استفاده از سم عنکبوت برای درمان سرطان پوست
۷۸۱۹۸۳
۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
۴۸۶۵
محققان موفق به شناسایی ماده ای در سم ترشح شده از نوعی عنکبوت استرالیایی شده اند که از آن می توان برای نابودی سلول های سرطانی در پوست بدن انسان استفاده کرد.

خبرگزاری فارس: محققان موفق به شناسایی ماده ای در سم ترشح شده از نوعی عنکبوت استرالیایی شده اند که از آن می توان برای نابودی سلول های سرطانی در پوست بدن انسان استفاده کرد. سم یادشده تومورهای سیاه رنگ موجود در قشر عمیق پوست موسوم به ملانوما را نابود می‌کند.

عنکبوت یادشده که به آراکانید شهرت دارد، تنها در استرالیا زندگی می کند و عنکبوت بسیار خطرناک و سمی است که حالا نجات بخش بیماران سرطانی شده است.

بررسی های انجام شده در دانشگاه کوینزلند استرالیا در این زمینه پس از پژوهش های مشابهی در برزیل صورت می گیرد. تحقیقات دانشمندان برزیلی از وجود پلیمرهای بسیار کوچکی موسوم به Gomesin در بدن نوعی خاص از عنکبوت های برزیلی به نام Acanthoscurria gomesiana خبر می داد که خاصیت ضدسرطانی دارند.

سم عنکبوت استرالیایی هم حاوی پلیمرهای مشابهی با ساختار شیمیایی مشابه است و همین امر زمینه ساز آغاز تحقیقات بر روی خاصیت ضدسرطانی آن شد. نکته مهم این است که سم این عنکبوت تاثیر مخربی بر روی سلول های سالم پوست ندارد و تنها سلول های سرطانی را هدف قرار می دهد. قرار است در آینده آزمایش های بیشتری به منظور تهیه دارو از سم این عنکبوت انجام شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج