مهران رجبی: با اینستاگرامی‌ها فیلم خوب نمی‌شود
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۹۹۲۰۶
۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
۲۹۴۴
امروزه با وجود اینکه خیل عظیمی از بازیگران مستعد، متعهد و باتجربه جامعه هنری کشور بیکار هستند و از آن‌ها دیگر در هیچ نقشی استفاده نمی‌شود، خبر‌هایی شنیده می‌شود از انتخاب و دعوت از به اصطلاح شاخ‌های اینستاگرام برای ایفای نقش به عنوان بازیگر! اما سوال اساسی این است که آیا این امر که به تازگی در سینما مد شده است، حال سینمای مبتذل امروز را از اینکه هست بدتر نمی‌کند؟

جوان آنلاین: امروزه با وجود اینکه خیل عظیمی از بازیگران مستعد، متعهد و باتجربه جامعه هنری کشور بیکار هستند و از آن‌ها دیگر در هیچ نقشی استفاده نمی‌شود، خبر‌هایی شنیده می‌شود از انتخاب و دعوت از به اصطلاح شاخ‌های اینستاگرام برای ایفای نقش به عنوان بازیگر! اما سوال اساسی این است که آیا این امر که به تازگی در سینما مد شده است، حال سینمای مبتذل امروز را از اینکه هست بدتر نمی‌کند؟

مهران رجبی: شاخ‌های اینستاگرام فیلم را خوب از آب در نمی‌آورند

آیا فردی که در اینستاگرام دابسمش می‌سازد و ابتذال را رواج می‌دهد، می‌تواند بازیگر پر مغزی برای سینما و هنر متعالی این کشور باشد؟ تعداد زیاد فالوور می‌تواند ملاک خوبی برای بازیگر شدن باشد؟ این موضوع را بهانه‌ای قرار دادیم تا به سراغ مهران رجبی، بازیگر سینما و تلوزیون رفته و دیدگاه او را در خصوص انتخاب بازیگر از اینستاگرام جویا شویم. با هم می‌خوانیم.

تکنولوژی به رفع مشکلات کمک می‌کند

مهران رجبی، بازیگر سینما و تلوزیون در خصوص خبر انتخاب بازیگر از اینستاگرام به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «خاطرم هست یکی از دوستان نزدیکم به من می‌گفت: برای انتخاب بازیگر در فیلم‌ها مشکلات زیادی داریم و معمولا بازیگرانی را از استان‌هایی همچون مشهد، کرمان، زاهدان و... می‌آوریم و ایفای نقش می‌کنند. خب! اگر این خبر صحت داشته باشد از دو دیدگاه می‌توان به آن پرداخت. معتقدم در نگاه اول باید این امر را به فال نیک گرفت. چرا که تکنولوژی به رفع مشکلات کمک می‌کند و با پیشرفت وسایل ارتباط جمعی نوین و بروز و ظهور شبکه‌های اجتماعی و... دیگر نیازی به تحمل این همه سختی و مشکل و دوری و فاصله نیست. پس از این حیث زیاد هم نباید نگران باب شدن این امر در بین جامعه و به خصوص جامعه هنری بود.»

شاخ‌های اینستاگرام فیلم را خوب از آب در نمی‌آورند

این بازیگر تصریح می‌کند: «من فکر می‌کنم در دیدگاه دوم باید بیشتر متمرکز بود. فیلمی که بازیگرانش از شاخ‌های اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی به منظور ایفای نقش انتخاب می‌شود، قاعدتاً فیلم خوبی از آب در نمی‌آید و اتفاق خوبی در آن ایجاد نمی‌شود.»

تجربه بازیگر فیلم را پخته‌تر می‌کند

رجبی معتقد است: «این تجربه و استعداد و کارنامه درخشان بازیگر است که یک فیلم را پخته‌تر می‌کند. بازیگری یعنی اینکه کسی باید از شما خوشش بیاید و به شما به عنوان یک بازیگر نقشی را محول کند تا آن را بازی کنید. به عنوان مثال تصور کنید که من تهیه کننده‌ام و مثلا از آقای پرویز پرستویی خوشم می‌آید، خب! در نهایت از ایشان دعوت می‌کنم تا در فیلمم بازی کنند و چون افرادی همچون ایشان صاحب تجربه بوده و نقش‌های متعددی را تاکنون عهده دار شده‌اند، بی شک به هر چه بهتر شدن فیلم و جمع بندی نهایی کمک می‌کنند و فیلم همسو با علاقه، ذائقه و پسند مخاطب پیش می‌رود. اما اینکه ما یک بازیگر را از میان شاخ‌های اینستاگرام انتخاب می‌کنیم، نباید از خوب شدن فیلم خاطر جمع باشیم.»

پارامتر‌های انتخاب بازیگر بسیار مهم است

مهران رجبی، بازیگر سینما و تلوزیون در خاتمه تاکید می‌کند: «پارامتر‌های انتخاب بازیگر بسیار مهم است و سینماگران باید بدانند چه کسی به درد چه نقشی می‌خورد. تعریف شخصی من از این امر این است که بازیگری یعنی خوش آمدن دیگری از بازیگر!. شاید هم آن تهیه کننده یا کارگردان از این شاخ‌های اینستاگرام خوشش آمده، اما به پایان خوب فکر نکرده است. شاید هم به این بازیگران پول کمی بدهند یا حتی پولی هم از آن‌ها بگیرند برای تحویل نقش. در مجموع من معتقدم اگر قرار بر خوش آمدن است، این خوش آمدن هم باید شخصی باشد و هم حرفه‌ای. وقتی سینماگر ما دست به انتخاب بازیگر از بین شاخ‌های اینستاگرام می‌زند، قطعا فیلم او خوب نمی‌شود و در این صورت تنها شانس بچه‌های دور دست که در شهرستان‌ها هستند برای بازیگر شدن بیشتر می‌شود.»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو