مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!
۷۹۵۸۸۳
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
۸۵۸۱
از قدیم و ندیم گفته‌اند، مرگ حق است و پیمانه هر کس زمانی که پر شود، دیگر چاره‌ای جز رفتن ندارد. ولی چگونه مردن اهمیت خاص خودش را دارد. بعضی‌ها خیلی عادی و با آمادگی ذهنی کامل اطرافیان از دنیا می‌روند و بعضی دیگر خیلی غیرمنتظره و اتفاقی می‌میرند.

وبسایت عجیب ترین: از قدیم و ندیم گفته‌اند، مرگ حق است و پیمانه هر کس زمانی که پر شود، دیگر چاره‌ای جز رفتن ندارد. ولی چگونه مردن اهمیت خاص خودش را دارد. بعضی‌ها خیلی عادی و با آمادگی ذهنی کامل اطرافیان از دنیا می‌روند و بعضی دیگر خیلی غیرمنتظره و اتفاقی می‌میرند. در اینجا به برخی از مرگ‌های غیرمنتظره و متفاوت اشاره می‌کنیم.

۱۷- مرده پیروز

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

«فرانـک هایس» معروف به «جاکی» یک اسب‌سوار معروف بود که در مسابقات اسب‌سواری مختلفی شرکت کرده بود. او در آخرین مسابقه خود دچار حمله قلبی شد و روی اسب از دنیا رفت، ولی اسب همچنان به دویدن ادامه داد و «هایس» را اولین «مرده پیروز» میدان اسب‌سواری کرد. (۱۹۵۳)


۱۶- هواپیمای جنگی و مرگ نوجوان

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

یک هواپیمای جنگنده میگ ۲۳۰۰ که در آسمان کشور بلژیک پرواز می‌کرد، دچار مشکل شد. خلبان و دستیارش با چتر نجات از هواپیما پایین پریدند و جان خود را نجات دادند، ولی هواپیما که روی سیستم پرواز اتوماتیک تنظیم شده بود به پرواز خود ادامه داد و کمی جلو‌تر به زمین سقوط کرد. ولی نکته اینجاست که این هواپیمای خالی نزدیک یک نوجوان بلژیکی از همه‌جا بی‌خبر افتاد و منجر به مرگ او شد. (۱۹۸۹)


۱۵- همکلاسی خوشمزه

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

یک زن ۲۵ ساله هلندی به نام «رنه هارت ولت» که در شهر پاریس مشغول به تحصیل بود با یکی از همکلاسی‌های ژاپنی خود به نام «ایزی ساگاوا» دوست شد. مدتی بعد «ایزی»، «رنه» را برای شام به منزل خود دعوت کرد. وقتی «رنه» دعوت «ایزی» را پذیرفت، هرگز تصورش را نمی‌کرد که شام آن شب، خود او خواهد بود. ایزی در خونسردی کامل رنه را کشت و گوشت بدنش را برای شام پخت و خورد. او مدتی بعد دستگیر شد، ولی به دلیل نامساعد بودن وضعیت جسمانی در دادگاه حضور نیافت و کمی بعد به کشورش ژاپن فرستاده شد. او پانزده ماه بعد، از زندان ژاپن آزاد شد! (۱۹۸۱)


۱۴- شاهزاده‌ای که خانواده‌اش را دوست نداشت

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

روز اول ماه ژوئن، شاهزاده «دینپدرا» ولیعهد کشور نپال از برنامه ازدواجی که خانواده برای او ترتیب داده بودند، خشمگین شد و سر میز شام تقریبا همه اعضای خانواده را به گلوله بست. در این قتل عام پدر پادشاه او هم کشته شد، ولی طبق قوانین و سنت نپال دینپدرا که خودش هم به شدت زخمی شده بود، تاج پادشاهی را بر سرگذاشت و سه روز بعد از دنیا رفت. (۲۰۰۱)


۱۳- ملخ هلیکوپتر

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

«ویک مارو» هنرپیشه دهه هفتاد آمریکا در حال بازی در صحنه‌ای از فیلم «منطقه گرگ و میش» بود. در این صحنه او باید به همراه دو هنرپیشه خردسال فیلم «میکا دین‌له» و «رنه شین یی‌چن» سوار بر یک هلی‌کوپتر می‌شدند، ولی در برابر چشمان حیرت‌زده عوامل پشت صحنه، ملخ هلیکوپ‌تر به او اصابت کرد و سرش را از بدن جدا کرد. در این حادثه دو کودک هنرپیشه هم جان خود را از دست دادند. (۱۹۸۲)


۱۲- خبر خوش همسر

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

«فرانسیس فیبر» برنده لوکزامبورگی مسابقه دوچرخه‌سواری «توردو فرانس» در زمان جنگ جهانی اول در اثر شنیدن یک خبر خوش جان خود را از دست داد. در آن زمان او درون سنگر نشسته بود که همسرش با بیسیم به او خبر داد دخترشان به دنیا آمده است. فرانسیس از شنیدن این خبر آنچنان خوشحال شد که به هوا پرید و در همان زمان مورد اصابت گلوله یک سرباز آلمانی قرار گرفت و مرد. (۱۹۱۵)


۱۱- خودکشی سیاستمدارانه

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

«بود دویر» یک سیاستمدار جمهوری‌خواه بود که در یک مصاحبه تلویزیونی مطبوعاتی اقدام به خودکشی کرد. او که متوجه شده بود به خاطر افشای شرکت او در یک توطئه سیاسی محکوم به ۵۵ سال حبس می‌شود بلافاصله با یک هفت‌تیر به خودش شلیک کرد. (۱۹۸۷)


۱۰- ترور شده توسط چتر

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

گئورگی مارکف – پناهنده بلغاری که سال‌ها ساز مخالفت با دولت‌های کمونیستی را کوک کرده بود، در ایستگاه اتوبوس پل واترلو در لندن مثل همیشه منتظر رسیدن اتوبوس بود تا زود‌تر به محل کارش برود. مرد بلغاری همین طور منتظر ایستاده بود که یکدفعه درد و سوزشی در ران پای راستش احساس کرد. گویا نوک تیز چتر مرد عابری به پایش خورده بود. مارکف چیز زیادی از آن روز یادش نبود؛ فقط اینکه عابر به سرعت چترش را از زمین برداشت و سراسیمه عذرخواهی کرد و با یک حرکت سوار بر تاکسی از محل دور شد. آن روز گذشت، اما چهار روز بعد مارکف بعد از یک دوره تب و لرز زیاد در ۴۹ سالگی مرد!

بدن مارکف را کالبدشکافی کردند. نتیجه قابل حدس بود؛ یک قرص کوچک زیر پوست پای مرد بلغاری پیدا شد که نزدیک به دو میلی‌گرم سم رایسین داشت. (۱۹۷۸)


۹- براندون لی و گلوله عجیب

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

پسر بروس لی، براندون در جریان فیلمبرداری یک فیلم به صورت تصادفی کشته شد، اسلحه‌ای که گمان می‌رفت خالی باشد، یک گلوله داشت و براندون مورد هدف همین گلوله قرار گرفت و مرد. (۱۹۹۳)


۸- خلال‌دندان مرگ‌آور

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

«شرود اندرسون» نویسنده از همه جا بی‌خبر در یک مهمانی شرکت کرده بود. او پس از صرف غذا دندان هایش را با یک خلال دندان معمولی پاک می‌کرد که ناگهان خلال دندان به گلویش پرید و اندرسون در اثر عفونت ناشی از خلال دندان از دنیا رفت. (۱۹۴۱)


۷- تکه شمشیر چشمش را سوراخ کرد و به درون مغزش رفت

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

ولادمیر اسمیرنوف قهرمان شمشیربازی المپیک در اثر ضربه حریفش در مسابقه که منجر شد شمشیرش بشکند و به درون چشم ولادمیر برود، ۹ روز بعد مرد.


۶- جک دانیل، مردی که اعصاب نداشت

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

جک دانیل کاشف مشهور نوعی ویسکی وقتی که نتوانست رمز گاوصندوقش را به یاد بیاورد عصبانی شد و با پایش به گاوصندوقش کوبید. اما پایش بدجوری آسیب دید و در اثر سمی شدن خونش مرد. (۱۹۱۱)


۵- مسابقه اتومبیلرانی

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

«جی‌جی پاری توماس» راننده اتومبیل‌های مسابقه در انگلستان بر اثر اصابت زنجیر موتور اتومبیل خودش به شدت مجروح شد و در دم جان سپرد، او می‌خواست رکورد سرعت قبلی خودش را بشکند، ولی در اواسط راه زنجیر موتور در رفت و مثل شلاق به پای توماس خورد و باعث مرگ فوری او شد، ولی پای او همچنان روی پدال گاز ماند و اتومبیل به خط پایان رسید. او در آن روز توانست با سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت رکورد سال گذشته خودش را بشکند. (۱۹۲۷)


۴- تمرین مرگبار آپولو ۱

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

سه فضانورد سفینه آپولو ۱ سوار بر آن در حال انجام یک تمرین کوتاه‌مدت و ساده بودند که ناگهان این سفینه آتش گرفت و هر سه خدمه آن جان خود را از دست دادند. (۱۹۶۷)


۳- نخست‌وزیر، شنا بلد نیست

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

«هارولد هالت» نخست‌وزیر وقت کشور استرالیا در ساحل شهر ملبورن در حال شنا بود که ناپدید شد و جسد او هرگز پیدا نشد. (۱۹۶۷)


۲- ورود نامناسب

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

«اوون هارت» کشتی‌گیر محبوب آمریکایی قرار بود آن شب در یک مسابقه نفس‌گیر ملی برنده میدان باشد، ولی خبر نداشت که اجل به او مهلت ورود به دایره طلایی را نخواهد داد. ازدحام جمعیت حاضر در استادیوم به حدی زیاد بود که دست‌اندرکاران، بازیکنان را با استفاده از یک کابل از شیروانی استادیوم به وسط زمین می‌فرستادند. در آن شب هم اوون هارت در حال پایین آمدن با کابل بود که از ارتفاع ۲۳ متری به پایین سقوط کرد و جان خود را از دست داد. (۱۹۹۹)


۱- مرگ شعبده‌باز

مرگهای غیرمنتظره و متفاوت!

«تامی کوپر» شعبده‌باز معروفی در کشور انگلیس بود. او در حال اجرای یک برنامه روتین تلویزیونی بود که از دنیا رفت. بیشتر تماشاگران و حاضران در استودیو تا مدتی فکر می‌کردند این هم بخشی از نمایش تامی کوپر شعبده‌باز است. (۱۹۸۴)

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1397/08/22
جالب بود
پاسخ ها
وروجک@جیگیلی@@
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
دختره ژاپنی همکلاسی اش را خورده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
پسر بود ژاپنیه...
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1397/08/22
@@خیلی جالب وتعجب برانگیز بودند......@@@برای مسولین بی کفایت واختلاسگر ایران ازاین موردها پیش نمیاد...@@
France
10:16 - 1397/08/22
فیلم مرگ اوون هارت کنار رینگ کشتی کج و مرگ تامی کوپر در صحنه نمایش و تو یوتیوب دیدم
واقعا ناراحت کننده س
پاسخ ها
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
اره منم دیدم واقا ناراحت کننده بود
بدون نام
Germany
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
من پخش زندشو دیدم اون زمان
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1397/08/22
مسوولين ما زنده موندن غيرمنتظره دارند
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1397/08/22
بنظرم هیچ کدومش مثل اونی ک بخاطر خبر بدنیا اومدن بچش کشته شد نبود
واااقعا بد بود
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1397/08/23
بالاخره مرگ مایان زندگی همه هست وگریزی ازآن نیست وباید نرد درهرصورت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
انا چه یهتر که دز این دمیا خوب رندگی کتیم
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1397/08/23
وای سرش با هلیکوپتر قطع شد... دو تا بچه...
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1397/08/24
من از مرگ سخت خیلی میترسم
پاسخ ها
miss.raouf
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
منم
Todoroki shouto
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
اخه میدونی من خوشم میاد:|
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج