آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ
۷۸۶۷۲۲
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
۸۶۸۹
فهرست زیر شامل ۲۰ فرد ثروتمند تاریخ است که ثروت آن‌ها بر اساس تخمین‌های علمی و مطابقت با نرخ تورم در سپتامبر ۲۰۰۸ ارزیابی شده است. باید توجه داشت که در لیست ارائه شده تنها بیل گیتس، وارن بافت و کارلوس اسلیم در قید حیات هستند.

وب‌سایت پول نیوز: فهرست زیر شامل 20 فرد ثروتمند تاریخ است که ثروت آنها بر اساس تخمین های علمی و مطابقت با نرخ تورم در سپتامبر 2008 ارزیابی شده است. باید توجه داشت که در لیست ارائه شده تنها بیل گیتس، وارن بافت و کارلوس اسلیم در قید حیات هستند.

همینطور لازم به ذکر است که آنها هنوز هم شانس آن را دارند که جایگاه خود را در میان ثروتمند ترین افراد تاریخ بهبود ببخشند. همانطور که خواهید دید بسیاری از افراد موجود در این فهرست از بریتانیا و آمریکا هستند و دلیل آن را می توان وجود یک سیستم مالکیت خصوصی مشخص و همچنین سیستم ارزیابی و تخمین نظام مند در این دو کشور دانست.

برای محاسبه میزان ثروت افراد در هر جامعه ای ابتدا نیازمند شرایطی خاص در این زمینه هستیم:

ابتدا، حتما باید یک سیستم مالکیت خصوصی وجود داشته باشد تا افراد بتوانند دارایی هایی مختص به خود را در اختیار داشته باشند؛ سیستمی که تعلق دارایی به آنها را تضمین کرده و به آن مشروعیت ببخشد.

همچنین، وجود نوعی سیستم یا مرجع ارزیابی برای بررسی ارزش و بهای دارایی ها به صورت خالص و بر اساس یک ارز رایج (مثلا دلار آمریکا) است.

و در آخر، پنهان نبودن دارایی های افراد و قابلیت محاسبه آن موضوع مهمی در رتبه بندی افراد پولدار است. باید توجه داشت در بسیاری از موارد اطلاعات دقیقی از میزان دارائی افراد در دست نیست. فرار از پرداخت مالیات های سنگین یکی از دلایل اصلی این پنهان کاری است.

20. کارلوس اسلیم (Carlos Slim)

میزان ثروت: 61.8 میلیارد دلار

منبع ثروت: کارلوس اسلیم مالک چندین شرکت بزرگ مخابراتی به ویژه شرکت «آمریکا موویل» در مکزیک است که یکی از بزرگترین شرکتهای آمریکای لاتین محسوب می شود. گفته می شود که بین سالهای 2005 تا 2007 میزان دارایی های اسلیم دوبرابر شده است و در این مدت روزانه 27 میلیون دلار بر آن افزوده شده است.

دلیل این امر ساده است: او مالک همه چیز در مکزیک است. مالکیت حدود 200 شرکت در اختیار اوست که در زمینه های مخابرات، حمل و نقل، تولید سیگار و صنعت نوشابه سازی فعالیت دارند.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


19: وارن بافت (Warren Buffett)

میزان ثروت: 63.9 میلیارد دلار

منبع ثروت: سرمایه گذاری در زمینه های مختلف. او مدیر عامل و سهام‌دار اصلی شرکت برکشایر هاتاوی می باشد. در ماه ژوئن سال ۲۰۰۶ ٬ او ۸۳٪ از دارایی خود را به بنیاد بیل و ملیندا گیتس اهدا کرد. او قول داده تا پایان عمرش 99 درصد از داراییهای خود را اهدا کند.

علیرغم داشتن ثروت زیاد، او به داشتن زندگی ساده و رفتار فروتنانه مشهور است. آخرین معامله اقتصادی وی، خرید 23 میلیارد دلاری شرکت ریلگی با همکاری شرکت مارس بود. وی همان فردی است که در مقابل کنگره حاضر شد و بر اهمیت وضع مالیات بر املاک تاکید کرد. فقط ثروتمندترین مردان تاریخ می توانند دست و دلبازی های میلیاردی داشته باشند.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


18: سام والتون (Sam Walton)

میزان ثروت: 64.5 میلیارد دلار

سام والتون یک خرده فروش افسانه اي بود که در سال 1962 «وال مارت» را بنيان نهاد. مي‌گويند اگر سام والتون اكنون زنده بود، ثروتي دو برابر بيل گيتس داشت. او سال 1998 در ميان فهرست 100 فرد تاثيرگذار قرن‌‌‌بيستم مجله تايم قرار گرفت.

شرکت مال مارت به اندازه ای رشد کرده است که هر کدام از چهار فرزند سام والتون ثروتی معادل 20 میلیارد دلار دارند. درگذشت سام والتون در سال 1992 بسیار زودتر از آن بود که وی بتواند پتانسیل کامل امپراتوری خود به نام وال-مارت را ببیند، هر چند که در طول عمر خود، قطعا فرد موفقی بود. او از یک فروشگاه کوچک در آرکانزاس به یکی از پولدارترین مردان تاریخ تبدیل شد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


17: مارشال فیلد (Marshall Field)

میزان ثروت: 66.1 میلیارد دلار

منبع ثروت: فلسفه «همیشه حق با مشتری است» با مارشال فیلد آغاز شد. از این رو آگاهی درباره ارائه خدمات مناسب به مشتریان با موفقیت روبرو شد و فیلد را در لیست ثروتمندان تاریخ قرار داد. وی کار خود را از فروشگاههای کوچک آغاز کرد اما طی مدت کوتاهی، ثروت هنگفتی را بدست آورد. فیلد سرمایه گذاریهای خوبی در حوزه املاک و مستغلات در شیکاگو انجام داد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


16: استفان وان رنزلایر (Stephen Van Rensselaer)

میزان ثروت: 68.5 میلیارد دلار

منبع ثروت: رنزلایر سرهنگ ارتش ایالات متحده آمریکا و عضو مجلس ایالتی نیویورک بود. وی با تاسیس «موسسه پلی تکنیک رنزلایر» تجارت پرسودی را براه انداخت.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


15: جی گولد (Jay Gould)

میزان ثروت: 71.2 میلیارد دلار

جی گولد غول راه آهن ایالات متحده آمریکا و سلطان بازار طلا و همچنین بانی تحول در صنعت حمل و نقل آمریکا در قرن نوزده بود. وی با همکاری یک سرمایه گذار دیگر به اسم جیمز فیسک به شناخته شده ترین چهره های بازار طلا در زمان خود تبدیل شدند.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


14: هنری دوک از لنکستر (Henry Duke of Lancaster)

میزان ثروت: 77.5 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی تاریخدان ویلیام روبنشتاین در نشریه تایمز و محاسبه ثروت وی بر اساس دلار و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

وی یک دیپلمات انگلیسی، نجیب زاده، سرباز و از اعضای بنیان گذار «فرمان شوالیه گری» بود. امروزه او بیشتر بخاطر انجام مذاکرات صلح با فرانسه و حامی «کالج کورپوس کریستی» در دانشگاه کمبریج شناخته می شود.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


13: فردریک ویرهاوزر (Frederick Weyerhaeuser)

میزان ثروت: 79.4 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی پیتر برنشتاین از مجله فوربس و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: او بنیانگذار «شرکت ویرهاوزر» به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تهیه الوار در ایالات متحده آمریکا است. به عبارتی ویرهاوزر فردی است که نامش با صنایع چوب و الوار عجین شده است.

پس از جنگ داخلی در آمریکا با توجه به افزایش تقاضا برای خرید الوار به منظور مرمت آسیب های برجامانده از جنگ ،ویرهاوزر برگ برنده را در اختیار داشت چراکه هر روز بر میزان تقاضای الوار افزوده می شد. وی نقش مهمی در ایجاد بسیاری از فرصت های شغلی در مزارع بسیاری از مناطق ایالات متحده داشت.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


12: ای. تی. استوارت (A.T. Stewart)

میزان ثروت: 88.9 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی پیتر برنشتاین از مجله فوربس و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: استوارت یکی از کارآفرین های برجسته آمریکایی بود. وی اولین فروشگاه خرده فروشی خود را منهتن تاسیس کرد و پس از اندک مدتی فرشگاههای زنجیره ای خود را در سراسر ایالات متحده گسترش داد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


11: جان از منطقه گونت (John of Gaunt)

میزان ثروت: 101 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی تاریخ دان ویلیام روبنشتاین در نشریه تایمز و محاسبه ثروت وی بر اساس دلار و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: او نایب السلطنه ریچارد دوم در پایان دوره پادشاهی وی و هم چنین پدر هنری بولینگ بروک (یکی از پادشاهان انگلیس) بود. جان از شخصیت های داستان های شکسپیر هم به شمار می رود. وی به لطف دارائی های به ارث رسیده از طرف پدرش جز ثروتمندان تاریخ به شمار می رود.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


10: استفان گیرارد (Stephen Girard)

میزان ثروت: 105 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی پیتر برنشتاین از مجله فوربس و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

گیرارد یک آمریکایی فرانسوی الاصل بود که از چهره های موفق صنعت حمل و نقل به شمار می رفت. او در اواخر عمر خود وارد صنعت بانک داری شد و «بانگ گیرارد» را تاسیس کرد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


9. ریچارد فیزالان دهم (Richard Fitzalan 10th Earl of Arundel)

میزان ثروت: 108 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی تاریخ دان ویلیام روبنشتاین در نشریه تایمز و محاسبه ثروت وی بر اساس دلار و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: او کنت منطقه آروندل و یک فرمانده نظامی بود و در جنگ های استقلال اسکاتلند و جنگ های یکصد ساله برای بریتانیا جنگید. فیزالان ثروت فراوانی را در طول عمر خود بدست آورد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


8. جان جاکوب آستور (John Jacob Astor)

میزان ثروت: 121 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی پیتر برنشتاین از مجله فوربس و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: او یک تاجر موفق در صنعت پوست و خز بود و انحصار این بازار را در حدود سالهای 1800 در دست داشت. وی سرانجام حوزه تجارت خود را تغییر داد و به سرمایه گذاری در زمینه املاک در نیویورک سیتی روی آورد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


7. ویلیام دو وارن (William de Warenne)

میزان ثروت: 134 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی تاریخ دان ویلیام روبنشتاین در نشریه تایمز و محاسبه ثروت وی بر اساس دلار و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: ویلیام دو وارن که اصلیت نرماندی داشت در جنگ هاستینگ ها شرکت کرد و عمده ثروت خود را از مناطق نورث فولک و یورکشایر جمع آوری کرد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


6. بیل گیتس (Bill Gates)

میزان ثروت: 136 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی ها از منابع مختلف و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: بیل گیتس در سال 1975 شرکت مایکروسافت را با همکاری پاول آلن بنیان نهاد و در مدت کوتاهی به غول صنعت کامپیوتر تبدیل شد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


5. آلان روفوس (Alan Rufus)

میزان ثروت: 149 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی تاریخ دان ویلیام روبنشتاین در نشریه تایمز و محاسبه ثروت وی بر اساس دلار و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: روفوس یک نورمن بود که در جریان حمله ویلیام فاتح به بریتانیا در قرن یازده به نیروهای او پیوست. او مالکیت بیش از 250 هزار هکتار زمین از یورکشار تا لندن را در اختیار داشت و همچنین مالک قلعه ریچموند در شمال یورکشایر بود.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


4. کورنلیوس واندربیلت (Cornelius Vanderbilt)

میزان ثروت: 185 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی پیتر برنشتاین از مجله فوربس و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: واندربیلت ابتدا در صنعت قایقهای بخار سرمایه گذاری کرد اما در سال 1862 شروع به خریدن خطوط راه آهن نمود و پس از مدتی نسبتا طولانی توانست به جمع میلیاردهای تاریخ بپیوندد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


3. ویلیام کانکویرور (William The Conqueror)

میزان ثروت: 209 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی تاریخ دان ویلیام روبنشتاین در نشریه تایمز و محاسبه ثروت وی بر اساس دلار و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: وی در سال 1066 اولین حمله خارجی خود به بریتانیا را با موفقیت به اجرا درآورد. اگر چه او پادشاهی خودکامه بود اما میزان ثروت وی قبل از رسیدن به تاج و تخت، همچنان می تواند وی را در ردیف سومین فرد ثروتمند جهان قرار دهد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


2. اندرو کارنگی (Andrew Carnegie)

میزان ثروت: 309 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی پیتر برنشتاین از مجله فوربس و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: کارنگی زمانی که بازار تجارت فولاد پر رونق بود به سرمایه گذاری در این صنعت روی آورد و پس از مدت کوتاهی به امپراتور صنعت فولاد ایالات متحده تبدیل شد.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ


1. جان دی. راکفلر (John D. Rockefeller)

میزان ثروت: 336 میلیارد دلار (بر اساس ارزیابی پیتر برنشتاین از مجله فوربس و مطابقت آن با نرخ تورم روز)

منبع ثروت: راکفلر در سال 1870 و در سن 31 سالگی شرکت استاندارد اویل را تاسیس کرد و بسیاری از پالایشگاه های نفت در ایالات متحده را خریداری نمود. او در اواخر عمر خود مالک بیش از 90 درصد از صنعت نفت آمریکا بود.

آشنایی با ثروتمندترین ثروتمندان تاریخ

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1397/07/28
فک کنم از جان دی داکفلر یک فیلم ساختن به اسم تمام پول های جهان که درمورد گروگان گیری نوه اش بود که خساست بیش از حد او و طمعش را نشان میدهد.
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1397/07/28
چرا خبری از جف بزوس نیست .جف ثروتمند ترین فرد حاظر دنیاس
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1397/07/28
اینا خمس و زکاتشونو پرداخت کردن؟
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1397/07/28
مستندی درباره وارن بافت دیدم واقعا کنسه
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1397/07/28
ثروت واقعی آرامشه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
گربه دستش به گوشت نمیرسه. میگه
خخخخخخخخخ
مارس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
شما دارید؟
سویل
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
کاربر۱۸:۵۶ باید بگم بهت که بابام پولداره ولی پول دوست نیستم هرکسی که دم از آرامش میزنه یا مثل من کامنت میزاره دلیلش این نیست که ازش محرومه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
اسم بابای سویل توی این لیست چرا نبود؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1397/09/11
البته قابل ذکر است طبق قرآن بزرگترین ثروت نزد قارون بوده و هست .که فعلا مهروموم شده تا تحویل امام زمان شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج