پرونده سبیلوها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
لایکو_4
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۸۹۳۶
۰۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۳
۳۱۰۱۳
مزایای سبیل برای سلامت
شاید به نظرتان کمی عجیب بیاید اما داشتن سبیل برای مردان مزایایی به همراه دارد. با چند مورد از فواید آن بیشتر آشنا شوید.

مجله اینترنتی برترین ها

مجله تندرستی:
شاید به نظرتان کمی عجیب بیاید اما داشتن سبیل برای مردان مزایایی به همراه دارد. با چند مورد از فواید آن بیشتر آشنا شوید.

سپر حفاظتی خوبی در مقابل اشعه خورشید است

درست است که سبیل ها فقط قسمتی از پوست بالای بینی را می پوشانند اما به هر حال می توانند بخش کوچکی از پوست را در برابر اشعه های مضر خورشید حفظ کنند. پژوهش های اخیر نشان می دهند ریش و سبیل می توانند پوست مردان را 90 تا 95 درصد از آسیب های اشعه ماوراء بنفش خورشید مصون نگه دارند. در نتیجه پیری پوست به تعویق می افتد و احتمال بروز سرطان پوست به حداقل می رسد.

به طور کلی موها حفاظ خوبی در مقابل خورشید هستند. بعضی از متخصصان اعتقاد دارند موها مانند فاکتورهای حفاظتی (SPF) عمل می کنند. هر قدر موهای صورت بلند و متراکم تر بوده و ضخامت بیشتری داشته باشند، فاکتور حفاظتی شان قوی تر است.علائم پیری پوست را می پوشاند

افرادی که خصوص خنده عمیقی دارند یا می خواهند پیری پوست اطراف لب ها را بپوشانند، بهتر است از یک سبیل بلند و کلفت کمک بگیرند.گروهی از سبیل ها نعل اسبی هستندکه برای این قبیل افراد مناسب به نظر می رسد چون دنباله های سبیل روی خط خنده امتداد می یابد و اثری از خنده باقی نمی ماند.

عفوت ها و جوش های پوستی را کاهش می دهد

وقتی بخشی از صورت با سبیل پوشیده شده، دیگر لازم نیست موهای این قسمت هر روز تمیز شوند. در نتیجه احتمال عفونت باکتری ها و آکنه صورت کمتر می شود و مشکلات بعدی ناشی از آن نیز تا حدی رفع می شوند. متخصصان پوست و مو می گویند در این شرایط فولیکول های مو عفونت نمی کنند و به دلیل بسته شدن فولیکول ها، جوش ها و آکنه های صورت ایجاد نمی شوند.

علائم حساسیت و آسم را به حداقل می رساند

اگرچه درباره این ویژگی سبیل توافق جمعی وجود ندارد اما گروهی از متخصصان پوست و مو بر این باورند که موهای صورت می توانند علائم آسم و حساسیت را کاهش دهند و نقش حفاظتی در سیستم تنفسی دارند. البته بعضی ها هم کاملا با این فرضیه مخالفند. با این وجود نتایج چند پژوهش نشان می دهد افرادی که نسبت به عوامل حساسیت زا و آلودگی های محیطی حساس هستند، می توانند از این مزیت سبیل بهره ببرند.

موهای پایین بینی مانند فیلترهایی عمل می کنند که می توانند از ورود ذرات و عوامل حساسیت زا به بینی جلوگیری کنند.

سبیل های خاص!

افراد مشهور مانند سیاستمداران، ورزشکاران و هنرپیشگان تاثیر مهمی روی فرهنگ عامه مردم دارند. کافی است یک هنرپیشه محبوب مدل مو یا سبیل خاصی را انتخاب کند که در مدت کوتاهی طرفدارانش نیز همان مدل را انتخاب کنند.

چارلی چاپلینچارلی چاپلین علاوه بر اینکه به نوعی نماد سینمای صامت است اما به دلیل سبیل کوتاه و خاصش معروف است و حتی تبدیل به امضایش شده.

کلارک گیبلکلارک گیبل که با فیلم «بر باد رفته» به اوج محبوبیت رسید، عمده جذابیتش را مدیونسبیل مدادی اش است که تا آخر عمرش آن را حفظ کرد.

ادی مورفیادی مورفی را که نماد فیلم های کمدی دهه 90 میلادی است، اصلا نمی توان حتی بدون سبیلش تصور کرد. او حتی یک بار نیز بدونآن در فیلمی بازی نکرده است.

مل گیبسونمل گیبسون که با ساخت فیلم «شجاع دل» بسیار محبوب تر شد، کمتر سبیل می گذارد اما وقتی هم سبیل می گذارد آن را از نوع اساسی اش انتخاب می کند.

سروش صحتبازیگر، نویسنده و کارگردان خوب کشورمان چند صباحی است که حسابی با نوع خاص سبیل هایش موردتوجه قرار گرفته است.

رام سینگ کاوهاندارنده بلندترین سبیل دنیا از سال 2010 تاکنون رام سینگ کاوهان است که طول سبیلش 4.29 متر است. خدا بدهد برکت!

جانی دپبازیگر محبوب این سال ها علاقه خاصی به سبیل دارد و اگر یادتان باشد در فیلم «دزدان دریایی کارائیب» نیز با همین سبیل هایی حاضر شد که در دنیای واقعی دارد؛ البته با ریش اش.

ماریوماریو یا همان قارچ خور معروف نماد بازی های رایانه ای است که با سبیل های کلفت و خاصش دل خیلی ها را برده است. برادرش لوئیجی نیز سبیل خاص خودش را دارد.


سبیل تان را با توجه به ساختار صورتتان انتخاب کنید

آرایشگران حرفه ای توصیه می کند برحسب نوع چهره این نکته ها را در نظر بگیرید:

- افرادی که بینی های بزرگ و برجسته دارند بهتر است سبیل های پهن و پرپشت تری را انتخاب کنند تا بزرگی بینی آنها کمتر به چشم بیاید.

- افرادی که دهان بسیار کوچک یا متوسط دارند بهتر است سبیل های کوچکی روی صورتشان داشته باشند.

- پیشنهاد می شود مردانی که دهان پهنی دارند یا لب بالایی شان برجسته است، سبیل های بزرگ و سنگینی مانند سبیل دسته دوچرخه ای انتخاب کنند. سبیل های دو قسمتی برای این افراد مناسب تر است و سبیل مسواکی یا قلمویی جزو انتخاب های نامناسب هستند.

- مردانی که صورتی گرد با اجزای یک اندازه و متناسبی دارند با کمک سبیل هایی که تقریبا مربع شکل هستند، جذاب تر به نظر می رسند.

آرایش سبیل تنوع زیادی دارد. بعضی از آنها در جهان تا حدود زیادی شناخته شده هستند. سبیل های مشهور بین المللی اینها هستند:

سبیل مدادیباریکی این سبیل به اندازه یک مداد است و به همین دلیل به این نام معروف شده. این سبیبل باریک بسیار نزدیک به لب بالایی قرار دارد. برای داشتن چنین سبیلی داشتن یک مداد کافی است تا خط بالای سبیل کاملا صاف شود.

سبیل انگلیسیکمی از سبیل مدادی پهن تر است و رو به بالا امتداد پیدا می کند. برای داشتن سبیل انگلیسی داشتن واکس مو ضروری است.

سبیل فرانسویشبیه سبیل انگلیسی است اما انتهای این سبیل پیچ و تاب بیشتری دارد. این سبیل بسیار رسمی است و با کت و کلاه، تیپ رسمی فرانسوی را کامل میکند. شاید این روزها کمتر پیش بیاید که مردان فرانسوی چنین سبیلی روی صورتشان داشته باشند.

سبیل دسته دوچرخه اییک سبیل دو قسمتی است که هر سمت آن شباهت زیادی به دسته دوچرخه های قدیمی دارد.

سبیل نعل اسبیآرایش این سبیل شبیه سبیل دسته دوچرخه ای است، با این تفاوت که انتهای سبیل به سمت پایین کشیده می شود. این سبیل باید مرتب شسته و شانه شود. بعضی از افرادی که به موتورسواری هیجانی علاقه دارند این مدل سبیل را انتخاب می کنند.

سبیل فومانچودر بین چینی ها طرفداران زیادی دارد و در فیلم های آسیای شرقی شخصیت هایی با اینجور سبیل ها را می بینید. آرایش این سبیل هم کمی دشوار است و بیشتر برای هنرپیشه ها مناسب است.

سبیل مسواکیبه این مدل سبیل هیتلری هم می گویند. طول این سبیل حدود 2.5 سانترمتر است. آرایش این سبیل چندان مشکل نیست و شکل آن باید شبیه ذوزنقه باشد.

سبیل قلم موییلبه های گردی دارد و باریک تر از سبیل مسواکی است. البته پهنای بیشتری دارد و ظاهر آن کمی شبیه قلم موی نقاشان است. برای همین به آن سبیل قلم مویی می گویند. مرتب کردن این سبیل به نسبت ساده است و وقت زیادی نمی گیرد.

سبیل مجارستانییک سبیل پرپشت و بزرگ است. لبه های آن به پایین دهان کشیده می شود و کمی پیچ می خورد. مارک تواین نویسنده معروفی است که او را با این سبیل می شناسند. سبیل مجارستانی با ویژگی های منحصر به فردی که دارد، به راحتی قابل تشخیص است. این سبیل در بعضی از امپراطوری های مجارستان رایج بوده و به همین دلیل به این نام مشهور شده است.

سبیل سالوادور دالییک سبیل عجیب بسیار باریک و بلند که با کمک کلی واکس و ژل به این صورت درمی آید. نوک این سبیل بسیار باریک است و کمی هم به سمت بالا متمایل می شود. سالوادور دالی نقاش سورئالیست معروفی است که از داشتن این سبیل خیلی خوشش می آمده و سبیلش هم مانند نقاشی هایش متفاوت است.

سبیل امپراتوریبعضی از پادشاهان به سبیل های بزرگ و پرپشت علاقه زیادی داشتند. در واقع در بعضی از دوره ها بلندی ریش و سبیل نماد مقام بالاتر بود؛ به همین دلیل بعضی از امپراتورها هم دلشان می خواسته با کمک سبیل های متفاوت خودشان را از دیگران متمایز نشان دهند. به هر حال به افراد عادی توصیه نمی شود به دنبال چنین سبیل هایی باشند چون مرتب کردن آن دردسرهای زیادی دارد.

اگر می خواهید سبیل بگذارید حواستان باشد که ...

یک قانون کلی می گوید مردانی که صورت کوچکی دارند بهتر است سبیل های کوچکتری روی صورتشان داشته باشند. افرادی که اجزای صورتشان بزرگ است می توانند سبیل های پهن و بزرگتری انتخاب کنند. اشخاصی که صورت های کشیده و بیضی دارند هم می توانند با کمک سبیل صورتشان را کشیده تر نشان دهند تا بلندی صورتشان کمتر به چشم بیاید و تناسب صورتشان متعادل تر شود. به طور کلی انتخاب سبیل به طول دهان، اندازه بینی، فضای بالای لب، پهنای گونه ها، شکل و ارتفاع چانه، تراکم موهای سبیل و رنگ و بافت صورت بستگی دارد.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1392/09/07
چقدر قشنگ مسخره
پاسخ ها
s.p
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
ناراحتي خب نخون!‌ مريضي مگه خود آزاري ميكني!
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1392/09/07
مجله پیداست که برنامه " آنتن " را خوب دنبال میکنی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو