درخواست برگزاری همه پرسی دوم بر سر بریگزیت
۷۹۰۱۵۴
۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
۴۱۱۶ 
بیش از یک میلیون تن از مردم انگلیس تقاضانامه‌ای را امضا کرده‌اند که از دولت می‌خواهد همه‌پرسی دیگری برگزار کند تا مردم بار دیگر نظر خود را درباره خروج کشورشان از اتحادیه اروپا ابراز کنند.

خبرگزاری ایسنا: بیش از یک میلیون تن از مردم انگلیس تقاضانامه‌ای را امضا کرده‌اند که از دولت می‌خواهد همه‌پرسی دیگری برگزار کند تا مردم بار دیگر نظر خود را درباره خروج کشورشان از اتحادیه اروپا ابراز کنند.

 این طومار اینترنتی که در وبسایت change.org منتشر شده، پس از گذشت سه ماه که از مطرح شدن آن از سوی روزنامه ایندیپندنت می‌گذرد، یک میلیون امضا دریافت کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در متن این تقاضانامه‌ آمده است: مردمی که در هر دو جناح (موافق و مخالف بریگزیت) قرار دارند، با روند فعلی باور خود را به آن از دست می‌دهند. از ترزا می، نخست وزیر انگلیس گرفته تا پارلمان، رویکردی آشفته دارند که درگیری‌های داخلی، استعفای مقامات را برانگیخته است و در خصوص مسائل کلیدی که برای مردم اهمیت دارد، پیشرفت اندکی صورت گرفته است.

هفته گذشته نیز بیش از نیم میلیون تن از مردم انگلیس در خیابان‌های لندن دست به اعتراض زدند و خواستار برگزاری همه‌پرسی نهایی در خصوص بریگزیت شدند.

انگلیس در ژوئن 2016 به خروج از اتحادیه اروپا رای داد که قرار است در مارس 2019 اجرا شود اما لندن و بروکسل همچنان نتوانسته‌اند در خصوص تعدادی از مسائل مهم از جمله مرز ایرلند و وضعیت گمرک به توافق برسند

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1397/08/06
کاش تو ایرانم یه همه پرسی میشد به جا این انتخابات
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج