برنامه دولت برای نگه داشتن نرخ دلار
۷۷۹۵۸۶
۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۰
۱۰۴۵۰
عضو شورای پول و اعتبار گفت: برنامه دولت این است که نرخ ارز با ادامه روند کاهشی خود بر روی ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان تثبیت شود.

باشگاه خبرنگاران جوان: بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران و عضو شورای پول و اعتبار در نشست مشترک فعالان بخش تعاون در حوزه کشاورزی با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس که امشب در محل اتاق تعاون برگزار شد، با بیان اینکه یکی از مهمترین دستور کارهای نشست عصر امروز شورای پول و اعتبار موضوع ارز بود گفت: خوشبختانه با تصمیمات بانک مرکزی که البته اعلام نشده، نرخ ارز در حال تعدیل است.

وی با بیان اینکه روند کاهشی نرخ ارز ادامه دارد افزود: برنامه دولت این است که نرخ ارز با ادامه روند کاهشی خود بر روی ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان تثبیت شود.

این عضو شورای پول و اعتبار همچنین ادامه داد: موضوع دیگری که در نشست عصر امروز شورا مطرح شد، بررسی وضعیت بدهی نظام بانکی به بانک مرکزی بود؛ در این زمینه بانکهای خصوصی در حال حاضر ۸۵ هزار میلیارد تومان به بانک مرکزی بدهکارند که اگر این رقم را در عدد ۷ به عنوان ضریب فزاینده پایه پولی ضرب کنیم ۶۰۰ هزار میلیارد تومان از نقدینگی کشور ناشی از بدهی بانکهای خصوصی به بانک مرکزی است.

عبداللهی با اشاره به اینکه موضوع مطرح شده دیگر در نشست شورای پول و اعتبار، درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مستثنی کردن دو خودروساز بزرگ از انحصار دریافت تسهیلات بانکی است افزود:هم اکنون شرکت های خودروسازی منابع قابل توجهی از اعتبارات بانک مرکزی را به خود اختصاص می دهند و این موضوع باعث شده تا شرکت های کوچک از جمله تعاونی ها از دریافت تسهیلات بانکی محروم باشند.

رئیس اتاق تعاون ایران به مشکلات شرکت های تعاونی و اتحادیه های سراسری در حوزه منابع مالی اشاره کرد و گفت: هم اکنون بانک توسعه تعاون به عنوان بانک تخصصی در بخش تعاون عملکردی مشابه و حتی بدتر از بانکهای تجاری در تخصیص منابع به فعالان بخش تعاون دارد.

تخصیص ٨٠ درصد منابع بانک توسعه تعاون به بخش غیرتعاونی

وی افزود: بر اساس اساسنامه بانک توسعه تعاون باید ۷۰ درصد منابع این بانک به بخش تعاون و ۳۰ درصد مابقی نیز به بخش های غیرتعاونی اختصاص یابد اما در حال حاضر حدود ۸۵ درصد از منابع بانک توسعه تعاون به بخش غیرتعاونی تخصیص پیدا کرده است و سهم بخش تعاون از منابع این بانک حدود ۱۵ درصد بوده است.

عبداللهی با تاکید بر لزوم افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه قرار بود از محل فروش اموال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به افزایش سرمایه این بانک تخصصی اقدام شود اما در این زمینه هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس اتاق تعاون ایران با بیان به اینکه بخش تعاون کشور هیچ کمبودی در حوزه قوانین بالادستی ندارد، افزود: مهمترین مشکل ما در حوزه اجرای قوانین است و انتظار ما از نمایندگان مجلس این است که بر وظیفه دیگر خود نظارت بر اجرای قوانین است اهتمام بیشتری داشته باشند.

عبداللهی با اشاره به اینکه حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد از فعالیت بخش تعاون در اقتصاد در حوزه فعالیت های مربوط به بخش کشاورزی است، خطاب به اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بنابراین بیشترین نگاه اتاق تعاون و فعالان این بخش به این کمیسیون است تا کمک کنند قوانین بخش تعاون به خوبی اجرا شوند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
France
01:39 - 1397/07/11
تثبیت رو ۱۱هزار تومان دلار ۳۸۰۰تومان بوده ۱۱هزار بشه دولت خوب کاری کرده خاکن
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1397/07/11
عزیز برادر به چه علت بر روی یازده هزارتومن اسرار دارید بگذارید مردم رنگ آسایش را دوباره ببیینن. حالا اگر پایین تر بیایید از سرمایه جنابعالی کاسته خواهد شد که چنین نظر کارشناسی نپخته ای داده اید
Germany
01:47 - 1397/07/11
اروپاييها خيلي خوبند ،،،ولي باورهاي غلط دارند،،،و خوب بودن انها را مردم كشورهاي ديگر به خاطر تبليغات دشمنانشان نمي دانند و از انها هراس دارند،،،،
Iran, Islamic Republic of
01:57 - 1397/07/11
البته که برنامه بانک مرکزی اعلام نشده به دلیل اینکه هیچ برنامه‌ای نبوده اصلا،دلیل بالا رفتن نرخ دلار نبود عرضه است نه جو روانی ونه حباب و این منطقی همیشه وقتی عرضه نسبت به تقاضا بیشتر باشه گرون میشه ولی هیچ توجهی برای پاین امدنش نیست
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1397/07/11
متوجه ایید که دولت نمیزاره ارز از 11 هزار تومان پایینتر بیاد چون تو سود ضرر میکنن این روند افزایشی هم برای پرداخت بدهی های بانکها به بانک مرکزی بود البته برای جبرانش دست کردن تو جیب مردم نفری 500 هزار تومان ناقابل از هر ایرانی با
Iran, Islamic Republic of
02:57 - 1397/07/11
چرا مسئولین ما در پی رشد چند برابری نرخ ارز و دلار هستند ای کوته فکران و ای خسران تعضف و سست ذهن اینگونه اقدامات شما خدمت به ملت و کشاورز و راننده نیست اینگونه تصمیمات مایه مباهات و پا گرفتن بیشتر از دست دادن ارزش پول ملی را به ارمغان دارد تو چکاره خزانه و بازار ارز کشور هستی که نرخ ۱۱۰۰۰هزار تومانی تثبیت می کنید ننگ بر شما باد که فردا دوباره محصولی چون فساد و فرار ندارید!!!
United Arab Emirates
04:58 - 1397/07/11
چرا به 3700 قبل نرسه ورو 11000 بمونه ،مسخره ها 5 برابرش کردید که مردم به 3 برابر راضی وناچار شوند ،کلاشها
Iran, Islamic Republic of
06:07 - 1397/07/11
اون موقع که میرفت بالا دولت کاری نداشت حالا که میاد پایین میخوان جلوش بگیرن چقدر شیطانید بعد میگید آمریکا شیطان است.
Iran, Islamic Republic of
06:25 - 1397/07/11
لازم نیست زحمت بکشه ،چندروز دیگه دوباره میره بالا اخه اتفاق خاصی نیفتاده صلح کردیم مردم ساده لوح دولت میخواد ارز بخر جنس های مردم و بریزه تو بازا این کارو کرده بزار تحریم نفتی شروع بشه این حباب ها باد میکنن و تا مرز بیست هزار تومان هم میرسه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
شما لطفا جو خراب نکن
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1397/07/11
قیمت دلار باید طوری بشه که بین خرید وفروشش زیادفرقی نباشه که مردم بخوان ذخیره کنن برای سرمایه گذاری ...
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1397/07/11
خدا لعنتشون کنه انشاالله که میخوان نرخ دلار ۱۰ و یا ۱۱ هزار تومان باشه که سه برابر باشه!!!!!!!
همش به سود خودشونه و به ضرر مردم بدبخت بیچاره
دلار بیشتر از هزار تومن نمی ارزه به خدا
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1397/07/11
اگه دوباره تیتر بزنی نقدینگی زیاده ریال پهن شده به جو روانی دامن بزنی مردم برن دلار بخرن پدرتو در می یارم اگه مردی نظرمو چاپ کن
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1397/07/11
قیمت دلار دست دولته چه بالا بردنش چه پایین اوردنش خاک بر سر ملت نفهمی که بازیچه اینا شدن
Iran, Islamic Republic of
07:59 - 1397/07/11
دولت بیخود کرده که نرخ دلار را ده تا یازده هزار تومان میخواهد تثبیت کند باید بر گردد به سال نود پنج
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1397/07/11
دولت تو این مدت هم خزانه را پر کرد هم اقا زادها را کلفت کرد
Germany
04:18 - 1397/07/13
هم وطنان عزیز من کارم بیزینس هست و کاملا به بازار ارز اشراف دارم ، همون زمان که دلار هر روز میرفت بالا میدیدم که مردم عادی که هیچ سررشته ای از بازار ارز ندارن اومدن دلار میخرن ، پیرمرد خونه فروخت ، خانم و آقای فرهنگی بازنشسته کارمند ، بازاری و افراد عادی همه هجوم آوردن دلار خریدن بدون اینکه بازار رو تحلیل کنن ، خوب مشخصه که الان همه متضرر میشن - نظر حقیر اینه که اگه تو کاری سررشته نداریم ورود نکنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج