چگونه از یک رابطه مسموم خارج شویم؟
۷۹۳۲۸۰
۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
۷۱۷۹ 
روابط مسموم مانند حملِ چمدانی سنگین در سربالایی است: هرچه مدت بیشتری تلاش کنید، بار سنگین‌تر می‌شود. زمانی که بفهمید در یک رابطه مسموم هستید، با خارج شدن از آن خود را از فشار عذاب‌آور نجات می‌دهید.

وب‌سایت فرادید: روابط مسموم مانند حملِ چمدانی سنگین در سربالایی است: هرچه مدت بیشتری تلاش کنید، بار سنگین‌تر می‌شود. زمانی که بفهمید در یک رابطه مسموم هستید، با خارج شدن از آن خود را از فشار عذاب‌آور نجات می‌دهید. درباره خواسته خود روراست باشید تا همسرتان به‌وضوح متوجه شود که خواهان پایان رابطه هستید. محدودیت‌هایی تعیین کنید تا دوباره به عقب برنگشته و به دام نیفتید. سپس به فکر سلامت عاطفی و روانی خود باشید تا در آینده روابط سالم‌تری داشته باشید.

چگونه از یک رابطه مسموم خارج شویم؟

آن‌چه در این گزارش می‌خوانید صرفاً برای روابطی است که تحت عنوان "مسموم" تعریف می‌شوند. مسموم بودن یک رابطه ممکن است دلایل مختلفی داشته باشند اما نباید بعد از هر مشکل یا سختی در روابط، آن را رابطه‌ای مسموم تلقی کنید.

گام اول: اتمام رابطه

به خود یادآور شوید که رابطه باید تمام شود

برای اتمام رابطه از همان اول به دلایل و استدلال‌های محکمی نیاز دارید تا مطمئن باشید که آن‌ها را دنبال خواهید کرد. اندکی وقت بگذارید و تمام دلایل بد بودن رابطه را یادداشت کنید.

یکی از مهم‌ترین دلایل برای ترک رابطه مسموم این است که شما لیاقت بیشتری دارید. بعلاوه، ممکن است مانع پیشرفتتان شود، شما را از دیگران جدا کند و یا به رابطه‌ای توهین‌آمیز تبدیل شود.

حرف‌هایتان را از قبل تمرین کنید

حرف‌هایی که قرار است به همسرتان بزنید را از قبل مرور کنید. این کار سبب می‌شود هنگام رویارویی اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید. می‌توانید مقابل آینه یا با یکی از دوستانتان تمرین کنید. اما به خاطر داشته باشید که ممکن است مکالمه مسیر دیگری در پیش گیرد.

همسرتان را از قبل مطلع کنید

به او بگویید که قصد دارد با او صحبت جدی‌ای داشته باشید و بپرسید چه زمانی وقت دارد. می‌توانید تلفنی یا از طریق پیام این کار را انجام دهید. می‌توانید بگویید: "باید درباره مسئله مهمی باهات صحبت کنم. چه موقع وقت داری؟"

محل ملاقات را تعیین کنید

تاحد ممکن سعی کنید مکالمه رودررو باشد. محل ملاقات را بر اساس انتظاری که از واکنش همسرتان دارید تعیین کنید. مثلاً اگر فکر می‌کنید احتمال دارد همسرتان عصبانی شود، در مکانی عمومی قرار بگذارید. اگر همسرتان سابقه رفتارهای خشونت‌آمیز را دارد، با تلفن یا تماس تصویری با او صحبت کنید.

چگونه از یک رابطه مسموم خارج شویم؟

تصمیمتان را واضح و قاطع بیان کنید

درباره کاستی‌های رابطه رک باشید و با قاطعیت تصمیمتان برای جدایی را بیان کنید. می‌توانید بگویید: "فکر می‌کنم با زوج خوبی نیستم. دائم باهم قهر و آشتی می‌کنیم و نزدیکانم از من فاصله گرفته‌اند. می‌خواهم رابطمان تمام شود."

یا می‌توانید بگویید: "من در این رابطه خوشحال نیستم. فکرهایم را کردم و می‌خواهم از هم جدا شویم."

به حرف‌های همسرتان گوش کنید

به‌احتمال‌زیاد طرف مقابل نیز حرف‌های زیادی دارد. تا زمانی که حرف‌هایش خالی از توهین و تهدید است، به او گوش کنید. اگر سعی کرد نظر شما را تغییر دهد یا از تاکتیک دیگری استفاده کرد، فقط تصمیمتان را تکرار کنید. تا حد امکان روشن و مختصر حرف بزنید. اگر عصبانی شد فقط بگویید: "برای حرف زدن به اینجا آمده بودم. من میرم و لطفاً دنبالم نیا."

چگونه در تصمیم ثابت‌قدم باشیم؟

مرز تعیین کنید

شاید همسرتان جدایی را نپذیرد. اما رک و قاطع باشید و بگویید دیگر علاقه‌ای به حضورش در زندگی‌تان ندارید. مثلاً اگر مدام با شما تماس می‌گیرد یا به محل اقامتتان می‌آید، مرز و حریمی برای خود تعیین کرده و به او تذکر دهید. مثلاً بگویید: "گفتم که دیگر نمی‌خواهم تو را ببینم. لطفاً به خانه من نیا و با من تماس نگیر."

تمام راه‌های ارتباطی را قطع کنید

تمام راه‌های ارتباطی با آن فرد را قطع کنید. شماره و ایمیل او را از موبایلتان پاک‌کنید و اکانتشان را در رسانه‌های اجتماعی بلاک کنید. اگر به برخی مکان‌های مشابه رفت‌وآمد می‌کنید، مسیر و برنامه‌تان را تغییر دهید.

مراقب وعده‌های واهی باشید

افراد مسموم به‌راحتی دیگران را بازی می‌دهد و کنترل می‌کنند. ممکن است بخواهند با رفتارهای خوب نظر شما را عوض کرده و یا حتی اعتبارتان را خراب کنند تا دیگر رقیبی برایشان وجود نداشته باشد. گرفتار این بازی‌ها نشوید. بهترین راه برای جلوگیری از خسارت بیشتر این است که تمام ارتباط‌ها را قطع کنید. به هیچ‌یک از تماس‌ها، پیام‌ها، ایمیل‌ها یا دیگر درخواست‌هایش پاسخ ندهید.

چگونه از یک رابطه مسموم خارج شویم؟

از خانواده و دوستان درخواست کمک و پشتیبانی کنید

اگر دور ماندن از همسرتان برایتان دشوار است، درخواست کمک کنید. شرایط را برای دوستان و اعضای خانواده توضیح دهید و از آن‌ها بخواهید شما را در مسیر نگاه‌دارند. مثلاً اگر پیامی از او دریافت کردید، بلافاصله با دوستتان تماس بگیرید تا حواستان پرت شود.

در صورت نیاز با پلیس تماس بگیرید

اگر همچنان با شما تماس می‌گرفت یا برایتان مزاحمت ایجاد می‌کرد، با پلیس تماس بگیرید.

التیام زخم‌های عاطفی

با یک فرد مورد اعتماد حرف بزنید

احساساتتان را در خود انباشته نکنید، زیرا این کار شما را منزوی می‌کند. درباره جزئیات رابطه و احساسی که دارید با دوستان و اعضای خانواده صحبت کنید. اگر خواسته‌ای دارید، آن را بدون تعارف مطرح کنید.

چگونه از یک رابطه مسموم خارج شویم؟

یک رابطه مثبت را جایگزین رابطه قبلی کنید

برای اینکه به‌طور کامل بهبود یابید، باید قلبتان را به روی رابطه‌ای مثبت و سالم باز کنید. شاید برای بهبودی به زمان بیشتری نیاز داشته باشید که کاملاً طبیعی است. هر زمان که حس می‌کنید آماده‌اید، وارد رابطه جدید شوید.

روشی برای مراقبت از خود اتخاذ کنید

احتمالاً در رابطه مسموم زیاد از خود مایه گذاشته‌اید و پر از انرژی منفی هستید. اکنون باید سعی کنید احساسات منفی را از خود دور کرده و عشق و محبت را جایگزینش کنید.

خود را مهمان غذاهای سالم و مغذی کنید. ورزش‌هایی مانند یوگا یا رقص انجام دهید. یا به پیاده‌روی‌های طولانی در طبیعت بروید.
می‌توانید با نوشتن افکار و احساساتتان به بهبود شرایط روحی خود کمک کنید.
سفر نیز راه خوبی برای مراقبت از خود می‌باشد.

نزد مشاور یا روان‌پزشک بروید

اگر در روابط زیادی شکست‌خورده‌اید، ممکن است مشکل در سبک ارتباطی ریشه در کودکی‌تان داشته باشد. شاید روش و سبک شما در برقراری ارتباط سبب می‌شود رفتارهای مسموم را تشخیص ندهید. به کمک یک متخصص، می‌توانید از تأثیر تجارب کودکی در روابط فعلیتان مطلع شوید.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1397/08/16
احمق نفهم این راهنمایی برای کشوراروپایی کاربردداردنه کشوراسلامی شیعه مذهب مگراینکه اول مقاله تاکیدکنیداول ازمذهب تشیع دست برداربعدبه این مزخرفات عمل کن خداتوراوهمفکران توراوهرکس درراه جدایی خلنولده های شیعه قدم برمیداردلعت کنددردنیاواخرت السلام امااقاس گزینش گربرای نشرلطفا نشرکن بخاطرخدا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
من که میدونم شما چه فکر و عقیده ای داری بیخود میای چرت و پرت میگی اسم شیعه و اسلام میاری که ملت بیان فحش بدن از این مدل ادما زیاد دیدم
خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
واقعأ متاسفم برای نویسنده این مقاله که در احمقیت خود فرو رفته و یه عده احمق تراز خودش را تشویق به جدایی می کنه، نقشه زندگی ولنگار غرب را میخواد اینجا پیاده کنه،میدونی چند نفر مزخرفات تورو گوش میکنن وعمل میکنن؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
مرتیکه داعشی تو کدوم خراب شده ای بزرگ شدی.لابد خودتوتم یه روانی هستی که این چیزا ناراحتت میکنه. مردک نفهم چرا شیعه رو بدنام میکنی چه ربطی به شیعه بودن و نبودن داره این حرفا. خدا تورو لعنت کنه کم عقل نادون. خوارج زمونه شماهایید . امثال شما خشک مغزای نفهم بودین که فرق علی رو شکافتین شماهارو چه به شیعه شناسی!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
منم با نظر شما کاملا موافقم ولی در نظر داشته باش این یه مقاله ترجمه شده است با فرهنگ غربی دوما به مسئله نباید کاملا منفی نگاه کرد چه بسا اگر کسانی که قصد جدایی از هم رو دارند یا اختلافات شدیدی در زندگی مشترک دارند با روشی محترمانه بایکدیگر گفتگو کنند و اگر به نتیجه ای نرسیدند به فکر جدایی باشند در اینصورت جلوی بسیاری از قتلهایی که ریشه در اختلافات خانوادگی دارند گرفته می شود.
ari
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
الحق ک خودت بی تربیت و بیشعوری
مگه ادم توی یه رابطه اسیره؟؟
کجای دین نوشته ک تا مرز مرگ باید پای یه نفر وایسی؟؟
شماها و امسال شما هستین ک هر مسئله ای رو به دین ربط میدین و دین رو بنظر خیلیا بد و زشت جلوه میدین.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
احمق تویی بااین افکارپوسیدات
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1397/08/16
خااااک بر سرتون با این راهنماییتون
متاسفم برای برترین ها ک شده بدترین ها
Iran, Islamic Republic of
05:59 - 1397/08/18
منم متاسفم برای برترین ها که از بدترین ها هم بدتره این مزخرفات چیه ترجمه کردید همین الان کل برنامه تون رو از گوشیم پاک میکنم
پاسخ ها
ari
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
همون بهتر ک امسال تو اینجا نباشن
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1397/09/03
مقاله درست و خوبی بود
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1397/09/27
مقاله خوبی بود راهکاراش واسه کسایی که تو شرایطش باشنن و توی یه رابطه مسموم باشن و هیچ راهی براشون نباشه جز جدایی خوبه.مثلا زندگی با یه فرد بیمار روانی.معتاد.بزهکار.هوس باز و نداشتن تعهد به زندگی مشترک و....راهی نمونه واسه ادامه.هیشکی از جدایی و طلاق خوشش نمیاد ولی گاهی مجبوری کاری کنی که دوست نداری چون راهی نداری.طرفت غیر قابل تغییره چون خودش نمیخواد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج