آمار خیره کننده از تماشای فیلم‌های آنلاین در جهان!
۷۹۰۲۶۲
۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
۳۷۳۸
نت فلیکس و شبکه های پخش آنلاین مشابه، پدیده ای هستند که در سالهای اخیر سرباز کرده و بخش بزرگی از سرگرمی در سراسر جهان را به خود اختصاص داده اند.

وبسایت سخت افزار: نت فلیکس و شبکه های پخش آنلاین مشابه، پدیده ای هستند که در سالهای اخیر سرباز کرده و بخش بزرگی از سرگرمی در سراسر جهان را به خود اختصاص داده اند. در همین راستا، موسسه تحقیقاتی Sandvine که مدعی اطلاع از ترافیک بیش از 2.1 میلیارد انسان در سراسر جهان است، گزارشی را با نام Global Internet Phenomena منتشر کرده است. این گزارش به طور اختصاصی به تحلیل وضعیت ترافیک اینترنت جهانی، در نیمه اول سال 2018 اختصاص دارد.

در این گزارش قید شده است که جریان های ویدئویی، تا 58 درصد از ترافیک سطح پایین اینترنت را به خود اخصاص داده اند. در این میان، NETFLIX با 15 درصد از تمام ترافیک مصرفی، رتبه نخست جریان های ویدیویی را به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید که در ساعات پیک مصرف اینترنت، یعنی ساعاتی که آمریکایی ها برای استراحت و تفریح به سمت پخش کننده های آنلاین می روند، NETFLIX رکورد 40 درصد را نیز به نام خود ثبت کرده است!

آمار خیره کننده از تماشای فیلم‌های آنلاین در جهان!

از جمله دیگر بخش هایی که ترافیک اینترنت سطخ متوسط را اشغال می کنند، می توان به وب گردی با 17 درصد، بازی های آنلاین با 7.8 درصد، و رسانه های اجتماعی با 5.1 درصد اشاره کرد. شبکه هایی مانند NETFLIX به دلیل پخش ویدیو با دقت 4K و استفاده از تکنیک هایی مانند HDR و انواع دالبی، پهنای باند بسیار بالایی را به اشغال خود در می آورند. در نتیجه شبکه های پخش محتوا به صورت آنلاین، یکی از برترین کسب و کارها در اکثر کشورهای توسعه یافته به حساب می آیند. آیا جای خالی این فرصت در ایران احساس نمی شود؟

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج