جشن‌های عجیب والدین برای نوزادان؛ گودبای پمپرز و تاتی‌پارتی!
۷۸۷۳۴۹
۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
۱۲۷۵۱
پسربچه‌ای موطلایی با کیکی که به کوچکی کیک صبحانه است و سه شمع... این عکسی است که حالا در فضای مجازی دست به دست می‌شود، اما در همین زمان در ایران بچه‌داری پرخرج و لاکچری مد شده است و حالا موسسات جشن‌ها و مراسم پایشان را از برگزاری مراسم عروسی و ختم فراتر گذاشته‌اند و انواع و اقسام جشن‌های مختلف و پرهزینه را برای بچه‌های شما ابداع کرده‌اند.

روزنامه شهروند: پسربچه‌ای موطلایی با کیکی که به کوچکی کیک صبحانه است و سه شمع... این عکسی است که حالا در فضای مجازی دست به دست می‌شود و به تولد فرزند یکی از ستاره‌های فوتبال جهان منتسب شده است اما در همین زمان در ایران بچه‌داری پرخرج و لاکچری مد شده است و حالا موسسات جشن‌ها و مراسم پایشان را از برگزاری مراسم عروسی و ختم فراتر گذاشته‌اند و انواع و اقسام جشن‌های مختلف و پرهزینه را برای بچه‌های شما ابداع کرده‌اند.

آنها برای جنین شما آلبوم عکس می‌سازند و بعد از تعیین جنسیت بچه جشن‌های پرخرجی طراحی می‌کنند اما جشن‌ها و مراسم آنها به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ جشن درآوردن دندان، تاتی‌ پارتی، گودبای پمپرز و... بخشی از این مراسم پرخرجی است که این موسسات برای بچه‌های شما طراحی کرده‌اند و جالب است که خودشان می‌گویند بیشتر مشتریان آنها نه قشر پولدار که خانواده‌های متوسط هستند.

گودبای پمپرز و تاتی‌پارتی ایرانی

آلبوم عکس جنین!

اگر الگوی روتینی برای هزینه‌های بچه‌داری در ذهن‌تان وجود دارد، باید بگوییم که الگویتان قدیمی شده است. دیگر سیسمونی، پوشک و هزینه زایمان مهمترین خرج و مخارج بچه‌داری نیستند و موسسه‌هایی وجود دارد که بچه‌داری را برایتان پرخرج و پرخرج‌تر می‌کند.

این هزینه درست از ماه‌های اول جنینی شروع می‌شود. اشتباه نکنید، چون منظورمان هزینه آزمایش‌های پزشکی و چکاپ مادر نیست. حالا نوزاد شما می‌تواند از دوره جنینی آلبوم عکس داشته باشد. کافی است ٥٠٠ تا ٦٠٠‌هزار تومان هزینه کنید و سونوگرافی سه‌بعدی از نوزادتان تهیه کنید و آن را به آتلیه‌های عکاسی بسپارید.

آتلیه‌های عکاسی در تهران چیزی بین یک‌میلیون تا یک‌میلیون و ٢٠٠‌هزار تومان از شما پول می‌گیرند تا با سونوگرافی سه‌بعدی از جنین شما، آلبوم عکس درست کنند. البته آنها می‌گویند که مراسم عکاسی از نوزاد در نخستین ساعات تولد را هم متقبل می‌شوند و پدر نوزاد با تیم عکاسی به بیمارستان می‌رود.

سوروسات تعیین جنسیت

مراسم بعدی که موسسات خدمات جشن‌ها و مراسم برایتان خواب دیده‌اند، جشن تعیین جنسیت نوزاد است. وقتی به سونوگرافی رفتید و جنسیت نوزاد اعلام شد، می‌توانید یک جشن خانوادگی پرخرج بگیرید و جنسیت نوزاد را به همه فامیل و نزدیکان اطلاع دهید.

یکی از طرح‌هایی که این موسسه‌ها برای چنین مراسمی اجرا می‌کنند، این است که از طرف جنین به دنیا نیامده برای شما نامه ارسال می‌شود که به مراسم معرفی جنسیت او بیایید.
برای جنسیت دختر از جلوی در ورودی تا کل راهروها، راه‌پله‌ها با رد پای صورتی شما را به مراسم جشن هدایت می‌کنند و برای اعلام جنسیت پسر با رنگ آبی این کار را انجام می‌دهند.
وقتی از یکی از موسسه‌ها درباره اکسسوری‌های لازم برای برگزاری چنین مجالسی می‌پرسیم، می‌گویند بستگی به این دارد که فرزند دختر باشد یا پسر! اگر فرزند شما دختر باشد، برای معرفی جنسیت او از عروسک‌های باربی و میزهای لوازم آرایش و اگر پسر باشد، از خودرو و موتور یا شخصیت‌های کارتونی مثل سوپرمن و... استفاده می‌شود.

این موسسه هزینه برگزاری چنین مراسمی را بین یک‌میلیون تا دومیلیون تومان اعلام می‌کند که البته این هزینه فقط شامل لوازم و وسایلی است که قرار است استفاده شود و هزینه‌ای که شما باید برای پذیرایی از میهمان‌هایتان و هدایایی که برای آنها قرار است در نظر بگیرید، متفاوت است و با این حساب اگر ١٠٠ میهمان دارید، باید چیزی حدود ٥ تا ٧‌میلیون تومان برای پذیرایی و شام میهمانان هزینه کنید.

گودبای پمپرز و تاتی‌پارتی ایرانی

استقبال از نوزاد با خودروی لاکچری

از این مرحله که عبور کنید و هزینه‌های تولد و سیسمونی را فاکتور بگیرید، موسسات خدمات جشن‌ها و مراسم، آپشن دیگری برای شما رو می‌کنند: «مراسم استقبال از نوزاد» برای مراسم استقبال از نوزاد و آوردن نوزاد و زائو به خانه باید خودروی تزیین‌شده داشته باشید.

برای این کار می‌توانید خودروهای لاکچری یا کلاسیک کرایه کنید. هزینه اجاره یک روز خودرو بین ١٠٠‌هزار تا ٥٠٠‌هزار تومان است. اجاره یک روز جنسیس کوپه در تهران ٤٠٠‌هزار تومان است و معمولا گران‌ترین اتومبیل‌ها، اتومبیل‌هایی کلاسیک هستند که خط تولید آنها متوقف شده است.

تزیین خودروی نوزاد با عروسک و بادکنک به نوع عروسک‌هایی که انتخاب می‌کنید و تزیینات آن بستگی دارد، اما معمولا چیزی بین ٣٠٠‌هزار تا یک‌میلیون تومان هزینه تزیین خودرو است که تا اینجای کار برای بردن مادر و نوزاد به خانه باید بین ٤٠٠‌هزار تا ١,٥‌میلیون تومان هزینه کنید.

اگر عکاس و فیلمبردار بخواهید که حتما والدین می‌خواهند باید بین ٢ تا ٢,٥‌میلیون تومان دستمزد عکاسان و فیلمبرداران را بدهید.

جشن دندان

جشن‌ها اما به همین جا ختم نمی‌شود. جشن بعدی جشن دندان درآوردن نوزاد است. آنها برای شما کیکی به شکل دندان سفارش می‌دهند و آش ویژه دندان می‌پزند.

مشاور یکی از این موسسات می‌گوید برای جشن درآمدن نخستین دندان که تم آن دندان است، سفارش کیک قبول می‌کنند و این‌که همه تزیینات لازم را هم به شکل دندان ارایه
می‌دهند.

هزینه کیک‌های این موسسه از معروف‌ترین قنادی‌های تهران هم بیشتر است و شما بابت هر کیلوگرم کیکی که به آنها سفارش می‌دهید باید ١٥٠‌هزار تومان پرداخت کنید. دلیل گرانی این کیک‌ها هم تزیینات خاص و منحصربه‌فرد برای کودک شما است که معمولا عکس نوزاد را روی کیک می‌زنند. هزینه پایه برای برگزاری این مراسم یک‌میلیون و ٢٠٠‌هزار تا ٢‌میلیون تومان است و هرچه تزیینات پرخرج‌تری بخواهید و غذای بهتری برای میهمانانتان سفارش دهید هزینه‌ها بالاتر می‌رود.

گودبای پمپرز و تاتی‌پارتی ایرانی
تاتی پارتی

جشن کودک شما باز هم تمام نمی‌شود. جشن بعدی «تاتی پارتی» است و برای نخستین قدم‌هایی است که کودکتان برمی‌دارد. تاتی پارتی کیک‌هایی به شکل پا دارد و هزینه این مراسم هم تقریبا مشابه هزینه جشن دندان است. جشن‌های بعدی جشن از شیر گرفتن نوزاد و گودبای پمپرز است که آن هم هرکدام حداقل ١,٥ تا ٢‌میلیون تومان برایتان آب می‌خورد.

تست روانشناسی برای انتخاب تم!

یکی از عجیب‌ترین خدمات این موسسات تست روانشناسی از کودک برای انتخاب تم است. آنها در ازای دریافت ٢٠٠‌هزار تومان از والدین و کودک شخصیت کودک را شناسایی کرده و براساس آن به شما تم پیشنهاد می‌دهند.

در چنین تست‌هایی از شما پرسیده می‌شود که کارتون مورد علاقه فرزندتان یا اسباب بازی‌هایی که او بیشتر به آنها تمایل دارد چه است تا درنهایت با توجه به تمام این موارد، تم مورد نظر برای تولد او یا بقیه مراسمی که قرار است برایش بگیرید پیشنهاد شود. یکی دیگر از این سایت‌ها برای مراسم‌های مختلف، با توجه به استایل فردی که مراسم برای او گرفته شده، پوشش و اکسسوری‌های ویژه پیشنهاد می‌کند که البته بابت این خدمات مبلغ هنگفتی هم دریافت می‌کند. هزینه‌هایی که به ٥ تا ٦‌میلیون تومان هم می‌رسد.

گودبای پمپرز و تاتی‌پارتی ایرانی

بیشترین مشتریان ما قشر متوسط هستند

هر روز بر تعداد این جشن‌ها و موسسه‌هایی که زمینه برگزاری چنین مراسم بیهوده‌ای را برگزار می‌کنند، افزوده می‌شود. شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که قشر مرفه و آنهایی که به یک چشم بر هم زدنی صاحب ثروت شده‌اند مشتری چنین مراسم‌های بیهوده و عجیبی باشند، اما رئیس یکی از همین موسسه‌ها می‌گوید: «شاید باورتان نشود ولی ما از تمام قشرهای جامعه مشتری داریم.

خانواده‌هایی به ما مراجعه می‌کنند و سفارش‌های آنچنانی می‌دهند که از قشر متوسط جامعه هستند اما برای چشم و هم‌چشمی می‌خواهند مراسمی تجملی بگیرند تا نسبت به اطرافیان خود کم نیاورند. ما مجبوریم به این خانواده‌ها خدمات بدهیم چون اگر ما این کار را انجام ندهیم، یک موسسه دیگر به آنها خدمات می‌دهد. مثلا گاهی با مشتریانی روبه‌رو می‌شویم که حتی پرداخت هزینه برایشان دشوار است، اما سفارش‌های آنچنانی می‌دهند و گاهی بابت هزینه تزیینات جشن‌شان هزینه‌های میلیونی پرداخت می‌کنند.»

انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1397/08/01
هه ...!!!!! جالب اینه که اکثر والدین این کودکان بعد از یه مدت به تفاهم نمیرسن و طلاق میگیرن و بچه رو با یه دنیا درد و عقده رها میکنن... چه لاکچری مآب هستیم مااااااااا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
بعضیا​از سره شکم سیری جشن گرفتنو دوست دارن چه اشکالی داره
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1397/08/01
همشون هم بچه های افسرده تحویل جامعه میدن
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1397/08/01
یه عده آدم بی کلاس و عقده ای که فقط دنبال چشم و همچشمی هستن
گاها تو همین جشنا بچه بیچاره رو که خسته شده کتک هم میزنن پدر و مادر مهربون
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1397/08/01
عکس سه بعدی از جنین خیلی هم خوب نیست چون انرژی زیادی از جنین میگیره بخاطر پرتوها
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1397/08/01
بعضیها تو این کشور اونقدر دارند که نمی دونند پولشون رو چکار کنند این بساط مسخره رو برپا می کنند بعضیها هم نان شب ندارند که بخورند البته دسته اول جیب دسته دوم رو خالی کردند
Germany
09:27 - 1397/08/01
از بس تفریح سالم و خودنمایی سالم نداریم... از بس اموزش نمی بینیم. از بس همه کارها رو باید خودمون یاد بگیریم..
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1397/08/01
مردم نون ندارن بخورن، خدایا خودت کمک کن کمی دچار فرهنگ اجتاعی بشیم
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1397/08/01
کی چی مثلا؟ حالا طرف پولدار باشه یه چیزی. ولی با قرض و وامو و... برای بچه تولد در حد عروسی گرفتن یعنی چی؟؟؟ توقعات بچه میره بالا. سالهای بعد میخواین با چی خوشحالش کنین. تولد اول یه بچه میتونه مفصل باشه. مابقی تکراری میشه. ما خودمون مشکل مالی نداریم ولی 100% مخالف همچین تولدهایی هستم
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
چند جا تو این مقاله هم تاکید شده بود که مشتریان این جشن ها اقشار متوسط جامعه اند!
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1397/08/01
زندگیامون همه لاکچری شده،از پادشاهای زمانای قدیم هم راحتتر زندگی میکنیم،چشم و هم چشمی و تجمل گرایی هم که دیگه به حدش رسیده
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1397/08/01
پدرم خدابیامرز مصرعی می خواند در همین زمینه
خلق را تقلیدشان بر باد داد !!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
خدا بیامرزد واقعا درست گفته
France
10:45 - 1397/08/01
واقعا ما ادم ها داریم به کجا میریم؟!
این چشم هم چشمی و خودنمایی توی مراسم ها کشورمون رو نابود کرده. چقدر پول و هزینه که بخاطر این مراسم های بی فایده هدر میره اخرشم طلاق میگیرن و بچه رو ول میکنن.
بچه دیدم لباس تمیز نداره بپوشه با هزینه یکی از این جشن ها میشه برای چندین بچه لباس خرید...... ولی بعضیا کلن گیرشون روی مراسم مذهبیه و برای این مراسم ها خفه میشن
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1397/08/01
خوبه که ادم به جای این کارها به تربیت بچه خودش اهمیت بده که بعدا یک انسان ضعیف و لوس بار نیاد. جشن و شادی هم به هر مناسبتی خوبه البته کوچک و کم هزینه
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1397/08/01
تا ابله در جهانه مفلس درمانده نمی مونه

تا این پدر و مادرای احمق بیکار عقده ای هستن، بایدم موسسه بیاد 200 تومن بگیره تم روانشناسانه بده. نوش جونش
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1397/08/01
توي افراط و تفريط و چشم و هم چشمي توي دنيا سرآمد هستيم
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1397/08/02
هعی همه چیز به نادانی ملت بر می گرده متاسفانه
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1397/08/02
ههههههههههههه....چه باحال بود....کسی واسه ما جشن نگرفت بزارین نسل جدید حالشو ببرن...شاید این کارا از عشق به بچه دار شدنه..یا شاید کمبود های گذشته پدر مادر..
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1397/08/02
به کجا داریم میریم خدا رحممون کنه
این بچه ها پس فردا چی میشن با این والدین کوته فکر
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1399/07/29
اینا یه ور
یه دختره داریم تو
مدرسه همیشه مقنعش رو شونش
موهاشم میبافه
البته واقا پولداره چون خودم یه بار خونه و زندگی و باباشو از نزدیک دیدم
درج
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بافتن مو چه ربطی به مصرف گرا بودن داره؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج