روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
۷۹۶۰۰۷
۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
۱۰۱۲۴
روستای هابیتون یک مکان واقعی است و هیچ بحثی در مورد آن وجود ندارد. مزرعه الکساندر یکی از اموال او به مساحت ۱۲۵۰ هکتار است که در ماتاماتا در کشور نیوزیلند قرار گرفته و مجموعه ای از خانه هایی است که در فیلم های ارباب حلقه‌ها و همچنین سه قسمتی هابیت مشاهده نموده اید. اما این منطقه تنها برای فیلم ها استفاده نمی شود.

الی گشت: روستای هابیتون یک مکان واقعی است و هیچ بحثی در مورد آن وجود ندارد زیرا شخص نویسنده این مطلب از آنجا دیدن کرده است. مزرعه الکساندر یکی از اموال او به مساحت ۱۲۵۰ هکتار است که در ماتاماتا در کشور نیوزیلند قرار گرفته و مجموعه ای از خانه هایی است که در فیلم های ارباب حلقه‌ها و همچنین سه قسمتی هابیت مشاهده نموده اید. اما این منطقه تنها برای فیلم ها استفاده نمی شود. علاوه بر اینکه روزانه صدها مهمان از این محل بازدید می‌کنند، در این مزرعه حدود ۱۳ هزار گوسفند و بیش از ۳۰۰ گاو گوشتی وجود دارد و گوشت و پشم گوسفند از اصلی ترین صادرات آن‌ها می باشد.

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
ساخت روستای هابیتون

در سال ۱۹۹۸ زمانی که گروه پیتر جکسون در حال جست و جوی تپه هایی برای فیلمبرداری های هابیتون بودند، با مزرعه الکساندر برخورد کردند که در قلب وایکاتو قرار گرفته بود. آن ها بر این عقیده بودند که این ناحیه شباهت چشمگیری به آنچه به دنبالش بودند دارد. در بخش خاصی از مزرعه یک درخت کاج باشکوه بالای یک دریاچه قرار داشت که بعدها Bag End در کنار همان درخت کاج قرار گرفت. مناطق اطراف این مزرعه کاملا دست نخورده بوده و هیچ گونه خطوط برق، ساختمان و یا حتی جاده ای وجود نداشت و این بدان معنی بود که جکسون می توانست به دور از تکنولوژی های قرن بیستم یک دنیای فانتزی را همان گونه که در نظر داشت در اینجا بسازد.

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
ملاقات با روستای هابیتون

امروزه می دانیم که مجموعه فیلم های هابیتون پس از صاحبان این زمین ها و همچنین استودیو پشت صحنه فیلم ارباب حلقه ها اولین نفراتی بودند که از این روستای زیبا دیدن نموده اند. این روستا در یکی از جزایر شمالی نیوزیلند و در فاصله سه ساعتی از اوکلند واقع شده است. صاحبان این زمین ها یک شرط داشتند و آن هم این بود که این روستا را به شکلی که ساخته می شود ثابت نگه دارند. برای رسیدن به آنجا باید از اوکلند یک خودرو اجاره کرده و به سمت این روستا رانندگی کنید و یا اینکه به وسیله اتوبوس مسافتی در حدود ۳ ساعت و ۱۵ دقیقه را به طی کنید که پیشنهاد می شود ساعت ۸ صبح حرکت نمایید. این سفری طولانی است تا بتوانید در اصل پشت صحنه های یک فیلم را ببینید اما میزان جذابیت این ناحیه به اندازه ایست که حتی کسانی که دوستدار فیلم نیستند نیز برای رسیدن به آن تلاش می کنند. اتوبوس هایی که به این مسیر می روند دارای اینترنت بیسیم می باشند اما انتظار راحتی بسیار را از آن ها نداشته باشید. پیشنهاد می گردد قبل از سوار شدن به اتوبوس ها از سرویس دستشویی استفاده نمایید زیرا این مسیر بدون توقف تا ماتاماتا ادامه خواهد داشت.

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
در زمان پیاده شدن از اتوبوس شما به یک مرکز اطلاعات خواهید رسید که همانند سایر خانه های هابیت ها می باشد و می توانید بلیط پیش خرید شده خود را از آنجا دریافت نمایید. بلیط ورودی ۷۹ دلار برای بزرگسالان و کمتر از ۴۰ دلار برای کودکان ۹ الی ۱۶ سال می باشد. بازدید از این روستای رویایی نیازمند ۳۰ دقیقه رانندگی تا محل شروع روستا می باشد. مدت زمان برگزاری تور و بازدید از روستای هابیتون یک ساعت و ۱۰ دقیقه می باشد. هر دو نفری که به عنوان راننده و همچنین راهنما شما را به محل بازدید راهنمایی می کنند دارای اطلاعات کاملی از این سایت، فیلم های ساخته شده در آن و نحوه ساخت آن ها می باشند. از اطلاعات این راهنمایان و همچنین سایر گردشگران موارد مهمی را که می بایست بدانید برایتان شرح خواهیم داد.

به معنای واقعی کلمه هیچ چیز دیگری در ماتاماتا وجود ندارد

کمی قبل و بعد از برگزاری تور بازدید از روستای هابیتون، زمان برای گشت و گذار در ماتاماتا وجود دارد اما به معنای واقعی کلمه هیچ چیزی نمی توانید در اینجا بیابید. اینجا یک منطقه کاملا صنعتی بوده و تنها ۱۴ هزار نفر در آن زندگی می کنند. چند مکان برای خرید و خوردن در خیابان اصلی شهر وجود دارد، اما این شهر آن چیزی نیست که بتوان به عنوان مقصدی برای گردشگری به آن نگاه کرد.

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
این سایت در حال حاضر بزرگتر و بهتر از زمان ساختش است

این سایت با تمام جزییاتی که در فیلم دیده اید بازسازی شده به جزء یک مورد که تفاوت دارد. در مجموعه اصلی که در سال ۱۹۹۹ ساخته شد حدود ۱۵ هکتار از این زمین ها برای خانه های هابیت ها و ساختن آن مورد استفاده قرار گرفت اما در حال حاضر ۳ هکتار به این فضا اضافه شده و همچنین ۵ خانه هابیتی دیگر نسبت به مجموعه اصلی افزوده شده است که در کل تعداد این خانه های دوست داشتنی را به ۴۴ عدد رسانده است.

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
سراسر این سایت با درختان کاج پوشیده شده است به جزء یک استثنا که در آن وجود دارد. یک درخت بلوط جعلی وجود دارد که با دقت بالایی از جنس پلاستیک ساخته شده و می توانید آن را در قسمت بالا سمت چپ مشاهده نمایید. البته که این درخت یکی از کوچکترین ها می باشد.

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
بیش از یک سوم از افرادی که برای بازدید به این روستا می آیند حتی یکی از فیلم هایی که در اینجا ساخته شده را ندیده اند. هرچند برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که پس این افراد و خانواده ها تعطیلات خود را چگونه می گذرانند.

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
این منطقه هنوز نیز فعال است

اگرچه در حال حاضر در روستای هابیتون فیلم برداری صورت نمی گیرد اما این مجموعه نیاز دارد تا یک تیم از وتادیجیتال که این سایت را برای اولین بار ساخته اند هر ۶ ماه یکبار آن را مورد بررسی قرار داده و در صورت نیاز اصلاحاتی در آن انجام دهند. تمام چیزهایی که در اینجا مشاهده می کنید واقعی نیستند و بخشی از آن ها توسط تیم پشتیبانی ساخته شده است. از جمله لباس هایی که ساخته شده اند تا در آنجا برای مدت دو سال باقی بمانند. سایر چیزهایی که در سایت مشاهده می نمایید از جمله درختان، گل ها، چمن و همچنین خاک کاملا واقعی بوده و توسط تیم محلی نگهداری می شوند تا دقیقا همانطور که در فیلم ها مشاهده شده قابل بازدید باشند.

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!

هابیتون نوشیدنی خود را داشته و بسیار عالی است

در پایان تور بازدید از سایت، شما به فروشگاهی خواهید رسید که در اولین فیلم هابیت دیده می شود. فضای داخلی آن به طور انحصاری برای این فیلم ساخته شده و هر قسمت چوبی که روی دیواره ها مشاهده می نمایید شما را به یاد صحنه هایی از این فیلم خواهد انداخت. نوشیدنی Good George Brewing به صورت انحصاری تنها در این فروشگاه ارائه می گردد. همچنین نوشیدنی های زنجبیل و دانه های عنبر و سیب نیز وجود دارند. یک نوشیدنی انگلیسی به نام Oatbarton Brew هم وجود دارد که بیشتر مورد استقبال رانندگان و کودکان واقع می باشد.

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
شما نمی توانید اینجا زندگی کنید اما می توانید ازدواج کنید

متاسفانه هیچ یک از سوراخ های هابیت که در اینجا وجود دارند دارای فضای داخلی واقعی نمی باشند بنابراین شما فرصتی برای زندگی کردن داخل آن ها را ندارید. اما فروشگاه The Party Marquee بسته های پیشنهادی جذابی را ارائه می نماید که شما می توانید با دریافت آن ها برای عروسی و یا جشن تولد خود برنامه ریزی کنید که قطعا می تواند برای طرفداران فیلم ارباب حلقه‌ها بسیار قابل توجه باشد. آن ها به شما اجازه می دهند که همانند یک هابیت و یا یک الف (Elf) لباس پوشیده و در فضایی که مشخص شده جشن خود را برگزار نمایید.

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
بازدید از روستای هابیتون به عنوان یک فضای فانتزی که برای فیلم ها ساخته شده می تواند بسیار جالب توجه باشد زیرا شما نحوه ای از ساخت خانه ها و طبیعت را اینجا مشاهده می کنید که شاید هیچ کجای دیگر این کره خاکی مشابهی نداشته و به نوعی رویایی باشند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1397/08/23
الان یکی میاد میگه من هر سال اینجا تولد میگیرم
پاسخ ها
من از خونمون
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
پس چی فکر کردی ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
مطمينا یک سری افراد هستن که به راحتی به خیلی از جاهای دنیا میرن. این چیش عجیبه براتون؟!
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1397/08/23
خخخخخخخخخخخ یعنی خدایی عاشقتم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
خرید باکس 2
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر