عوارض لیزر واژن چیست؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۸۲۲۷۱
۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
۳۶۴۶۸۹
گاهی اوقات دیواره واژن در اثر یائسگی و زایمان نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود که به آن آتروفی واژن می‌گویند. آتروفی واژن نوعی بیماری محسوب می‌شود و ممکن است درد و سوزش و خارش را به همراه داشته باشد. یکی از روش‌های درمان آتروفی واژن، لیزر واژن است.

برترین‌ها: گاهی اوقات دیواره واژن در اثر یائسگی و زایمان نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود که به آن آتروفی واژن می‌گویند. آتروفی واژن نوعی بیماری محسوب می‌شود و ممکن است درد و سوزش و خارش را به همراه داشته باشد.

یکی از روش‌های درمان آتروفی واژن، لیزردرمانی است. لیزر واژینال علاوه بر موارد درمانی به عنوان عمل زیبایی هم انجام می‌شود و برای مواردی همچون: افزایش میل جنسی و بهبود وضعیت جنسی، بازسازی، ترمیم و زیباسازی لب‌های تناسلی، روشن کردن واژن و کشاله ران و جوانسازی واژن، تنگ کردن و بهبود وضعیت داخلی واژن، بهبود افتادگی مثانه، درمان و کنترل بی اختیاری ادرار، بهبود و درمان خشکی واژن به کار می‌رود.

به طور کلی می‌توان گفت که اکثر زنان با افزایش سن یا پس از بارداری، زایمان و یا تغییرات وزن و یا حتی افرادی که زایمان نکرده اند (به دلایل ژنتیکی دارای شلی بافت‌های پرینه هستند)؛ همگی ممکن است از گشادی واژن و کاهش میل جنسی و عدم رضایت همسرشان در رابطه زناشویی گله‌مند و ناراحت باشند.

عوارض لیزر واژن چیست؟

مشکل شل شدگی و تغییرات نامطلوب ظاهری واژن می‌تواند در زندگی جنسی و زناشویی هم تاثیرات منفی داشته باشد. افرادی که دچار اختلال در ارگاسم جنسی هستند و یا به دلیل باز بودن دهانه رحم، از عفونت‌های مکرر واژن و رحم، رنج می‌برند، گزینه مناسبی برای درمان لیزر واژن هستند.

بسیاری از زنان پس از لیزر واژن از کاهش علائم آتروفی و بهبود وضعیت جنسی خود راضی هستند. این روش درمانی برای انواع شرایط واژینالی به کار برده شده و نتایج قابل قبولی دارد. علاوه بر این، لیزر واژن اغلب برای بیماران سرطانی و سایر گروه‌هایی که نمی‌توانند درمان‌های معمول برای آتروفی واژینال انجام دهند، روش بسیار مناسبی است.

به طور معمول، در طول لیزر واژن و به منظور کاهش درد، پزشکان کرم واژن را توصیه می‌کنند. در صورتی که درد ادامه دار باشد، معمولا از درمان هورمونی و استروژن به عنوان درمان جایگزینی، استفاده می‌شود. البته برخی از زنان، به درمان هورمونی واکنش نداده و برای آن‌ها مناسب نیست.

آیا لیزر واژن خطر دارد؟

اکثر زنانی که تحت درمان لیزر واژن قرار می‌گیرند ممکن است پس از درمان و یا در طی لیزر، علائمی مانند خارش، سوزش، قرمزی یا تورم داشته باشند. با این حال، این عوارض بیش از چند روز طول نمی‌کشد و معمولا اثرات طولانی مدت مرتبط با درمان لیزر واژن گزارش نشده است.

آیا لیزر واژن در جوانسازی واژن موثر است؟

هر یک از مشکلات و اختلالاتی که بانوان با آن مواجه هستند، دارای روش درمانی مخصوص به خود می‌باشد به عنوان مثال در صورتی که از کم‌حجمی واژن خود ناراضی باشند، می‌توانند اقدام به تزریق چربی به واژن نمایند. آتروفی واژن و تغییر شکل و شل شدن ناحیه واژن مشکلی است که معمولا بعد از یائسگی اتفاق می‌افتد، یعنی زمانی که تولید استروژن کم شده و دیواره‌های واژن پس از آن نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود.

البته شل شدن واژن تنها در یائسگی ایجاد نمی‌شود و ممکن است پس از رابطه‌های پی در پی جنسی، بارداری و سایر موارد، دچار شل شدگی شود. تمام این موارد با استفاده از لیزر، قابل درمان است. در طول یائسگی، سلول‌های غشای مخاطی در واژن فعالیت کمتری دارند و نمی‌توانند کلاژن زیادی تولید کنند.

کلاژن ها، دیواره‌های واژن را هیدراته کرده و تغذیه می‌کند و در صورت کاهش کلاژن، دیواره واژن شکننده شده و مستعد ابتلا به عفونت می‌شوند. پزشکان ممکن است مرطوب کننده‌های واژینال، کرم‌ها و قرص‌های استروژن و همچنین روان کننده‌های ضد آب را در طول رابطه جنسی توصیه کنند.

اقدامات پیش از لیزر واژن

مانند هر جراحی دیگری، پیش از انجام لیزر واژن نیز باید اقداماتی را انجام دهید تا نتایج لیزر بهتر و به انتظارات شما نزدیک‌تر باشد. برخی از این اقدامات به شرح زیر می‌باشند:

  • در روز انجام لیزر، دوش بگیرید و ناحیه تناسلی خود را ضدعفونی نمایید.
  • در محل لیزر از هیچگونه کرم مرطوب کننده و یا لوسیون استفاده نکنید.
  • محل لیزر فاقد موهای زائد باشد.
  • تا سه روز پیش از انجام لیزر واژن، از شیو کردن، اپیلاسیون و سولاریوم بپرهیزید.

لیزر واژن چگونه انجام می‌شود؟

این عمل به صورت سرپایی بوده و در کلینیک یا مطب توسط متخصص مربوطه انجام می‌شود.

در تکنولوژی لیزر، یک پروب کوچک وارد واژن می‌شود. صد‌ها ستون کوچک از انرژی لیزر پس از آزاد شدن از پروب، دیوار داخلی واژن را هدف قرار داده و ترمیم و جوان سازی صورت می‌گیرد.

انرژی لیزر، پس کمتر از یک دهم ثانیه از دستگاه خارج می‌شود و کمی از بافت را حذف می‌کند و این کار بدن را تحریک می‌کند که پس از آن، بافت سالم و جدید رشد کند.

تنها دستورالعمل مهم پس از درمان، جلوگیری از فعالیت جنسی به مدت پنج روز است. با جوان سازی واژن در زنان با دستگاه لیزر، ناحیه تناسلی در زنان بازسازی و ترمیم می‌شود. ناحیه تناسلی مانند دیگر بخش‌های بدن ممکن است دچار تغییر و آسیب شده و با روش لیزر، سلامت اولیه خود را به دست می‌آورد.

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر