۷۰۰ کودک در یک سالن برای تماشای تئاتر!
۷۹۹۶۸۰
۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
۲۷۱۲
یکی از کارگردان‌های حاضر در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از ظرفیت بیش از اندازه برخی سالن‌های نمایشی این جشنواره که سبب بروز مشکلاتی در اجرا می‌شوند، گله کرد.

ایسنا: یکی از کارگردان‌های حاضر در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از ظرفیت بیش از اندازه برخی سالن‌های نمایشی این جشنواره که سبب بروز مشکلاتی در اجرا می‌شوند، گله کرد.

۷۰۰ کودک در یک سالن برای تماشای تئاتر!

مهدی سیم‌ریز که با کارگردانی مشترک محبوبه پاداش و با نمایش «غول بابا» از مشهد در بخش مسابقه تئاتر ایران بیست‌وپنجمین دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان شرکت کرده و در دومین روز نمایش خود را به صحنه برده است بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در جشنواره همه چیز خیلی خوب پیش رفته و گروه‌ها به لحاظ اسکان و امکانات دیگر، شرایط خوبی دارند. همچنین سالنی که ما نمایش خود را در آن اجرا کردیم ویژگی‌های خیلی مناسبی داشت اما تنها مشکل، ظرفیت زیاد آن بود.

او در این باره توضیح داد:نمایش «غول بابا» در یک سالن همایش با ظرفیت ۷۰۰ نفر اجرا شد که به همان اندازه هم تماشاگر داشتیم، یعنی ۷۰۰ کودک و نوجوان که برای یک نمایش کودک تقریبا فاجعه است چون کوچکترین صدایی مانع اجرای درست کار می‌شود و برای بچه‌ها هم شنیدن و درک نمایش سخت خواهد بود.

وی اضافه کرد: متاسفانه علاوه بر این که کار ما برای اجرا سخت شد، تقریبا نیمی از سالن نفهمیدند که در این نمایش چه گذشت و خود بچه ها در چنین شرایطی بیشتر متضرر می شوند چون خانواده‌ای که پول داده تا فرزندش نمایشی را تماشا کند، قطعاً انتظار دارد هم از ان لذت ببرد و هم متوجه کار بشود.

سیم‌ریز با بیان اینکه نمایش خود را با اقتباسی از داستان «جک و لوبیای سحرآمیز» آماده کرده که نشانه‌هایی از سنت‌های خراسانی هم در ان دیده می‌شود، درباره برنامه‌ریزی‌اش برای اجرای عمومی این نمایش گفت: این اثر در جشنواره مبارک تهران هم شرکت کرده بود و همان‌جا از سوی تالار هنر برای اجرای عمومی دعوت شد که البته با توجه به زمان‌بندی این تالار، سال آینده نوبت به نمایش ما می‌رسد.

او درباره شرایط اجرای نمایش کودک در مشهد هم اضافه کرد: تئاتر کودک در مشهد چند سالی است که با پیشرفت خوبی مواجه شده و به لحاظ اقتصادی از پس خود بر می‌آید یعنی هم به لحاظ میزان کسب جوایز و موفقیت در جشنواره‌ها کارنامه خوبی داشته و هم در اجرای عمومی با استقبال روبرو شده است درنتیحه تقریبا می‌توان گفت تئاتر کودک در مشهد پس از تهران در جایگاه خوبی قرار دارد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج