بنزین گران و سهمیه بندی می‌شود؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۹۹۷۶۹
۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
۱۵۰۸۳
همه چیز درباره بازگشت کارت سوخت ؛
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که کارت سوخت احیا خواهد شد، اما تاریخی برای استفاده مجدد از آن هنوز اعلام نکرده است. اما بازگشت این کارت چه تغییراتی در نحوه دریافت بنزین توسط خودروها ایجاد می کند؟

پایگاه خبری انتخاب: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که کارت سوخت احیا خواهد شد، اما تاریخی برای استفاده مجدد از آن هنوز اعلام نکرده است.

سال ۱۳۸۶ بود که کارت سوخت متولد شد. بر این اساس، سهمیه‌های ماهانه هر خودرو در کارت سوخت شارژ می‌شد تا خرید مازاد بر سهمیه با پرداخت بهای آزاد بنزین میسر شود. بنزین سهمیه‌ای در سال ۱۳۸۶ قیمتی معادل صد تومان و بنزین آزاد یا غیر سهمیه‌ای قیمتی معادل ۴۰۰ تومان داشت.

این قیمت سه سال دوام آورد تا اینکه در سال ۱۳۸۹ قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای به ۴۰۰ و قیمت هر لیتر بنزین غیرسهمیه ای، ۷۰۰ تومان اعلام شد.

دولت یازدهم، در اولین سال فعالیت خود قیمت بنزین یارانه‌ای را ۷۰۰ و قیمت بنزین آزاد را هزار تومان اعلام کرد. سال ۱۳۹۳ هم تغییر قیمت بنزین رقم خورد تا اقتصاد آماده خداحافظی با کارت سوخت شود.

با توجه به اینکه استفاده از کارت سوخت هیچ مزیت مشخصی برای دارندگان نداشت، کم کم صاحبان خودرو‌ها استفاده از آن را متوقف کردند تا جایی که بدون مصوبه‌ای مشخص، در سایه بنزین تک نرخی، سوختگیری بدون کارت سوخت دارندگان خودرو انجام شد و حالا از پس گذرشت سه سال از اجرای این طرح، بار دیگر بازگشت کارت سوخت الزامی برای کنترل این وضعیت است.

زمزمه‌های بازگشت

از زمستان گذشته بازگشت کارت سوخت تقریبا قطعی شده بود. در آن زمان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، استفاده از کارت سوخت برای متقاضیان سوخت‌گیری خودرو بار دیگر الزامی خواهد شد.

از آن زمان تا کنون بار‌ها نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی از به‌کارگیری مجدد کارت سوخت خبر دادند. تا اینکه با اطلاعیه اخیر، این موضوع رسمیت یافت.

مهلت ۲۱ روزه

این شرکت برای مالکان خودرو و موتور سیکلتی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند از سوم آذرماه ضرب‌الاجل ۲۱ روزه برای ثبت درخواست دریافت کارت سوخت جدید تعیین کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: مالکان خودرو‌ها و موتورسیکلت‌هایی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، لازم است به ترتیبی که در رسانه‌ها توضیح داده خواهد شد، از تاریخ شنبه ۳ آذرماه، حداکثر تا شنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۷ نسبت به ثبت درخواست خود برای دریافت کارت سوخت جدید اقدام کنند.

ارائه بنزین صرفا با کارت سوخت؛ از تاریخی که هنوز اعلام نشده

بنابر اطلاعیه مذکور، از زمان فراهم شدن امکان تحویل سوخت با کارت برای عموم دارندگان خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها، همانگونه که گفته شد، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، بنزین صرفا با ارائه کارت به خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها تحویل خواهد شد.

چگونه کارت سوخت بگیریم؟

برای دریافت کارت سوخت در ابتدا باید به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ در منطقه و محل زندگی مراجعه و درخواست کارت سوخت خود را ثبت کرد. در ادامه لازم است نسبت به تهیه مدارک لازم برای کارت هوشمند سوخت اقدام نمود. ارائه اصل مدارک شناسایی مالک خودرو یا وکیل برای احراز هویت لازم است.

همچنین اطلاعات محل زندگی درخواست کننده به همراه آدرس پستی باید ارائه شود، زیرا کارت سوخت هوشمند پست می‌شود. در اخر هم پرداخت هزینه مورد نظر برای دریافت کارت سوخت هوشمند لازم است. نباید فراموش کرد که دریافت مبلغ ثبت نام کارت سوخت بایستی از کارتخوان‌های دفاتر مربوطه صورت گیرد.

با این حال شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی هم اعلام کرده به‌منظور تسهیل در دریافت کارت جدید سوخت، امکان دسترسی به سامانه ثبت مشخصات از طریق اینترنت و یا تماس تلفنی فراهم شده که نحوه دسترسی و اقدام، از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

برای ثبت تقاضای دریافت کارت سوخت جدید، هیچ مبلغی از متقاضیان توسط شرکت ملی پخش دریافت نخواهد شد.

چگونه از صدور کارت سوخت خود مطمئن شویم؟

بعد از ثبت درخواست دریافت کارت سوخت هوشمند، اگر آن را دریافت نکردید می‌توانید از طریق سایت sokht.epolice.ir پیگیری لازم را انجام دهید. در این سایت با وارد کردن شماره پلاک ماشین، از شماره مرسوله و زمان تحویل آن به پست با خبر شوید. در ادامه با رفتن به اداره پست کارت خود را تحویل بگیرید.

می‌خواهیم جلوی قاچاق سوخت را بگیریم/ تصمیمی برای افزایش قیمت یا سهمیه بندی نداریم

وزیر نفت با اعلام اینکه در استفاده مجدد از کارت سوخت می‌خواهیم جلوی قاچاق سوخت را بگیریم تاکید کرد که بحث‌مان اصلا افزایش قیمت یا سهمیه بندی بنزین نیست.

بیژن نامدار زنگنه روز چهارشنبه اظهار کرد: شرکت پخش اطلاعیه داده که کسانی که کارت سوخت را گم کرده اند، تصمیم بر این شده که در زمانی که در آینده اعلام می‌شود همه کارت، سوخت بگیرند؛ چرا که می‌خواهیم جلوی قاچاق سوخت را بگیریم و بحث‌مان اصلا افزایش قیمت یا سهمیه بندی نیست و از شنبه سوم آذر تا ۲۴ همان ماه مشخصات را بگویند تا کارت برایشان صادر شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال افزایش قیمت حامل‌های انرژی، گفت: این بحث باید در مجلس مطرح شود و در آنجا تصمیم گیری کنند. زنگنه همچنین تاکید کرد: نمی‌گوییم ارائه کارت سوخت به تنهایی می‌تواند جلوی قاچاق سوخت را بگیرد، اما میزانش را کاهش می‌دهد.

میزان سهمیه و قیمت بنزین یارانه‌ای چقدر است؟

گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد قوی‌ترین گزینه در میان گزینه‌های حاضر تعیین سهمیه ۶۰ لیتری برای هر خودرو در ماه است، اما هنوز توافقی بر سر قیمت مازاد مصرف خودرو‌ها حاصل نشده است.

پیشنهاداتی در خصوص تغییر هر دو نرخ یعنی نرخ بنزین سهمیه‌ای و نرخ بنزین آزاد نیز در دست بررسی قرار دارد. گفته می‌شود در سه هفته پیش رو تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ خواهد شد.

کارت سوخت به کارت‌های بانکی متصل می‌شود

در همین حال، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال کارت سوخت به کارت‌های بانکی خبر داد. محمدجواد آذری جهرمی با بیان این‌که کشور را در شرایط فشار نمی‌توان با برنامه‌ریزی‌های قدیمی اداره کرد، از اتصال کارت سوخت به کارت بانکی خبر داد و گفت:

۱۰ میلیون خودرو در کشور کارت سوخت ندارند که باید ۳۳۰ میلیارد تومان هزینه برای آن می‌شد، درحالی‌که با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیکی و با هماهنگی بین دستگاهی و طرح اتصال به کارت بانکی این میزان صرفه‌جویی خواهد شد.

او تصریح کرد: برای صادر کردن این تعداد از کارت سوخت باید ۳۳۰ میلیارد تومان هزینه می‌کردند درحالی‌که با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک و با هماهنگی بین دستگاهی، آن‌را به کارت بانکی متصل کردیم تا به‌جای اینکه مردم در صف بایستند تا در پلیس بعلاوه ۱۰ ثبت‌نام کنند که بعد از یک هفته پستچی کارت سوخت صادر شده را بیاورد و هزینه‌ای را پرداخت کنند، با مراجعه به پورتال ملی پخش و پالایش با فشردن سه گزینه، کارت بانکی به کارت سوخت متصل می‌شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 37
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1397/09/01
گران کردن بنزین کار درستی نیست گرانی همه چیز را به بار میاورد
پاسخ ها
خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
اینها در حال ورشکستگی هستن چاره ای ندارند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
بیچاره مردم. خودشان از پس خودشان برنمیایند ببین چه قوانینی وضع میکنند که دودش فقط به چشم مردم میرود. باباجان راه جلوگیری از قاچاق این نیست.
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1397/09/01
تنها هدف این نمایش مضحکی که چند ماهه راه انداختن و هر روز خبر از کارت سوخت میدهند، گران کردن بنزینه و لا غیر. درست مثل زمانی که می‌خواستند یارانه ها را از روی اجناس بردارند، چند ماه تبلیغ میکردند که میخواهیم هدفمند کنیم، نه اینکه حذف کنیم. آخرش معلوم شد منظورشون گران کردن بود
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1397/09/01
اینا همش مزخرفه. فقط وفقط میخواهید بنزین رو از اینم گرونتر کنید من خودم مرزنشین هستم چرا اینجا خبری از قاچاق سوخت نیست. داداش پس تکلیف این همه مردم مسافر کش که تنها منبع درآمدشون مسافرکشی چیه؟ کی میخواد جوابگوی این مردم بیچاره باشه؟
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1397/09/01
ما که به گرونی عادت داریم.خجالت نکشین بابا.ما خودی هستیم کنینش ۴۰۰۰تومن ما ناراحت نمیشیم
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1397/09/01
اینم مبارک ۰علی برکت الله ۰بخورید ودم نزنید چون واستون بده
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1397/09/01
بنزین را که گران می کنید لااقل خودرو را ارزان کنید
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1397/09/01
بازدروغ خداخانه حسن روحانی خراب کندمردم بیچاره کرد بازگرانی
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1397/09/01
اقا میخواین گران کنین دیگه پای کارت وسط نکشین ...همه چی گرون شده جز بنزین
اونم گرون کنید خلاص .....دیگه کارت کارت کارت ......
Turkey
19:48 - 1397/09/01
14ماهه این ملت بدبخت هرچی فشار اقتصادیه تحمل کرده هیچ کس به دادش نرسیده فقط شعار فقط شعار اما برا افزایش قیمت خدمات به هر دلیلی فورا تصمیم میگیرن و عملی میکنند از اول سال اب و برق و گاز افزایش دادن حالا نوبت بنزین !!!!اصلا گور بابای ملت!!!!دارن میدن ندارن میمیرن!!!!!فقط مردم یمن و سوریه و جنوب لبنان رو بچسبین اونا مردم شما هستن اجنبی های عرب پرست!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/09/01
دروغ میگی.. میخای دست تو جیب مردم کنی..اما اینبار کور خوندین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
دیگه کسی زیربارگرونیه بنزین نمیره ...
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/09/01
خدایا جانمان رابگیر راحت بشیم توان زندگی کردن را نداریم هر روز زمزمه گرانی از رفاه و آسایش هم خبری نیست خدایا راحتمان کن از این کشور مضخرف
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/09/01
بهونه خوبیه برا گران کردن بنزین..دلمون خوش بود تواین گرونی بابنزین ارزان جایی بریم اونم گرون شد...امیدوارم خیر نبینه اون کس که چنین تصمیمی گرفته
Germany
19:55 - 1397/09/01
حالا این نویسنده های بی وجدان اینقدربنویسندبنزین گران میشود اینقدرشایعه پراکنی بکنند تابالاخره زنگنه وارث دائمی وزارت نفت ترتیب کار رابدهد
United States
20:10 - 1397/09/01
میخواهید جلوی قاچاق بیزین را بگیرید یا بهانی برای گران کردن آن کف گیر دولت وقتی به ته دیک میخورد به با دورغ پردازی به سراغ جیب ملت میرود:
برو این دام بر مرغ دگر نه ، که عنقا را بلند است آشیانه
France
20:25 - 1397/09/01
شک نکنید گران میشود ، بدون طرف ، بنزین قیمتش از آب ارزانتر است عده ای اسراف میکنند وترافیک وآلودگی هوا وصوتی درست میکنن ضمنا در مرزها هم قاچاق میشود
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1397/09/01
پله اول درجهت افزایش نرخ و سهمیه بندی.یواش یواش میکنن تو که درد نداشته باش.برا همه مثل روز روشنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
خوشم اومد می خوای بگیم نگهبانارو زیاد کنن تا جلو دروازه معطل نشیم؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1397/09/01
زنگنه تو حقوق ۳‌برابری ارمندهای خودتو مثل سایر کارمندهای دولت کنی همه چی درست میشه
بعدش چرا ماهی ۶۰ لیتر پس داری دروغ میگی
خودتی اقاجان خودتی
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1397/09/01
زنگنه تو حقوق ۳‌برابری ارمندهای خودتو مثل سایر کارمندهای دولت کنی همه چی درست میشه
بعدش چرا ماهی ۶۰ لیتر پس داری دروغ میگی
خودتی اقاجان خودتی
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1397/09/01
شک نکنید که همین اتفاق میوفته. ولی میتونن سهمیه بندی بکنن ازاد رو سه تومن یا چهار تومن ولی در عوض ب مردم یارانه نقدی دویست تا چهارصد هزارتومنی بجای یارانه بنزین بدن. با این کار کسی که کارگره و ماشین نداره ب نفعش میشه اونی هم که پولداره و چنتا ماشین داره مجبور میشه مدیریت کنه سوخت و هزینشو. ا

امیدوارم سانسور نکنن باز نظرمو
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1397/09/01
هم میخواهید بنزین روگرون کنید نمیدونید چکار کنید که به مردم فشار بیارید خسته نباشید مسئولین با لیاقت
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1397/09/02
بخدا یکی جوابم را بده چطور میگن سهمیه بندی نمیشه بعد میگن ماهی ۶۰ لیتر
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1397/09/02
همتون زودتر بمیرید خدایا آمین
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1397/09/02
واقعا خیلی بی شعور و نفهم هستی چرا ایقدر دوست دارید جو کشور نا امن کنید هر چه دولت تکذیب می کند که هنوز قیمت بنزین تغیر نمی کند ولی شما هر روز می نویسید بنزین گران شد واقعا انسان نیستی
Iran, Islamic Republic of
01:22 - 1397/09/02
دولت حسن روحانی مملکتو پیجونده
Iran, Islamic Republic of
03:22 - 1397/09/02
بدبخت کردید جوان های ایران رو حق دارن برن دزدی کنن قتل انجام بدن هرکار کنن چون ندارن چون گرونی فشار آورده بهشون
Iran, Islamic Republic of
03:25 - 1397/09/02
انشاالله زلزله بیاد ایران با خاک یکسان بشه بسه دیگه بابا خسته شدیم از این همه گرونی بچه دو سالم از گشنگی افتاده گوشه خونه بسه دیگه تا کی شماره منو بدید به حسن روحانی تا بهش بگم ببینم طعم بدبختی گشنگی بیچارگی کشیده
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1397/09/02
خدا لعنت کنه مردم بیچاره کردید با این گرونی ها
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1397/09/02
آقای روحانی کلاه بزرگی سر مردم گذاشت !
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1397/09/02
راحت گرون میکنن و مردم هم راحت می پذیرن....با مردم سویس که طرف نیستیم
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1397/09/02
آقایون مسؤل آخه با ۶۰ لیتر بنزین کجا میشه رفت .پدر مارو درآوردین دیگه بس کنید
Iran, Islamic Republic of
07:24 - 1397/09/06
حقوق نجومی بگیران رو بیارین پایین همه چی درست میشه نه اینکه از مردم که امیدی به فردا ندارن میچاپین حرامتون باشه
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1397/09/06
مردم باید جلو این ستمگریها بایستند
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1397/09/30
این قاچاقچیان ازبس گرسنگی کشیدند خیلی کارها مخشون میاد حالاهمه شهرستانی گاز استفاده میکنن بازهم 60لیتر خودشون قاچاق میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
عارفی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
اورانوس_فوتر2
کالازم_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو