پلیس: نباید در برخورد با مجرمان زیاده‌روی شود
۷۹۷۵۹۱
۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۹
۱۱۸۸۲ 
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه پلیس باید تمام تلاش خود را برای احقاق حق مردم بکار ببندد، گفت: نباید در انجام وظایف افراط و تفریط و در برخورد با مجرمان زیاده‌روی شود بلکه باید قانون ملاک عمل باشد.

خبرگزاری تسنیم: سردار حسین رحیمی در همایش معاونان خدمات قضایی کلانتریها و پلیسهای تخصصی از نیروهای انتظامی خواست که از شلوغی محل کار و کار زیاد در کلانتریها خسته نشده و خطاب به نیروهای انتظامی اظهار کرد: بدانید که رسیدگی به درخواستها و مشکلات مردم، ارزشمند است.

رئیس پلیس پایتخت عنوان کرد: اخلاق حرفه‌ای در انجام امور اداری نباید فراموش نشود و رفتار بد عده معدودی باعث نشود که بر شما تاثیر بگذار و با مردم بد رفتاری کنید بلکه مدارا با مردم به عنوان یک اصل باید به آن پایبند باشیم.

وی با بیان اینکه باید تمام تلاش خود را برای احقاق حق مردم بکار بگیریم، متذکر شد: باید مردم مطمئن شوند که پلیس از ظلمی که به آنها رفته آگاه است و پیگیری می‌کند، نباید در انجام وظایف افراط و تفریط و در برخورد با مجرمان زیاده‌روی شود بلکه باید قانون ملاک عمل باشد.

رحیمی خطاب به نیروهای انتظامی گفت: شما ضابط مقام قضایی هستید یعنی گزارش، سخن و قلم شما در صدور حکم قضایی دخیل است بنابراین باید دقت کنید که حق کسی ضایع نشود، در برخورد با مردم باید توجه داشته باشید که اصل مترقی کرامت انسانی، لکه‌دار نشود و به حقوق شهروندان احترام بگذارید.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: هنر شما باید این باشد که از قدرت و اختیارات قانونی خود برای حل و فصل مشکلات مردم استفاده کنید.

وی با بیان اینکه بسیاری از پرونده‌های کلانتریها با یک مشاوره انتظامی یا روانشناسی حل و فصل می‌شود، تصریح کرد: ظرفیت مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی را نادیده نگیرید بنابراین بسیاری از پرونده‌ها را به این مراکز ارجاع دهید.

رحیمی یادآور شد: فراموش نشود که هدف ما پیشگیری و کنترل جرایم در جامعه است که برخورد انتظامی و قضایی یکی از روشهای کنترل و پیشگیری از وقوع جرایم است اما برخورد انتظامی خالی از آسیب نیست بنابراین باید تلاش کنیم با روشهای پیشگیری اجتماعی و جامعه محوری این موضوع را مدیریت کنیم.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1397/08/26
پلیس با مجرم برخورد نمیکنه.پلیس با متهم برخورد میکنه.هنوز تا حکم دادگاه به متهم تفهیم و جاری نشه اون متهمه مجرم نیست.
پاسخ ها
ق
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
درست است
United Arab Emirates
03:00 - 1397/08/26
با مجرم سخت بخورد میکنید بعد ا ز زندان دو باره خلاف کار خود را شروع میکند اگرطریقه برخورد را ملایم کنید فامیل های خود را به خلاف سوق میده.
Iran, Islamic Republic of
04:53 - 1397/08/26
باید زیاده روی شود و همه شان اعدام بشوند.
Iran, Islamic Republic of
05:21 - 1397/08/26
به نظر من خوب هست که پلیس با لات ها وگردن کشان با شدت عمل هرچه بیشتر برخورد کنند و زمانی که تحویل مراجع قضایی داده می شوند آنها را به حبس های بلند مدت محکوم کنند بیشتر آنها وقتی که از زندان آزاد می شوند کارهای خلاف را دوباره شروع می کنند آنها باعث سلب امنیت مردم وکل جامعه می‌شوند آنها تا حدی گستاخ شده اند که با پلیس هم در گیر می شوند.
پاسخ ها
و
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
بله درست است قانون در برابر خلاف کاران ملاحظه بخرج می دهد .واقعا همین جور دزدان در منطقه ما پر رو نترس وشرور شده اند ...هنوز به دادگاه نرسیده آزادند چرا چون جامعه دینی است وباید مهربانی وعطوفت نشان داد تمام مال را دزدیدن وکسی نگفت حرت به چند . چون روش اشتباه است
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1397/08/26
جناب پلیس با مجرمان باید طوری برخورد کرد که تا آخر عمرش خلاف را کنار بکذارد و برای بار دوم جرعت خلاف نداشته باشد .
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1397/08/26
سردار مجرم و زیاده روی ای بابا !!!!! اصلاً این جمله به جور نیست .پس باید دست مجرم را بوسید ؟؟ مجرم های خطرناک نباید هیچ ملاحظه ای برایشان کرد .مجرم باید طبق قوانین اسلام باش برخورد کرد .اگر کوتاهی شد یکی میشه چند تا .قوانین باید طوری باشد که مجرم به اشد مجازات تنبیه شود که دیگر دنبال خلاف نرود .
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1397/08/26
همین حرف سردار موجب می شود که امر به معروف کم رنگ شود .ومجرم پر رو وجامعه دینی که شفارش امر به معروف در آن سفارش شده با این گفته همخوانی ندارد. ومجرم خودرا در پناه این حرف قرار می دهد .
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1397/08/27
بیکاری وفقرنجومی باش بدبختی نجومی هم هست مثل الان
Iran, Islamic Republic of
06:11 - 1397/08/27
یکی از مواردی که موجب شده تا مردم کمتر به دنبال جلو گیری از خلاف ودزدی وتبهکاری وبعضی از ناهنجاریها نروند .وبگویند به ما چه همین حرف مسئول انتظامات کشوری است . در قدیمها در شهرها وروستاها افرادی بودند معتمد .مردم را خلاصه امر به معروف می کردند .این حرف سردار به افراد ناهنجار نیرو وقدرت می دهد که کار خلاف را بدون ترس انجام دهد ..
Iran, Islamic Republic of
06:24 - 1397/08/27
آقای مدیر نظارت حرف ها پخش کن حدا خیرت بده
Iran, Islamic Republic of
02:14 - 1397/08/28
زیاده روی نکنن تا خدای ناکرده مامور کشته شود
Iran, Islamic Republic of
06:48 - 1397/08/28
یکی از مواردی که باعث شده متاسفانه دردی ها زیاد شود همین کوتاهی در پیدا کردن دزد است وهمین که دزد هم گرفتن و دستگیر کردن وبه دادگاه رفت سریع با گذاشتن وثیقه آزاد می شود که این هم کار خوبی نیست وباید لااقل تا چند سال به او سختی بدهند واو را در مکانی زندانی کرد و ترس ووحشت برای او باشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج