علم‌الهدی: نامه اخیر آیت الله یزدی به جا بود
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۹۵۶۱۰
۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
۸۱۵۷
امام جمعه مشهد با دفاع از از نامه ارسالی آیت الله یزدی به آیت الله شبیری زنجانی گفت: جمله‌ای که نشان دهد به آیت ا... شبیری اهانت شده وجود ندارد و درباره آلودگی آن افراد تذکر داده شده است.

عصر ایران: امام جمعه مشهد با دفاع از از نامه ارسالی آیت الله یزدی به آیت الله شبیری زنجانی گفت: جمله‌ای که نشان دهد به آیت ا... شبیری اهانت شده وجود ندارد و درباره آلودگی آن افراد تذکر داده شده است.

آیت الله سیداحمد علم الهدی (امام جمعه مشهد) در دیدار خود با طلاب و استادان مدرسه علمیه مکتب نرجس در محل این مدرسه، به سوالات مختلف پاسخ داد که مهمترین بخش‌های آن به این شرح است:

آیت االله علم الهدی در خصوص فعالیت صفحه پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت ا... خامنه ای در توئیتر، با وجود منع ایشان از استفاده از پیام رسان‌های خارجی نیز گفت: رهبری فرمودند شبکه های اجتماعی مضر را چون معاند هستند، فیلتر کنند که نکردند اما هیچ وقت نگفتند از شبکه‌های خارجی استفاده نشود. ما بین دومسئله گیر کردیم، استفاده و بهره برداری از شبکه‌های اجتماعی، ترویج یک جریان و ابزار کفر است که نباید انجام دهیم از طرفی، فضای شبکه های اجتماعی را نباید خالی کنیم.

دولت زیر بار استفاده نکردن از دلار نمی‌رفت

وی همچنین در خصوص چرایی اهمیت به دلار در ایران نیز گفت: برای معامله با پول ملی بین کشورها، دولت زیر بار نمی‌رفت این کار را بکند تا این که از داد و بیداد خودم استفاده کردم تا بالاخره این کار انجام شد.

میزان پرداخت وجوهات دفتر رهبری

- خودم از کسانی هستم که معتقدم مشکلات معیشتی برای طلاب به مراتب طاقت فرساست، امروزقشری آسیب پذیرتر از طلبه در جامعه نداریم

- از همه اقشار آسیب پذیرتر طلبه است چون هیچ منشأ مالی برای آن ها وجود ندارد و شغل آخوندی درآمدزا نیست

- مسئله معیشتی برای طلاب، برای ما مسئله‌ای طاقت فرساست و بیش از این، از طرف مراجع نمی‌توان اقدامی کرد.

- این که عده‌ای فکر کنند رهبری برای شهریه، از امکانات کشوری استفاده می‌کنند، بسیار پندار غلطی است، حتی یک ریال از بیت المال و امکانات کشوری و لشکری نیست، همه این پول سهم امام، سهم سادات و وجوهات است؛ شهریه طلاب سه استان در ماه، بیش از هفت میلیارد تومان است و در ماه‌هایی که عیدی می‌دهیم، هشت میلیارد و خرده ای است. در این بین، دو میلیارد تومان در ماه از نذور ضریح مطهر، به عنوان عائله امام هشتم(ع) پرداخت می شود. یک میلیارد و 800 میلیون تومان آن نیز از وجوهات دفتر رهبری در تهران پرداخت می‌شود و چهار میلیارد و 200 میلیون باقی مانده هم از وجوهاتی دریافت می‌شود که مردم می دهند و سهم امام و ساداتی است که مقلدان رهبری پرداخت می کنند.

این شهریه‌ها تهیه می‌شود، یک قران این پول‌ها به دولت مربوط نیست، نه دولتی است، نه به خزانه دولت مربوط است و نه به اموال مصادره شده و دستگاه‌های اقتصادی دفتر رهبری مربوط است.

- آقایان مراجع دیگر نیز وجوهات پرداخت می‌کنند؛ با مبلغی که دریافت می کنند، زندگی‌شان به اندازه نصف یک رفتگر اداره نمی‌شود. منتها بحث ما این است که این وضعیت معیشتی با دوره قبل اصلا قابل مقایسه نیست؛ طلبه‌ها در دوره های قبل حتی یک دهم شهریه امروز را نداشتند؛ طلبه بودیم، درسمان را هم می‌خواندیم، مبارزه هم می کردیم و در منتهای فقر نیز زندگی می‌کردیم. این سفره را از اول امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) پهن کردند و تا امروز نیز همین است. هر طلبه‌ای با این وضع فقر نتوانست زندگی کند، هم دنیا و هم آخرتش تباه شد، رفت نوکر اجنبی شد، منحرف شد و در دنیا و آخرت به جایی نرسید.

نامه یزدی به شبیری زنجانی، محترمانه بود

نماینده ولی فقیه در استان در واکنش به سوالی در خصوص دیدار انجام شده یکی از مراجع با برخی فعالان اصلاح طلب گفت: قضیه‌ای اتفاق افتاد بدون تصمیم و اراده آیت ا... شبیری. خانواده آیت ا... شبیری نسبتی دارند با خانواده آقای عبدا... نوری، مهمانی عادی فامیلی بوده که اهل منزل و خانواده از آیت ا... شبیری خواهش کردند در مهمانی شرکت کنند، ایشان به خاطر ملاقات با رهبری از قم به تهران می‌آیند وخانواده می گویند در مهمانی شرکت کنید و ایشان در مهمانی شرکت می‌کنند.

آقای نوری به دلیل ارتباط با آدم‌های این چنینی، از موقعیت استفاده و با آیت ا... شبیری دیدار می‌کنند و عکس برمی دارند و آن را منتشر می کنند تا برای تطهیر خود بین متدینان و نهادهای انقلابی از آن استفاده کنند.

نامه آیت ا... یزدی نامه‌ای به جا بود، با تذکر به آیت ا... شبیری آمده و به کلی فتنه را به هم می‌زند؛ نامه بسیار محترمانه است، جمله‌ای که نشان دهد به آیت ا... شبیری اهانت شده وجود ندارد و درباره آلودگی آن افراد تذکر داده شده است؛ اگر ملاقات در خانه آیت ا... شبیری یا یکی از این افراد انجام می‌شد، قضیه مسئله‌دار بود اما این دیدار در مجلس مهمانی عاطفی انجام شده و بعد از آن حساب شده شروع به شانتاژ علیه آیت ا... یزدی کردند.

فتنه نفوذ کرده به حوزه‌های علمیه

- امروز در بین همه فتنه ها و توطئه هایی که در عرصه انقلاب و انقلابی بودن در جامعه ما وجود دارد، فتنه ای است که متاسفانه در حوزه های علمیه ما نیز نفوذ کرده که طلاب اعم از برادر و خواهر را از عرصه های روشنگری و بصیرت ورزی برحذر می دارند.

- برخی چنین ترویج می‌کنند که یک طلبه باید درس بخواند و جز آن، به چیز دیگری نباید توجه داشته باشد و توجه به مسائل سیاسی و اجتماعی او را از مباحث علمی و دینی خود دور می‌کند یا نویسنده ای وظیفه دارد در آثار خود منحصرا احکام خدا و مبانی اعتقادی دین را ترویج کند و مباحث اجتماعی و سیاسی سبب می شود این نوشته در جناح خاصی قرار بگیرد و دیگر به این نوشته توجه نشود.

دستگاه‌ها فرامین رهبری را پیگیری نمی کنند

امام جمعه مشهد در پاسخ به سوالی درباره از سرگیری فعالیت های هسته ای به دستور رهبر انقلاب گفت: بیاناتی که رهبر انقلاب می فرمایند، خطاب به همه مردم و دستگاه‌هاست، مشکل ما همین است که دستگاه‌ها در پیگیری فرامین رهبری عمل نمی‌کنند. این مطالبه ابتدا باید از طرف مردم باشد از دستگاه‌هایی که مکلف به اجرای فرمان رهبری هستند؛ مشکل ما این است که در کشور ما اگر بنا شد کسی اقدام مثبتی انجام دهد، اقدام مثبتش تنها می ماند و این تنها ماندن، اقدام مثبت را بی اثر می‌گذارد. اگر به دنبال مطالبات، موجی در قشر متدین به راه بیفتد و مطالبات رهبری را پیگیری کنند، به نتیجه می‌رسد؛ وقتی بحث انقلاب می‌شود، همه ادعای انقلابیگری دارند، انقلابی بودن عبارت است از صفتی که در همه حرکات و رفتار فردی و روزمره ما وجود داشته باشد اما وقتی این حرکت‌ها انجام نشد، مشکل به وجود می آید.

وجود مدرک شرعی تنها برای دهه اول محرم

- (درباره دهه محسنیه): در بین همه این دهه‌ها، تنها برای دهه اول محرم مدرک شرعی وجود دارد و مؤسس آن نیز امام رضا(ع) است. درباره بقیه دهه‌ها اما مدرک شرعی و روایتی نداریم و سنت مردم است که عده‌ای دهه هایی مانند محسنیه ایجاد کردند. این‌ها ربطی به شیعه ندارد، شیعه نظام دارد و در رأس آن نماینده امام زمان(عج) است. اگر به عنوان سنت شیعه بخواهیم کاری انجام دهیم حتما باید به تأیید وی برسد درحالی که نرسیده است اما به طور کلی عزاداری برای حضرت زهرا (س) در این ایام به دلیل مقارنت‌های تاریخی موجود، موضوعی به جاست.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر