کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است!
۷۹۸۶۸۷
۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
۱۰۰۶۸
همه می‌دانیم که وجود قانون برای کنترل جرم و جنایات امری ضروری است. مقامات هر سرزمینی بنابر صلاح‌دیدشان قوانینی را تصویب کرده و تمامی شهروندان نیز ملزم به اطاعت از آن‌ها هستند. با این تفاسیر شاید جالب باشد که بدانید کشور‌هایی وجود دارند که برخی از کار‌هایی که تصورش را هم نمی‌کنید در آن‌ها کاملا قانونی است.

وبسایت لست سکند: همه می‌دانیم که وجود قانون برای کنترل جرم و جنایات امری ضروری است. مقامات هر سرزمینی بنابر صلاح‌دیدشان قوانینی را تصویب کرده و تمامی شهروندان نیز ملزم به اطاعت از آن‌ها هستند. با این تفاسیر شاید جالب باشد که بدانید کشور‌هایی وجود دارند که برخی از کار‌هایی که تصورش را هم نمی‌کنید در آن‌ها کاملا قانونی است.

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه دوست داشتید کار‌های خلاف قانون انجام بدهید و از نظرتان نباید با خلافکارانِ ماجراجو برخورد شود در ادامه با لست‌سکند همراه باشید تا کشور‌هایی را به شما معرفی کنیم که برخی از اموری که به نظر ما خلاف قانون است در آن‌ها مجاز و عادی‌ست.

۱-راندن تانک در انگلستان

کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است!

از نظر قانونی در انگلستان هیچ منعی برای راندن تانک توسط شهروندان وجود ندارد. شاید شنیده باشید که در برخی نقاط آمریکا برای سرگرم شدن گردشگران به آن‌ها اجازه‌ی راندن خودرو‌های زرهی را می‌دهند، اما بازهم کسی اجازه‌ی رانندگی در ملاعام با تانک را در آمریکا ندارد. در انگلستان این امکان وجود دارد که علاقه‌مندان مسیر‌های روزانه‌ی خود را هم با تانک طی کنند. حالا تصور کنید که آیا حاضر هستید فرزندانتان را با تانک به مدرسه برسانید یا با تانک غول‌پیکرتان به سوپر مارکت بروید؟

تنها نکته‌ای که تانک سواران باید آن را رعایت کنند، غیرفعال کردن سلاح یا همان توپِ تانک است. با این حال اگر سلاح را از کار بیندازید، اجازه خواهید داشت در سراسر انگلستان بدون هیچ مشکلی تردد کنید.


۲-خرید و حمل اسلحه‌ی مینی گان در آمریکا

کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است!

اغلب شما می‌دانید که در بسیاری از ایالات آمریکا خرید و فروش و حمل سلاح گرم مجاز است، اما آیا می‌دانید که آن‌ها حق استفاده از مینی گان را هم دارند؟ مینی گان نوعی مسلسل است و قدرت بالایی دارد. شاید اگر بدانید که مینی گان‌ها قدرت شلیک ۶۰۰۰ گلوله در دقیقه را دارند بیشتر به عمق فاجعه پی ببرید. در حال حاضر آمریکایی‌ها مجاز هستند که برای محافظت از هر خانه یک مینی گان در ساختمان‌هایشان نگهداری کنند.

ناگفته نماند که مینی گان‌ها گران قیمت هستند و ردیابی آن‌ها کار دشواری‌ست، بنابراین هرکسی آن‌ها را خریداری نمی‌کند، اما برای خریدشان هم مانعی وجود ندارد.


۳-تغییر هویت به اژد‌ها در روسیه

کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است!

در روسیه اگر بخواهید هویت و یا نام خود را به اژد‌ها (دراگون) تغییر بدهید، هیچ مانعی پیش‌روی شما قرار نخواهد داشت. به عبارت دیگر روس‌ها می‌توانند هویت خود را به هر چیزی که دوست دارند، تغییر بدهند که یکی از پرطرفدارترین هویت‌ها اژدهاست. جالب این که بسیاری از جوانان روسی هویت اِلف‌ها یا هابیت‌ها را برای خود انتخاب کرده‌اند و بسیاری از افراد مسن روسی نیز هویت مریخی‌ها را برگزیدند. سازمان ثبت احوال روسیه نیز تغییر هویت توسط شهروندان را امری قانونی می‌داند و به آن احترام می‌گذارد.


۴-فروش کلیه در ایران

کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است!

در ایران در بسیاری از شهر‌ها مشاهده می‌شود که افراد نیازمند آگهی‌هایی برای فروش کلیه‌های خود در کوچه و خیابان‌ها نصب می‌کنند. در آگهی‌ها اغلب شماره تلفن و گروه خونی درج می‌شود و حتی شاهدیم که قیمت فروش کلیه نیز به بازاری رقابتی تبدیل می‌شود. در حقیقت می‌توان گفت که در ایران یک بازار باز برای خریداران و فروشندگان کلیه وجود دارد و همین موضوع باعث شده تا صف انتظاری برای نیازمندان به کلیه وجود نداشته باشد. شاید این موضوع برای ما ایرانیان امری عادی باشد، اما این کار در بسیاری از کشور‌ها غیرقانونی است و وجود آگهی فروش کلیه باعث تعجب مردم می‌شود.


۵-تزریق هروئین با کمک دولت در کانادا

کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است!

اگر به ونکوور کانادا بروید، ساختمان‌هایی را خواهید دید که در آن‌ها پرستاران و پزشکانی وجود دارند که به معتادان کمک می‌کنند تا به نحو احسنت هروئینشان را تزریق کنند. نکته‌ی خوبی که درباره‌ی این مراکز وجود دارد، عدم الزام معتادان به بیان نام واقعی خود می‌باشد؛ بنابراین معتادان میتوانند با هر اسمی که دوست دارند وارد این مراکز شده و از تجهیزات پزشکی و وسایل کاملا ضدعفونی شده استفاده کنند.

شاید تصور کنید که دولت بهتر است به جای کمک به معتادان، فکری برای جلوگیری از اعتیاد کنند، اما باید بدانید که بر اساس آمار‌های ۱۰ سال پیش، ونکوور بالاترین نرخ ابتلا به بیماری HIV را داشت و دولت برای پایین آوردن میزان ابتلا به این بیماری تصمیم به کنترل معتادان گرفت. در حال حاضر نیز نرخ HIV به میزان قابل توجهی پایین آمده است.


۶-سرقت آثار هنری در هلند

کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است!

اگر کسی در هلند یک اثر هنری را بدزدد اصلا لازم نیست که برای فروش آن به بازار سیاه برود تنها کافی‌ست کمی صبر کرده و با حوصله مراحل قانونی‌اش را طی کند و به صورتی کاملا قانونی اثر هنری را بفروشد. قانون هنر در رابطه با آثار هنری به سرقت رفته به این صورت است که آن اثر نزد هرکسی که باشد، او صاحب اثر خواهد بود! باید بدانید که اگر اثر هنری سرقت شده ارزش بالایی داشته باشد مراحل قانونی کردن مالکیت آن ۳۰ سال طول خواهد کشید، اما این به آن معناست که اگر در این کشور اثر هنری فاخری را سرقت کرده و ۳۰ سال در انبار خانه‌تان پنهان کنید، در دوران کهنسالی فرد ثروتمندی خواهید بود.


۷-ازدواج با سگ در هند

کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است!

در هند ازدواج با هر حیوانی مجاز و قانونی است. ازدواج با حیوانات تنها به سگ محدود نمی‌شود، اما این حیوان از سایرین محبوب‌تر است. ماجرای ازدواج با حیوانات از آنجایی شروع شد که یک مرد هندی دو سگ را به دار آویخت و پس از مدتی اتفاقات ناخوشایندی در زندگی او رخ داد. وی معتقد بود که کشتن آن سگ‌ها سبب بدبختیش بوده است به همین خاطر راه رسیدن به زندگی خوب را در ازدواج با یک سگ می‌دید. جالب این که خانواده‌ی آن مرد او را حمایت کردند و حتی تدارکات عروسی را هم برایش آماده نمودند. مراسم عروسی آن مرد و سگ به عنوان جشنی برای اتحاد ابدی انسان و سگ شناخته می‌شود و دیگر هرکسی با هر حیوانی که بخواهد، می‌تواند در هند ازدواج کند.


۸-وجود اتومبیل‌های شعله ور در آفریقای جنوبی

کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است!

در آفریقای جنوبی امکان خرید محصولی به نام بلستر Blaster وجود دارد که با نصب آن بر روی اتومبیل‌ها، شعله‌هایی از آتش از اتومبیل خارج می‌شود. بر اساس آگهی‌های تبلیغاتی بلستر‌ها آسیبی به هیچ‌کسی نمی‌رسانند، اما هیچ تضمینی هم در این رابطه وجود ندارد. با همه‌ی این تفاسیر حقیقت چیز دیگری‌ست، زیرا بر طبق آمار‌ها در آفریقا هر سال حدود ۱۳۰۰۰ سرقت از اتومبیل‌ها صورت می‌گیرد. این عدد مربوط به زمانی است که راننده هم در ماشین حضور دارد، در واقع این عدد مربوط به خفت‌گیری از رانندگان است و وجود بلستر‌ها برروی اتومبیل‌ها این امکان را به وجود می‌آورند که راننده بتواند با یک دکمه فرد سارق را زنده زنده بسوزاند. افراد بسیاری معتقدند که مقامات آفریقای جنوبی اجازه می‌دهند تا رانندگان بتوانند بدون هیچ دردسری فرد دیگری را به قتل برسانند. با این حال هنوز هم نصب بلستر‌های آتشین در آفریقای جنوبی قانونی است.


۹-وجود همه نوع مواد مخدر در پرتغال

کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است!

در کشور پرتغال هرنوع مواد مخدری وجود دارد. دولت این کشور وجود هرنوع مواد مخدر را قانونی نمی‌داند، اما در واقعیت هم هیچ برخوردی هم با فروشندگان یا تولیدکنندگان و یا معتادان نمی‌کند. اگر کسی با این موضوع مشکل داشته باشد می‌تواند به پلیس مراجعه کرده و شکایت کند، اما شکایت وی هیچ وقت منجربه دستگیری فرد خاطی نخواهد شد. البته باید بگوییم که ماریجوانا و کوکائین در این کشور قانونی هستند و علت این موضوع نیز شیوع بیماری HIV و مواد مخدر نامرغوب بیان شده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1397/09/03
پس چرا هیچ نظری در مورد مطالب هاتون نیست!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
مطالب خودش جمعه "ها" مي خواد چي كار؟
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/09/03
سویل کوشی ؟؟؟؟
پاسخ ها
سویل
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
سلام من اینجام.
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1397/09/03
حتما همه ی دنیا هم میدونن که ایرانی ها بخاطر فقر کلیه شون رو میفروشن
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1397/09/03
درکشور ما هم دزدی در حدکلان جریمه ندتره ولی دست گوسفند دزد قطع میشه
United States
15:32 - 1397/09/03
به نحو احسنت نه داداش
به نحو احسن
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1397/09/03
تو ایران با مسائل سیاسی کار نداشته باشید در زمینه های دیگه آزادید. دزدی، اختلاس، خرید و فروش مواد مخدر، زور گیری، راندن ماشین با آتش، تزریق هروئین و هرچیز دیگه، تغییر اسم به اژدها سوسمار یا هرچیز دیگه، استفاده از قمه تفنگ و ...، کلیه فروشی، تن فروشی، خاک فروشی، بچه فروشی و هرچیز دیگه... این مواردی که از کشورهای دیگه گفتید خیلی خزه.
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1397/09/03
مال ما از همه بدتر بود
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1397/09/03
بایدم فروختن کلیه قانونی باشه وقتی شغل نیست پول از کجاشون بیارن میرن کلیشون رو میفروشن
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1397/09/03
اونی که در ایران انجام میشه از سر ناچاریه نه خوشی زیر دل زدن که مثلا بری هویتت رو به اژدها و قورباغه تغییر بدی
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1397/09/03
ازدواج با سگ واقعا که اون مرد هندیه چقدر بدشکله بیچاره سگه.
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1397/09/03
رانت خواری و دزدی تو ایران
France
21:07 - 1397/09/03
نمیدونم چقدر حقیقت داشت ولی خیلی جالب بود
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1397/09/04
اون وقت من 35سالمه هنوز دزدکی سیگار میکشم بعدده سال
پاسخ ها
سویل
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
چرا آخه!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1397/09/04
یک چیز عجیب تو ایران هر کس خراب کاری یا تو اون سمتش یه کاری کن همه چیز به گند کشیده بشه جای تنبییهی پست یا مقام بالا تری می رسه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
افرين و البته اين مقام مثله قانون انرژي از بين نميره و از جايي به جاي ديگه منتقل ميشه
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1397/09/05
بكارگيري بي كفايت ترين و بي سوادترين ادمها در رده هاي بالاي اداري و سياسي در ايران هيچ منع قانوني ندارد .
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1397/09/07
اون ماشینای اتش زا بدرد ایران میخوره ماشین عقبی که الکی بوق میزنه اتیشو میدی میره تو ماشینش کباب میشه
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1397/09/17
خوش ب حال پرتقالیها
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1399/08/28
سلام پیام من توی دیدگاه ها میاد؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج