مخالفت کاخ سفید با پروژه محرمانه گوگل
۷۸۰۹۵۴
۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
۲۵۴۷ 
همانطور که در مطالب قبل اشاره کردیم گوگل در حال ساخت یک موتور جستجوی اختصاصی سانسور شده برای چین است. این پروژه باعث اعتراض و استعفای برخی از کاربران گوگل شده و اختلافات زیادی را در گوگل ایجاد کرد.

وبسایت سخت افزار: همانطور که در مطالب قبل اشاره کردیم گوگل در حال ساخت یک موتور جستجوی اختصاصی سانسور شده برای چین است. این پروژه باعث اعتراض و استعفای برخی از کاربران گوگل شده و اختلافات زیادی را در گوگل ایجاد کرد.

مخالفت کاخ سفید با پروژه محرمانه گوگل

بر اساس پیش بینی برخی، این پروژه از همین ابتدا شکست خورده است و حتی اعتراضاتی از سوی کاخ سفید صورت گرفته است. ترامپ نیز به صورت مستقیم با این پروژه مخالفت کرده است. به گفته ی مجله وال استریت، معاون رئیس جمهور، مایک پنس در سخنرانی خود اعلام کرد که این موتور جستجوی سانسور شده تحت عنوان Dragonfly منافع کاربران چینی را به خطر خواهد انداخت و قابل قبول نیست.

افراد زیادی تا کنون اعلام کردند که این پروژه با شکست مواجه خواهد شد. Dragonfly، موتور جستجوی سانسور شده، از طریق شماره تلفن افراد قادر خواهد بود تا جستجوی افراد در موتور جستجو را پیگیری کند که این نقض حریم خصوصی کاربران چینی خواهد بود. البته عنوان شده است که این قابلیت فقط در شرایط خاص و برای افراد خاصی صورت خواهد گرفت.

گوگل هنوز به طور رسمی تایید نکرده است که پروژه ی Dragonfly در حال انجام است. مدیران اجرایی این کمپانی نیز به شکلی محرمانه اعلام کردند که هنوز این پروژه در مراحل اولیه قرار دارد. نکته ی جالب این است که تمامی مخالفت ها و حتی استعفای کارمندان گوگل، باعث نشد تا این پروژه متوقف شود. به گزارش نیویورک تایمز تاکنون حدود 1400 کارمند در نامه ای خواستار شفافیت بیشتر در پروژه Dragonfly شدند.

البته نمایندگان مجلس نیز به طور رسمی از گوگل تقاضای شفاف سازی داشته اند. در نتیجه یا این پروژه به زودی متوقف خواهد شد و یا شاهد توضیحات شفاف از سوی گوگل خواهیم بود. به طور کلی چین با بیش از 1 میلیارد کاربر یک بازار ارزشمند و سودآور برای گوگل است در نتیجه تصمیم گیری برای گوگل دشوار خواهد بود.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج