریده تا از ارتباط نزدیک و تاثیر مستقیم غرب بر فعالیت‌هایش مطمئن باشد.

به گفته وی، طبیعی است مسئولیت خشونت‌هایی را که ایجاد کرده‌اند، نمی‌پذیرند و این مسئله فقط به فجایع انسانی و مشکلاتی که در یمن درست شده ختم نمی‌شود. یکی از بهترین روزنامه‌نگاران خاورمیانه پاتریک کاکبرن سال‌ها آنجا بوده است و در مورد موقعیت آن منطقه اخیرا کتابی نوشته و در آن از وهابی‌سازی دنیای سنی مذهب صحبت کرده که از مشکلات بزرگ دوران مدرن است.

این منتقد اجتماعی و زبان شناس آمریکایی با بیان اینکه منظور از وهابی‌سازی، گسترش ایده‌های تندروانه و اصول‌گرایانه است که بر فکر رهبران کشور سعودی حاکم است و رژیم این کشور پول هنگفتی خرج ارسال و تاسیس مدارس‌، فقها و مساجد به روش مذهب وهابی در کشورهای اسلامی سنی مذهب می‌کند که تاثیر بسیار خطرناکی دارد، اضافه کرد: عربستان سعودی کشور بسیار سرکوب‌گری است.

کسی نمی‌تواند از رژیم سعودی و رژیم وهابی انتقاد کند و از دست مجازات در امان باشد چون یا سرش را می برند یا شلاقش می زنند یا زندانی‌اش می‌کنند. خشونت بی حد و حصری در جریان است. بهار عربی در کشور عربستان رخ نداد چون به مجرد این که اعتراضات نرمی آغاز شد به شدت آن را سرکوب کردند، مخصوصا در مناطق شیعه نشین شرق که نفت‌خیزتر است خشونت بسیار شدیدی را اعمال می‌کنند.

نوام چامسکی با تمجید از جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» در ایران عنوان کرد: جشنواره فیلم «مقاومت» اقدام مناسبی است که توجه ما را به بعضی از این موارد جلب می‌کند ولی موارد دیگری هم هستند که باید با جدیت بررسی شوند.

وی با اشاره به تهدید داعش و تفکرات افراط گرایی اظهار کرد: بسیاری از متفکران و اندیشمندان این حوزه معتقدند داعش یکی از محصولات حمله آمریکا به عراق و ماهیت خشن اشغال این کشور است. البته، این تنها دلیل شکل گیری داعش نیست ولی یکی از دلایل اصلی آن است. خشونت‌های غیرانسانی بسیاری می‌کنند و خوب است از خودمان بپرسیم برای حل این مشکل چه می‌توان کرد و می‌توان آن را از بین برد. بله. بی‌تردید ما امکانات فیزیکی نابود کردن آن را داریم ولی وقتی یک سازمان خشن را از بین می‌بریم بدون اینکه از خودمان بپرسیم از کجا به وجود آمده است نتیجه‌ای که به دست می‌آوریم از اصل مشکل بدتر و مخرب‌تر است.

وی در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: این اتفاق سابقه‌ای طولانی دارد که خیلی به روشنی می‌توانیم ابعاد آن را مشاهده کنیم. مثلا جورج بوش در آمریکا جنگ با ترور را در سال ۲۰۰۱ آغاز کرد. اسلام گرایی تندرو در آن زمان در چه وضعیتی بود. در آن زمان اسلام‌گرایی خشن در یک منطقه محلی روستایی در شمال غرب افغانستان، پاکستان محدود شده بود اما امروز تروریسم اسلام‌گرایانه کجاست؛ در همه جای دنیا.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف فرهنگی کشور به دبیری محمد خزاعی ۵ تا ۱۰ آذر ماه در تهران برگزار می‌شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
انجمن پرستاری ایران_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
انجمن پرستاری ایران_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
انجمن پرستاری ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
انجمن پرستاری ایران_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر