اسپانیا، پرتغال و مراکش و میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۰
۷۹۸۷۸۸
۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۰
۵۸۵۰ 
 سه کشور اسپانیا، پرتغال و مراکش در فکر میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۳۰ هستند.

وبسایت نود: سه کشور پرتغال، اسپانیا و مراکش که در نزدیکی تنگه جبل الطارق قرار دارند و فاصله چندانی با هم ندارند، در تلاش برای میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۳۰ هستند.

پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا روز دوشنبه در کنفرانس خبری خود از تلاش این کشور برای همکاری با مراکش و پرتغال برای میزبانی مشترک جام جهانی خبر داد. سانچز اکنون در مراکش حضور دارد و از این فرصت برای ملاقات با نخست وزیر و پادشاه مراکش استفاده کرده تا در مورد میزبانی جام جهانی صحبت کند. اسپانیا، مراکش و پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ در یک گروه با ایران حضور داشتند.

رقابت برای جام جهانی ۲۰۳۰ هنوز به طور رسمی آغاز نشده است ولی چند کشور دیگر نیز اعلام آمادگی کرده اند. انگلیس به همراه کشورهای همسایه خود یعنی ایرلند، اسکاتلند و ولز جزو کشورهای علاقه مند به میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ هستند. سه کشور آرژانتین، اروگوئه و پاراگوئه نیز در تلاش برای میزبانی مشترک این جام جهانی هستند.

اسپانیا میزبانی جام جهانی ۱۹۸۲ را برعهده داشته و در سال ۲۰۱۸ نیز قصد داشت همراه پرتغال میزبان مشترک جام جهانی باشد ولی در رقابت با روسیه شکست خورد. مراکش هم که در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ ناکام ماند، در تلاش برای میزبانی مشترک در جام ۲۰۳۰ است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج