افزوده شدن فناوری ضدتهوع به خودرو‌های خودران
۷۹۳۴۰۱
۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
۴۷۱۱ 
با همه گیرشدن خودروهای خودران شاهد تولید اتومبیل هایی خواهیم بود که افراد می توانند در آنها بخوابند، مطالعه کنند و کارهای اداری و شغلیشان را انجام دهند، اما تکان های مکرر باعث ایجاد حالت تهوع و سرگیجه در افراد می‌شود.

خبرگزاری فارس: با همه گیرشدن خودروهای خودران شاهد تولید اتومبیل هایی خواهیم بود که افراد می توانند در آنها بخوابند، مطالعه کنند و کارهای اداری و شغلیشان را انجام دهند، اما تکان های مکرر خودروهای خودران ممکن است باعث ایجاد حالت تهوع و سرگیجه در افراد شود و چنین کارهایی را مختل کند. راه حل این مشکل اختراع یک سیستم جدید ضدحالت تهوع توسط شرکت جگوار است که بر روی لند روور تازه این شرکت نصب شده است.

افزوده شدن فناوری ضدتهوع به خودرو‌های خودران

این سیستم مجهز به الگوریتم های هوشمندی است که با بررسی وضعیت کابین خودرو تاثیرات منجر به ایجاد حالت تهوع را تا 60 درصد کاهش می دهد.

افزوده شدن فناوری ضدتهوع به خودرو‌های خودران

علت اصلی وقوع این مشکل تکان خوردن منابع دریافت اطلاعات در برابر چشم است. این سیستم می تواند با بررسی شرایط و کنترل منابع یادشده تکانه های آنها را کاهش دهد و از آزار چشم جلوگیری کند. پیش از این شرکت فورد هم سیستم مشابهی را ابداع کرده بود که در آن از فناوری واقعیت افزوده بدین منظور استفاده شده بود.

طراحی الگوریتم های این سیستم با استفاده از داده های 24 هزار کیلیومتر رانندگی افراد با خودروهای خودران جمع اوری شده است. این سیستم از تعدادی حسگر بیومتریک نیز استفاده می کند که می توانند نشانه های تهوع را در چهره افراد تشخیص دهند. زمان استفاده گسترده تجاری از این سیستم هنوز مشخص نشده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1397/08/14
تو مملکت ما هم فقط دنبال سرکیسه کردن مردم و برداشتن زه ماشین هستند
Canada
18:41 - 1397/08/14
سر کیسه کردن . و به جیب زدن . تمام هدف و انگیزه خودرو ساز داخلی است .
ایمنی . استاندارد . آسایش . رفاه . فقط حرف است .
اختلاس بعد فرار از ارکان امور اقتصادی شده .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج