افشانی: توپخانه دروغ علیه من راه افتاده بود
۷۹۸۹۵۸
۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
۲۴۴۵
شهردار سابق تهران گفت: از روزی که بنده در این سمت آغاز به کار کردم توپخانه‌ای راه افتاد که دروغ شلیک می‌کرد مانند اینکه افشانی با سپاه و لاریجانی برای 1400 همکاری می‌کند.

خبرگزاری فارس: شهردار سابق تهران گفت: از روزی که بنده در این سمت آغاز به کار کردم توپخانه‌ای راه افتاد که دروغ شلیک می‌کرد مانند اینکه افشانی با سپاه و لاریجانی برای 1400 همکاری می‌کند.

محمدعلی افشانی در مراسم تودیع خود که در شورای شهر تهران برگزار شد، اظهار داشت: پس از 6 ماه که مسئولیت مدیریت شهری تهران بر عهده من گذاشته شد با رعایت حقوق مردم عمل کرده‌ام و تلاش داشته‌ام در تمام این دوره مسئولیت چیزی جز رضایت خداوند و حق مردم در نظر نگیرم.

وی افزود: امروز هم این توفیق را پیدا کردم که این مسئولیت را واگذار کنم. انسان بایستی همان چیزی را که دارد شاکر باشد،‌گاهی اوقات نیز تقدیر چنین است که مسئولیتی داشته باشی و گاهی هم این مسئولیت از گردن شما برداشته می‌شود.

افشانی گفت: از اعضای شورای شهر تهران نیز تقدیر می‌کنم به واسطه اینکه به بنده اعتماد کردند و تا به امروز توانستیم با همراهی و همدلی گام‌های مؤثری را در شهر تهران برداریم.

وی افزود:‌در آغاز شروع به فعالیتم وزیر کشور در چند ساعت حکم بنده را به عنوان شهردار تهران صادر کرد و در این مدت حامی بنده بودند.

شهردار سابق تهران گفت:‌از مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور نیز تشکر می‌کنم،‌روزی که حکم بنده صادر شد به دفتر مقام معظم رهبری دعوت شدم و در اولین جلسه مسائل مختلفی در خصوص آسیب‌های اجتماعی مطرح شد.

افشانی افزود:‌در این مدت کوتاهی که اینجا بودم هنگامی که سوگندنامه را قرائت می کرد گفتم این را هر کسی که شهردار شود باید بخواند ولی باید در عمل منافع مردم را به منافع خود و جریان سیاسی و حفظ آن ترجیح بدهیم.

وی اظهار داشت: در تمام دوران خدمتم اصولی را پیگیری کردم و آن چه که امروز اعلام می‌کنم به عنوان کار بنده نیست بلکه کار مجموعه‌ای که کار شهر را انجام داده‌اند.

شهردار سابق تهران گفت:‌در شهرداری تهران اولین قدم ایجاد آرامش است وبرای اینکه موفقیت حاصل شود باید آرامش در شهر وجود داشته باشد و پس از آن پیامی برای افرادی فرستادم که نگاهی به شهرداری داشتند چرا که شهر توسط ارگان شهرداری و مردم قرار است اداره شود و این پیام در عمل هزینه‌های سنگینی را بر داشت.

افشانی گفت: یکی دیگر از اقداماتی که صورت گرفت بهره‌برداری حداکثری از منابع موجود بود و توانستیم سالم‌سازی سیستم را در حدی انجام دهیم و دنبال آن شفافیت را تعقیب کردیم و قراردادهای بالای 250 میلیون تومان بر روی سایت شهرداری به نمایش گذاشته شود.

وی افزود: لایحه درآمدهای پایدار شهرداری را در دولت پیگیری کرده‌ایم و بحث‌های کارشناسی انجام شد و سهم شهرداری از 33 درصد به 50 درصد افزایش یافت و امیدوارم حناچی این موضوع را دنبال کند تا این لایحه به ثمر برسد. چرا که منابع پایدار برای شهر تهران بسیار حائز اهمیت است.

شهردار سابق تهران گفت: طلب‌های شهرداری را از بخش‌های مختلف پیگیری کردم و در این خصوص تفاهم‌نامه‌ای داشته‌ایم که در این خصوص سپاه پاسداران نیز مطرح بود.

افشانی خاطرنشان کرد:از همان هفته اول پیگیر مطالبات شدم و آنچه را که در اختیار داشتیم و طلب‌های شهرداری را به سپاه اعلام کردیم و آنها نیز استقبال کردند و بیش از 20 جلسه مشترک برگزار شد و معاونین مختلف برای بررسی موارد گرد هم آمدند و شاید اگر این حوادث یک ماه پیش نبود صورتجلسه نهایی آن امضا می‌شد اما در حال حاضر میزان طلب‌های شهرداری مشخص است.

وی گفت: در 6 ماه گذشته توانستیم طلب پیمارانکارانی که زیر یکصد میلیون تومان از شهرداری طلب داشتند، تسویه حساب کنیم که تعداد 4500 نفر است و این اقدام در شرایط سخت اقتصادی اتفاق افتاد.

شهردار سابق تهران گفت:‌در مهر سال جاری 149 میلیارد تومان از طلب‌های شهردای از سوی دولت پرداخت شده است.

افشانی به موضوع محیط زیست و حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های ما توجه به حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوا بود و در این خصوص 6 کیلومتر از خط 7 مترو افتتاح شد وتا پایان سال بعد 50 کیلومتر خط مترو با 21 ایستگاه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در برنامه‌های شهرداری به هوشمندسازی توجه ویژه‌ای شده و در این راستا دوچرخه‌های مشارکتی راه‌اندازی شد که 5 هزار از این دوچرخه‌ها در منطقه 2 به صورت پایلوت خدمات‌رسانی می‌کنند و در همین راستا 21 واگن وارد شهرداری تهران شد و 21 نردبان 30 تا 64 متری برای آتش‌نشانی تهران خریداری شد که تاکنون 6 عدد از این نردبان‌ها وارد شهر شده و 11 نردبان دیگر در گمرک باقی مانده و مابقی در حال ارسال به تهران است.

شهردار سابق تهران گفت:‌در حال حاضر ساختمان‌های بالای 20 طبقه در صورتی که حادثه‌ای ببینند به راحتی می‌توان آن را مدیریت کرد و نسبت به اطفای حریق اقدام کرد.

افشانی گفت‌: در حال حاضر کارخانه 3300 تنی تولید مصالح ساختمانی از نخاله راه‌اندازی شده و کارخانه دیگر با همین تناژ به زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: نخاله‌ای که طبیعت را ویران می‌کرد امروز تبدیل به ثروت شده است و در همین راستا 13 میدان میوه و تره‌بار در شهر تهران احداث شد.

شهردار سابق تهران گفت:«‌در حوزه عمرانی قدم‌های خوبی برداشته شد که یکی از آنها افتتاح ادامه صیاد با 1800 متر، تونل و زیرگذر آرش اسفندیار تا 1450 متر و تقاطع غیرهمسطح امام علی (ع) بوده است.

افشانی گفت: یکی دیگر از طرح‌های پایلوتی که در شهرداری منطقه 2 در حال انجام است سوخت رسان سیار است که در حال حاضر 39 ماشین به عنوان پمپ بنزین سیار به خودروها سوخت رسانی می‌کند.

وی درباره صدور پروانه‌ها نیز گفت:‌قرار ما این بود تا در هفته دولت سال آینده سامانه صدور پروانه را به بهره‌برداری برسانیم و این اقدامی اساسی برای بافت فرسوده بود در حال حاضر 9 هزار واحد واقع شده در بافت فرسوده پروانه ساخت آنها صادر شد که این موضوع می‌تواند نسبت به نوسازی بافت فرسوده موفقیت خوبی باشد.

شهردار سابق تهران گفت:‌ در حال حاضر جلوی هر گونه تغییر کاربری در شهر تهران گرفته شده است و 4 باغ خریداری کرده‌ایم و کمربند سبز شمال تهران نیز تکمیل شده است.

افشانی درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: با کمال تاسف و با فریب‌کاری سعی کردند به نحوی صحنه‌سازی کنند که پیگیری‌های شورای شهر و شهرداری را وارونه جلوه دهند. شورا و شهرداری به دنبال اجرای قانون بودند ولی طرف مقابل می‌گفت می‌خواهند قانون را به اصطلاح سوراخ کنند.

وی گفت:‌بنده در اولین مصاحبه‌ام گفتم قانون منع بکارگیری بازنشستگان قانون خوبی است وحتما اجرایی شود و شامل شهرداری نیز می‌شود. ولی شامل شخص شهردار نمی‌شود.

شهردار سابق تهران گفت: شهرداری یک قانون مستقل دارد که به 111 سال قبل بازمی‌گردد و وزارت کشور نیز نامه‌ای به دیوان ارسال کرد که با توجه به ماده 80 قانون شهرداران قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل شهرداران نمی‌شود. از سوی دیگر تلویزیون و رادیو مصاحبه می‌کنند و سؤال فقط این بود که شهرداران مشمول قانون بازنشستگان می‌شوند و پاسخ نیز در مورد شهرداران بود.

افشانی افزود: 140 نماینده استفساریه مربوط به قانون منع بکارگیری بازنشستگان در خصوص شهرداری تهران را امضا کردند ولی متوجه شدیم از سوی افراد ثروت و قدرت در این خصوص فشار بوده است و این مقاومت و ایستادگی نمایندگان شورا ستودنی است.

وی افزود: قانون شهرداری‌ها حاصل خونبهای مشروطه خواهان است و این قانون یکی از مترقی‌ترین قانون‌های کشور است. قانونی که در سال 1286 تصویب شد می‌گوید شهردار فاقد پست سازمانی است و مانند نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر است و می‌گوید که شهردار تابع قوانین استخدامی کشور نباید باشد.

شهردار سابق تهران گفت:‌بنده از نهادهای محلی و اجتماعی حمایت کردم و آنها که تیر خلاص به نهادهای اجتماعی زدند باید پاسخگو باشند. بنده اگر ایستادگی کردم به این ایستادگی افتخار می‌کنم.

افشانی افزود: در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان متاسفانه یک نفر حقوقدان ندیدم که از نظر نمایندگان دفاع کند برجسته‌ترین حقوقدانان متن‌هایی نوشتند و صحبت‌هایی کردند وحتی حقوقدانان به مجلس رفتند ولی متاسفانه از کمیسیون اجتماعی طرد شدند و این درد کمی برای جامعه ما نیست.

وی گفت: از روزی که توفیق خدمت در شهرداری پیدا کردم توپخانه‌ای راه افتاد که دروغ شلیک می‌کرد. روزی می‌گفتند افشانی با سپاه ساخته است که مشکلش را در بیت حل کند و آن هم در سطح بالا این موضوع مطرح می‌شد اگر بچه‌های جوانی که موبایل در دستشان داشتند این موضوع را می‌گفتند مشکلی نداشت.

شهردار سابق تهران افزود: روزی دیگر می‌گفتند افشانی با لاریجانی بابت 1400 ساخته است که خدا را شکر این قانون منع بکارگیری بازنشستگان هر چه نداشت این موضوع روشن شد که کی با لاریجانی ساخته و کی نساخته است. اینکه 4 نفر توئیت می‌زنند وزرا است.

افشانی افزود: بنده 27 نفر را در این دوره منصوب کردم که از این تعداد 6 نفر آنها مربوط به یک قوم خاص هستند.

وی گفت:‌در مورد آخرین انتصابم که سرپرست سازمان ورزش بود بنده قرار بود تا 15 آذر در خدمت‌تان باشم و این موضوع را رئیس شورای شهر تهران و سازمان بازرسی کل کشور اعلام کردند. برنامه ما این بود که جوانان جایگزین شوند و تمامی انتصاب‌های من همسان بودند. در مورد انتصاب اخیر نیز با شجاع‌پوریان معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران هماهنگی‌های لازم صورت گرفت ولی از سوی ایشان خبری نشد و در نهایت بنده سرپرست شهرداری تهران را منصوب کردم که از جوانان نمونه کشور است. دکترای فیزیولوژی از دانشگاه تهران دارد و قهرمان کشتی فرنگی است و همینطور 5 جلد کتاب چاپ کرده است.

شهردار سابق تهران گفت:بیش از حد متعارف در مورد قومیت صحبت شد و بنده جدول انتصاب‌ها را منتشر می‌کنم و رسانه‌ها نیز به خود جسارت بدهند و از همه مسئولان کشور جدول انتصاب‌های خود را بگیرند.

افشانی گفت:‌این کشور مرکز تنوع قومی است و در کنار یکدیگر با دوستی و برابری زندگی می‌کنند. بگذارید مردم در صلح و آرامش کنار هم زندگی کنند و نادانسته بابی را باز نکنید. در مورد قومی که ریشه آن به سرزمین کهن ایران می‌رسد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1397/08/29
دقت کردین هرکسی دلسوزه انسانیت داره چه حمله های که بهشون نمیشه ولی ی سری هر کاری میکنند بعدها ....
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1397/08/29
شما خودتان همه موشک دروغگوی هستین پس لطفا نگو توپخانه دروغ بر علیه من راه افتاده بود شما کاری کردید که دیگه باران نمیاد همش بخاطر دروغهای شما مسوولین هستش
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1397/08/29
ها جون خودت . خیلی بال بال زدی که بمونی ولی نشد . حالا ادای ادمای زاهد رو در میاری.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج