جوایز اسکار علوم امروز اهدا می‌شود
۷۹۲۹۰۹
۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
۴۳۷۳
جوایز اسکار علوم ۲۰۱۹ امروز در مراسمی در کالیفرنیا به برندگان اهدا می شود.

خبرگزاری مهر: امروز در مراسمی در کالیفرنیا برندگان جایزه Breakthrough Prizesدر سال ۲۰۱۹ میلادی جایزه خود را دریافت می کنند. این جایزه که با حمایت افرادی مانند مارک زاکربرگ و یوری میلنر برگزار می شود، به اسکار علوم مشهور شده است.

Breakthrough Prizes هفت سال است که در حوزه های علوم زیستی، فیزیک بنیادین و ریاضیات برگزار و طی آن ۲۲ میلیون دلار به دانشمندان اهدا می شود.

جوایز اسکار علوم امروز اهدا می‌شود

جایزه ۲۰۱۹ Breakthrough Prizes در حوزه علوم زیستی به «سی فرانک بنت» برای توسعه درمان موثر اولیگونوکلئوتید برای کودکان مبتلا به بیماری عصبی آتروفی عضلانی نخاعی، «آنجلیکا آمون» برای تحقیق درباره پیامدهای آنیوپلودیدی، «شیائویی ژوانگ» برای کشف ساختارهای پنهان در سلول ها از طریق توسعه تصویربرداری با وضوح بالا و «ژیجیان چان» برای تشریح چگونگی ایجاد پاسخ های ایمنی و خود ایمنی داخل سلول از طریق کشف آنزیم Cags اهدا شد.

Breakthrough Prizesدر بخش فیزیک بنیادین به «چارلز کین» و «یوجین مل» تعلق گرفت. آنها ایده نوینی درباره توپولوژی و تقارن در فیزیک ارائه کردند که به پیش بینی دسته جدیدی از مواد با قابلیت های رسانایی در سطح منجر شد.

«وینسنت لافو» برای تحقیقات پیشگامانه در حوزه های مختلف ریاضی به خصوص برنامه Langlands برنده جایزه حوزه ریاضیات شد.

ارزش هر یک از این جوایز ۳ میلیون دلار است که میان برندگان هر رشته تقسیم می شود.

علاوه بر آن ۶ جایزه ۱۰۰ هزار دلاری تحت عنوان New Horizons در فیزیک و ریاضی به دانشمندان جوان تعلق می گیرد.

جایزه New Horizons در رشته ریاضیات به «چنیانگ ژو» برای پیشرفت در برنامه مدل مینیمال جبری، «کریم ادیپراسیتو» و جون ها برای توسعه نظریه Hodge و کایسا ماتوماکی و ماکسیم رادزیول برای دستیابی به موفقیت در درک همبستگی ارزش توابع چند گانه برندگان این بخش هستند.

در بخش فیزیک بنیادین نیز جوایز New Horizons به ترتیب به برایان متزگر برای پیش بینی سیگنال های الکترومغناطیسی از ادغام ستاره نوترونی، رانا ادهیکاری، لیزا بارسوتی و متیو ایوانز برای تحقیق درباره ردیاب های زمینی امواج گرانشی، دانیل هارلو، دانیل جفریزی وآرون وال برای چشم انداز بنیادین درباره اطلاعات کوانتومی، نظریه حوزه کوانتومی و گرانش اعطا شد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج