اعتراض ایران به آمریکا در شورای امنیت
۷۹۵۰۱۷
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
۴۵۰۶
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل خواستار مقابله جامعه بین المللی با سیاست‌های یکجانبه و متکبرانه آمریکا شد.

خبرگزاری فارس: غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل سیاست‌های یکجانبه و اقدامات غیرقانونی آمریکا را مغایر حاکمیت قانون، اصول حاکم بر منشور سازمان ملل و چندجانبه گرایی خواند.

غلامعلی خوشرو، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی دیروز (جمعه) خود در شورای امنیت سازمان ملل، به انتقاد شدید از سیاست‌های یکجانبه گرایانه آمریکا پرداخت و گفت: سیاست های خودخواهانه و اقدامات یکجانبه آمریکا بنیان‌های همکاری بین‌المللی و چندجانبه گرایی را به مخاطره انداخته است.
وی افزود: نتیجه این رویکرد آمریکا، خروج آن از شورای حقوق بشر، یونسکو، پیمان پاریس و برجام شد.

سفیر ایران اضافه کرد: خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن یکجانبه تحریم‌ها، آشکارا قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض می‌کند و مغایر حقوق بین‌الملل است.

خوشرو ادامه داد: برای اولین بار در تاریخ سازمان ملل، آمریکا که عضو دائم شورای امنیت و دارای حق وتو است، دیگر ملت‌های جهان را نه به خاطر نقض یک قطعنامه شورای امنیت، بلکه به خاطر تبعیت از آن مجازات می‌کند. دنیا نباید به آمریکا اجازه دهد که به این رفتار یکجانبه، متکبرانه و خودخواهانه‌اش که متمرکز بر جهان مبتنی بر قدرت به جای حاکمیت قانون است، ادامه دهد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین به خودداری آمریکا از اجرای حکم اخیر دیوان بین‌المللی دادگستری اشاره کرد و خواستار محکومیت و مردود دانستن تحریم‌های آمریکا از سوی جامعه بین‌المللی، نه تنها در حرف بلکه در عمل شد.

وی افزود: طبق 12 گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران به کلیه تعهدات خود عمل کرده و در آینده نیز به اجرای تعهداتش متناسب با منافعی که دریافت می‌کند، ادامه خواهد داد.

لازم به ذکر است که در این نشست که برای بررسی راه‌های تقویت چندجانبه گرایی برگزار شده بود، بسیاری از دولت‌ها از لزوم تقویت چندجانبه گرایی حمایت کرده و به صورت صریح یا ضمنی یکجانبه گرایی آمریکا و سیاست آن دولت در قبال برجام را مورد انتقاد قرار دادند.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1397/08/19
ترامپ احمق با این کار جامعه جهانی مثل اروپا و دیگر قدرتهای جهانی مثل چین و روسیه رو در مقابل خودش قرار داد , این تحریمها مثل تحریمهای قبل اجماع جهانی نداره و نتیجه نهایی اون قطعا خواسته آمریکای جنایتکار رو تامین نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1397/08/19
خودکفایی بهترین راه مبارزه با دشمن است.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
خود کفایی یعنی تعامل بادنیا
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1397/08/19
به پیمان مودت رجوع کنید،هیچی که از خودتون ندارید
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1397/08/19
به پیمان مودت رجوع کنید،هیچی که از خودتون ندارید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج