توسلی و فروتن در اپرای «هفت شهر عشق»
۷۹۹۴۱۰
۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
۷۲۵۷
اُپرای «هفت شهر عشق» که پیش‌تر با نام اُپرای «برانگیخته» قرار بود، دی امسال روی صحنه برود، بازیگران خود را شناخت.

خبرگزاری صبا: اُپرای «هفت شهر عشق» که پیش‌تر با نام اُپرای «برانگیخته» قرار بود، دی امسال روی صحنه برود، بازیگران خود را شناخت.

توسلی و فروتن در اپرای «هفت شهر عشق»

اُپرای «هفت شهر عشق» به خوانندگی روزبه نعمت‌اللهی، سالار عقیلی و روزبه بمانی دی ماه در سالن وزارت کشور روی صحنه خواهد رفت و اسفندیار قره باغی (در نقش اهریمن)، عباس عابدین زاده، ودود موذن و هادی قضات سولیست‌های این اُپرا هستند و محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و ابوالفضل پورعرب در بخش نمایشی این اُپرا به ایفای نقش خواهند پرداخت.

اپرا نمایش «هفت شهر عشق» براساس منطق‌الطیر عطار طراحی و نگارش شده و در آن از اشعار مولانا و حافظ نیز وام گرفته شده است و با ترکیبی از انواع هنرها و بهره گیری از آموزه‌های ادبی و هنری که سرشار از اشارات عرفانی است، به روی صحنه می رود و برانگیخته (قهرمان داستان) برای رسیدن به سر منزل مقصود پای در این طریقت دشوار می‌نهد.

با همکاری بنیاد رودکی، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهداد روحانی به صورت زنده موسیقی این اُپرا را می‌نوازند. محمد عبدی زاده نویسندگی و کارگردانی این اثر را به تهیه کنندگی مرضیه مهدی زاده و علی آقایی نسب برعهده دارد. منصور دانشور پس از سالها تحقیق و پژوهش اقدام به آهنگسازی و خلق این اثر کرده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج