چین اتهامات تجاری آمریکا را رد کرد
۷۹۹۸۷۵
۰۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۷
۴۱۱۳
سخنگوی وزارت بازرگانی چین اتهامات آمریکا مبنی بر اینکه پکن با کشورها تجارت ناعادلانه دارد و تدابیری یکجانبه برای تامین منافعش اتخاذ می کند را تکذیب کرد.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی وزارت بازرگانی چین اتهامات آمریکا مبنی بر اینکه پکن با کشورها تجارت ناعادلانه دارد و تدابیری یکجانبه برای تامین منافعش اتخاذ می کند را تکذیب کرد.

'گائو فنگ' روز جمعه در مصاحبه با خبرنگاران در پکن خاطر نشان کرد واشنگتن بهتر است بجای این اتهام زنی ها اقداماتی مثبت برای پیشبرد روابط تجاری و اقتصادی دو کشور بردارد.

این اتهامات پس از آن مطرح می شود که اختلافات دو کشور در اجلاس سران اپک در روز یکشنبه گذشته در 'پاپوا گینه نو'، باعث شد تا بیانیه پایانی نشست منتشر نشود.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین گزارش های مربوط در آمریکا مبنی بر اینکه چین در تجارت با دیگران بی عدالتی می کند را اتهام های واهی دانست و گفت که این برخوردها کمکی به پیشرفت مناسبات تجاری نمی کند.

آمریکا تاکید می کند که چین حق مالکیت معنوی را نقض می کند کشورها را وادار می کند تا شرکت های مشترک با طرف های چینی تاسیس کنند و اجازه مالکیت کامل به آنها نمی دهد و از این طریق تجارتی ناعادلانه را رقم می زند تا بتواند منافع خود را تامین کند.

اتهامات جدید واشنگتن در شرایطی مطرح می شود که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا خود را برای دیدار با 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین در پایان ماه جاری میلادی در حاشیه اجلاس گروه بیست در بوئنوس آیروس آرژانتین آماده می کند.

آمریکا از ماه جولای به این طرف تاکنون 250 میلیارد دلار از کالاهای چینی را مشمول تعرفه هایی بین 10 تا 25 درصد کرده و تهدید کرده است که اگر سران دو کشور به توافق نرسند بر روی 267 میلیارد دلار دیگر از این کالاها تعرفه خواهد بست.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج